Utilizator Neserios Jahko-

Postarea in aceasta categorie se face doar cu DOVEZI DE INSELARE. Nu se permite reclama negativa sau pareri personale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Locked
User avatar
kidd0x
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1054
Joined: 06 Oct 2018, 14:41
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/kidd0x/
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0
Location: Constangeles
Discord: kidd0x
Has thanked: 172 times
Been thanked: 81 times

24 May 2021, 16:17

Am refacut cererea conform modelului :hands_stretched_upwards:


Nickname-ul tău: N3v3rM1nd

Nickname-ul țeparului: Jahko-

Link-ul de la profilul de pe forum al țeparului: -u-u60479.html
Email țepar: -

Alte date de contact ale țeparului: -

Descriere situație (obligatoriu):
Nu stiam ca sunt oameni neseriosi in staff-ul extreamcs , am crezut ca , "colaborand" cu cineva cu un grad mare nu o sa se intample nimic dar aparent nu e asa ...
Cu cine si ce problema am ? .. Cu baiatul Jahko- am o problema .. Acum 1-2 luni mi-a cerut sa ii fac 2 plg , un sistem de puncte si nu mai stiu ce shop de transfer silver in gold , totul bine si frumos , i-am facut plg , nu au avut nicio problema i-am lasat sursele s.a.m.d , el avand sa imi dea 20e ! A zis ca nu are pe moment banii , si stiind ca are grad mare pe o comunitate destul de accesata i-am zis ca poate sa imi dea banii in maxim o luna .. Ce sa vezi , a trecut o luna , a zis ca nu poate , i-am mai dat o luna si acum ce sa vezi ? Aceeasi scuza penibila :)) ! Nu vreau sa vad reply-uri cu "tu esti scripter sa faci plg contra cost", "plangi pentru 20e" s.a.m.d .. nu , nu mor pentru 20 euro si nici nu sunt cine stie ce scripter , dar problema e ca am pierdut cateva ore bune sa ii fac plg cum le-a vrut , PLG PE CARE NICI NU LE-A FOLOSIT MAI MULT DE 1-2 ZILE PENTRU CA SCHIMBA SERVELE DE 1.6 MAI DES DECAT ISI SCHIMBA UNII CHILOTII

Dovezi (obligatoriu)
https://ibb.co/Bs1KBQG
https://ibb.co/y4vTtKJ
https://ibb.co/y4TD7Sn


Si faza cu datoriile nu e problema mea / noastra sau a celor cu care ai colaborat ! Iti dau un exemplu : te duci la c*rve pe caiet , ceva de genu ai facut tu ... Daca nu iti poti permite un anumit servicu nu il apela .
RoyalServer 2
Filiq_
Utilizator neserios
Utilizator neserios
Posts: 847
Joined: 02 Nov 2014, 18:21
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Utilizator neserios
Fond eXtream: 0
Location: Constanta
Has thanked: 40 times
Been thanked: 30 times

26 May 2021, 16:22

atata timp cat nu aveti o situatie buna financiara, de ce *** inca va pierdeti timpul cu jocurile, serverele si comunitatile ? duceti va la munca, mergeti la betoane daca nu aveti bani, nu stati sa dati tepe sau sa asteptati sa va doneze copilasii
https://discord.gg/VABVdhXMrK ZM CSO server in working..
User avatar
Doctor whO? <3
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1196
Joined: 21 Jun 2013, 12:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 109 times
Been thanked: 75 times
Contact:

26 May 2021, 21:14

Filiq_ wrote:
26 May 2021, 16:22
atata timp cat nu aveti o situatie buna financiara, de ce *** inca va pierdeti timpul cu jocurile, serverele si comunitatile ? duceti va la munca, mergeti la betoane daca nu aveti bani, nu stati sa dati tepe sau sa asteptati sa va doneze copilasii
Eu ma mir cum de nu au raspuns colegii lui din bransa si mai ales un Administrator. Eu unul as zice ca jahko merita banat pe acest forum pentru ca a mai avut topicuri in trecut ce tin de neseriozitatea lui. Omul zice ca nu are bani, dar tot deschide servere =))
pentru jahko, daca stiai ca ai o situatie prost financiara, atunci nu ii mai cereai sa iti fac pluginul. Mai intai iti rezolvai problemele tale si dupa achizitionai pluginul. Nu sa stea omul zile bune dupa tine si promisiuni ca ii dai banii in ziua / luna respectiva si nici asta nu ai putut sa faci.
User avatar
WinNk. #
Super moderator
Super moderator
Posts: 1693
Joined: 06 Dec 2014, 11:44
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/maduwtf
Reputatie: Super Moderator
Location: Iaşi, România
Has thanked: 38 times
Been thanked: 41 times

26 May 2021, 21:47

Doctor whO? <3 wrote:
26 May 2021, 21:14
Filiq_ wrote:
26 May 2021, 16:22
atata timp cat nu aveti o situatie buna financiara, de ce *** inca va pierdeti timpul cu jocurile, serverele si comunitatile ? duceti va la munca, mergeti la betoane daca nu aveti bani, nu stati sa dati tepe sau sa asteptati sa va doneze copilasii
Eu ma mir cum de nu au raspuns colegii lui din bransa si mai ales un Administrator. Eu unul as zice ca jahko merita banat pe acest forum pentru ca a mai avut topicuri in trecut ce tin de neseriozitatea lui. Omul zice ca nu are bani, dar tot deschide servere =))
pentru jahko, daca stiai ca ai o situatie prost financiara, atunci nu ii mai cereai sa iti fac pluginul. Mai intai iti rezolvai problemele tale si dupa achizitionai pluginul. Nu sa stea omul zile bune dupa tine si promisiuni ca ii dai banii in ziua / luna respectiva si nici asta nu ai putut sa faci.
Ai dreptate aici, daca un user de pe forum facea la fel, primea reputatia instant fara niciun fel de scuza.
Atata timp cat omul l a ajutat cu pluginul, si jah deschide servere pe banda rulanta, isi merita soarta, acum la ce scazut e forumul si la ce proasta e activitatea, degeaba se mai adauga reputatie sau se baneaza :)) suntem in 2021, daca ne mai cacam pe noi la 20 de euro e nasol...
User avatar
kidd0x
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1054
Joined: 06 Oct 2018, 14:41
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/kidd0x/
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0
Location: Constangeles
Discord: kidd0x
Has thanked: 172 times
Been thanked: 81 times

26 May 2021, 21:55

Ok revin cu reply ca vad ca nu face nimeni nimic ...

jahko- , nu imi pasa ce datorii ai tu , si nimanui de pe acest forum , cand eu in *** te vad ca stai cu orele pe servele de cs cu kazzy ala , imi vine sa rad pentru ca tu , chiar daca ar fi adevarata treaba cu datoriile , in loc sa pui osu la treaba stai si freci cariciu pe un joc , neconstientizand situatia in care te aflli !

Off-Topic #1 : daca eram tu , imi bagam pl in el pc si mergeam si sapam santuri doar sa dorm linistit ca nu am vreo datorie

Legat de asta :
Eu ma mir cum de nu au raspuns colegii lui din bransa si mai ales un Administrator

Aici se primesc grade pe ochi frumosi , nu pe cunostiinte , ce asteptari ai ? + de asta ca nu vor domnii admini sa piarda pe cineva asa "priceput" ca jahko , ca vad ca nici la reclamatie nu raspunde nimeni, desi ii vad ON pe forum

Off-Topic #2 : Daca am venit cu dovezi clare si baiatul a mai avut antecedente .. de ce nu se ia o decizie??
WinNk. # wrote:
26 May 2021, 21:47
daca ne mai cacam pe noi la 20 de euro e nasol...
Citeste ce am scris in primul post , nu era vorba de bani..
la ce scazut e forumul si la ce proasta e activitatea, degeaba se mai adauga reputatie sau se baneaza :)

Sunt multi care vin aici sa se uite dupa cazier:), sau direct primu link de pe google e extreamcs , atata timp cat topicul va ramane pe forum , va aparea si pe google , chiar daca va fi doar jahko in search bar , o sa ii arate si acest topic , si nu o sa mai colaboreze cu el ..
User avatar
WinNk. #
Super moderator
Super moderator
Posts: 1693
Joined: 06 Dec 2014, 11:44
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/maduwtf
Reputatie: Super Moderator
Location: Iaşi, România
Has thanked: 38 times
Been thanked: 41 times

26 May 2021, 22:11

Ma refeream la Jah ca se face de ras pentru 20 de euro
User avatar
kidd0x
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1054
Joined: 06 Oct 2018, 14:41
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/kidd0x/
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0
Location: Constangeles
Discord: kidd0x
Has thanked: 172 times
Been thanked: 81 times

26 May 2021, 22:15

WinNk. # wrote:
26 May 2021, 22:11
Ma refeream la Jah ca se face de ras pentru 20 de euro
Mda , csf , moldovenii , mereu am avut experiente nasoale cu ei.. Fara rasism sau ceva..
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

26 May 2021, 22:29

Image
Image
User avatar
DevilBoy.eXe
Super moderator
Super moderator
Posts: 1678
Joined: 05 Jun 2016, 23:04
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: GO.WARED.RO
SteamID: DevilBoy_eXe
Reputatie: Super Moderator
Fond eXtream: 0
Location: beyond the time
Discord: zeux.
Has thanked: 15 times
Been thanked: 71 times
Contact:

26 May 2021, 23:23

Bro, la curve tot așa te duci? Și le spui sa te aștepte cu bani...
Nu se fac man chestii de genu, nu ai bani nu ceri servicii/produse
Chestia asta să știi că ți-a pătat cazierul aici pe forum, personal nu cred că meriți funcție din cauza acestui incident, stafful trebuie sa fie exemplu pentru membri
Că altfel daca ar fi făcut un membru chestia asta ar fi putut simplu sa spună "dar ăla din staff a făcut la fel și nu a pățit nimic, eu de ce sunt sancționat"
E că și cum poliția ar da jaf la banca...
Admini, ar trebui să luați măsuri deja
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

29 May 2021, 11:06

Imi lasi mesaj cand se rezolva problema.
User avatar
Mădălin
Administrator
Administrator
Posts: 5295
Joined: 06 Mar 2013, 21:40
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Administrator
Fost manager cs.extream.ro
Web designer
Administratorul anului 2023
Has thanked: 45 times
Been thanked: 310 times
Contact:

27 Jun 2021, 21:57

Ti-a platit datoria, dar restrictia de moderator ramane. Subiect inchis.
Locked

Return to “Security zone”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 22 guests