Casti bluetooth Xiaomi

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Limitless.
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 61
Joined: 20 Jun 2016, 22:13
Detinator Steam: Da
SteamID: andrewszn
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Contact:

01 Jun 2021, 11:37

Salut
Am castile astea de cateva luni - > https://www.pcgarage.ro/casti-bluetooth ... pro-black/, pana de curand le-am folosit cu un Xiaomi Redmi Note 8T (bluetooth 4.2), n-am avut probleme cu ele au mers perfect.
De curand mi-am schimbat telefonul - Xiaomi Redmi Note 8 Pro (bluetooth 5.0) , avand si castile si telefonul bluetooth 5.0 ma gandeam ca o sa mearga mai bine, teapa :(
Probleme : daca las telefonul in camera si merg in baie sau bucatarie se pierde conexiunea, cateodata se deconecteaza singure si dupa se reconecteaza dupa cateva secunde sau merge doar o casta pana dezactivez bluetooth-ul si il activez iar.

Le-am conectat la telefonul fratelui meu Xiaomi Mi 10t Pro (bluetooth 5.1) merg perfect.
Vreo idee ce draci are telefonul meu? :exploding_head:
RoyalServer 2
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

01 Jun 2021, 11:47

Aceeasi versiune de android? Le poti lasa un mail in legatura cu asta, insa la niste casti de 100 lei, nu am pretentii de conectivitate. Unpair-pair poti incerca, resetare totala, in rest, poti sa le duci la garantie sau orice altceva, insa nu iti pune baza in ele.
User avatar
FizZle
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1622
Joined: 17 Jan 2015, 19:33
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: da
SteamID: berserknorse
Fond eXtream: 0
Location: Iasi
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times
Contact:

01 Jun 2021, 12:01

Am aceleași căști de 2 ani aproape , am schimbat la rândul meu telefonul din Xiaomi redmi 5 la Motorola g 5g
Eu n-am avut probleme de genu . Fa-le o resetare totală ( ține apăsat vreo 5 sec ) de scoate asocierea de pe telefon ) și încearcă iar .
User avatar
Mădălin
Administrator
Administrator
Posts: 5293
Joined: 06 Mar 2013, 21:40
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Administrator
Fost manager cs.extream.ro
Web designer
Administratorul anului 2023
Has thanked: 45 times
Been thanked: 310 times
Contact:

01 Jun 2021, 13:01

Am avut si eu castile astea sau un model asemanator .. nu mai stiu exact, DA se mai deconectau cateodata dar rar.. in rest sunt okay, au bass si nu distorsioneaza.
User avatar
Limitless.
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 61
Joined: 20 Jun 2016, 22:13
Detinator Steam: Da
SteamID: andrewszn
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Contact:

01 Jun 2021, 13:05

Mutex wrote:
01 Jun 2021, 11:47
Aceeasi versiune de android? Le poti lasa un mail in legatura cu asta, insa la niste casti de 100 lei, nu am pretentii de conectivitate. Unpair-pair poti incerca, resetare totala, in rest, poti sa le duci la garantie sau orice altceva, insa nu iti pune baza in ele.
Android 10 dar versiuni diferite de MIUI.
Nu cred ca e problema de la casti avand in vedere ca merg perfect conectate la alt telefon.
FizZle wrote:
01 Jun 2021, 12:01
Am aceleași căști de 2 ani aproape , am schimbat la rândul meu telefonul din Xiaomi redmi 5 la Motorola g 5g
Eu n-am avut probleme de genu . Fa-le o resetare totală ( ține apăsat vreo 5 sec ) de scoate asocierea de pe telefon ) și încearcă iar .
Le-am resetat si am dat si unpair, tot asa. Ce ma enerveaza mai mult e treaba cu distanta, trebuie sa am tot timpul telefonul cu mine prin casa. Faza cu deconectarea si conectarea nu e apare tot timpul, astept update la miui poate se rezolva ceva. Oricum din ce am mai citit pe alte forumuri telefoanele astea Redmi note 8 pro au cam multe bug-uri de software.
Last edited by Limitless. on 01 Jun 2021, 13:09, edited 1 time in total.
User avatar
FizZle
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1622
Joined: 17 Jan 2015, 19:33
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: da
SteamID: berserknorse
Fond eXtream: 0
Location: Iasi
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times
Contact:

01 Jun 2021, 13:46

Ai avut problema cu distanta și pe telefonul vechi ? Oricum pe căștile alea distanța și apelurile nu-s punctul lor forte .
User avatar
Limitless.
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 61
Joined: 20 Jun 2016, 22:13
Detinator Steam: Da
SteamID: andrewszn
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Contact:

01 Jun 2021, 16:26

FizZle wrote:
01 Jun 2021, 13:46
Ai avut problema cu distanta și pe telefonul vechi ? Oricum pe căștile alea distanța și apelurile nu-s punctul lor forte .
Nu am avut deloc probleme, lăsam telefonul in dormitor și ascultam muzica prin toată casa, fara obstacole mergeau căștile la o distanta de peste 10 metri. Și aveam și Bluetooth 4.2 pe telefonul vechi
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information