Temă IPS4.5

Anunturi legate de vanzari/cumparari.
*Nu suntem responsabili de tranzactiile efectuate intre membri. Utilizatorii sunt sfatuiti sa-si ia maximul de precautii inainte de finalizarea unei tranzactii pentru a preveni posibilitatea unei inselaciuni.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Alexandru Design
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 22
Joined: 18 Apr 2021, 20:56
Detinator Steam: Da
CS Status: ...
Fond eXtream: 0

11 Jun 2021, 22:50

Temă nouă se lansează curând și se vinde doar odată, dacă dorești să o cumperi contactează-mă acuma, tema este 60% gata.
După achiziționarea temei, cumpărătorul poate să-mi spună ce să scot / modific la temă / să adaug
+ Support pentru 7 zile.
Image
RoyalServer 2
User avatar
levin
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3854
Joined: 24 Aug 2011, 12:24
Detinator Steam: Nu
CS Status:
Detinator server CS: ☯∴
Reputatie: Scripter eXtreamCS
Nume anterior: Adryyy
Location: ҳ̸Ҳ̸ҳ
Discord: devilclass
Has thanked: 36 times
Been thanked: 595 times
Contact:

12 Jun 2021, 12:56

https://i.imgur.com/dGLXnem.png - rezoluția pe care o folosesc : 1680 x 1050
tema e prea simplă
Nu îmi mai trimiteți PM pe forum! Nu merge să răspund
Pentru ajutor, faceți cerere bine detaliată, completând și respectând modelul corespunzător.
Nu-mi mai dați cereri doar pentru a mă avea în lista de prieteni.
Dacă te ajut, și mă ignori/etc > te adaug în „foe”.
Aveți grijă la cei ce încearcă să mă copieze sau să dea drept mine..Puteți lua legătura cu mine prin STEAM dacă aveți o problemă/nelămurire în acest caz! Cont de forum am doar aici.
În cazul în care utilizați ceva din ce am postat(ex: aici), e bine să fiți la curent cu modificările aduse și de aici, iar dacă sunt ceva probleme nu ezitați să luați legătura cu mine. Actualizarea unor coduri nu se vor afișa public, doar dacă se găsește ceva critic/urgent de remediat, unele fiind coduri vechi iar unele refăcute chiar recent dar private.
* Nume pe cs1.6: eVoLuTiOn \ Nume vechi: eVo
* Atelierul meu - post2819572.html#p2819572 (închis, click link ca să vedeți de ce)
User avatar
Alexandru Design
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 22
Joined: 18 Apr 2021, 20:56
Detinator Steam: Da
CS Status: ...
Fond eXtream: 0

12 Jun 2021, 16:07

L E V I N wrote:
12 Jun 2021, 12:56
https://i.imgur.com/dGLXnem.png - rezoluția pe care o folosesc : 1680 x 1050
tema e prea simplă
Tema nu e gata, nu e greu să citești mna..
User avatar
Mădălin
Administrator
Administrator
Posts: 5295
Joined: 06 Mar 2013, 21:40
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Administrator
Fost manager cs.extream.ro
Web designer
Administratorul anului 2023
Has thanked: 45 times
Been thanked: 310 times
Contact:

12 Jun 2021, 16:55

L E V I N wrote:
12 Jun 2021, 12:56
https://i.imgur.com/dGLXnem.png - rezoluția pe care o folosesc : 1680 x 1050
tema e prea simplă
Nu toti clientii vor teme complicate si cu brizz-brizzuri si alte rahaturi. Unii prefera simplu, modern si elegant, altii vice-versa.
User avatar
levin
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3854
Joined: 24 Aug 2011, 12:24
Detinator Steam: Nu
CS Status:
Detinator server CS: ☯∴
Reputatie: Scripter eXtreamCS
Nume anterior: Adryyy
Location: ҳ̸Ҳ̸ҳ
Discord: devilclass
Has thanked: 36 times
Been thanked: 595 times
Contact:

12 Jun 2021, 20:04

Alexandru Design wrote:
12 Jun 2021, 16:07
L E V I N wrote:
12 Jun 2021, 12:56
https://i.imgur.com/dGLXnem.png - rezoluția pe care o folosesc : 1680 x 1050
tema e prea simplă
Tema nu e gata, nu e greu să citești mna..
dacă nu e gata, de ce o vinzi? nu te mai panica așa că nu ți am dat în cap
Mădălin wrote:
12 Jun 2021, 16:55
L E V I N wrote:
12 Jun 2021, 12:56
https://i.imgur.com/dGLXnem.png - rezoluția pe care o folosesc : 1680 x 1050
tema e prea simplă
Nu toti clientii vor teme complicate si cu brizz-brizzuri si alte rahaturi. Unii prefera simplu, modern si elegant, altii vice-versa.
mă refeream că e modificată doar interfața temei prestabilite ipb(ceea ce se poate face din acp gen), și eu mi am dat părerea mea, eu când fac un post, îl fac din punctu meu de vedere, nu vb pentru alții, chiar trb să zic mereu „părerea mea” ca să se înțeleagă? =)))
Nu îmi mai trimiteți PM pe forum! Nu merge să răspund
Pentru ajutor, faceți cerere bine detaliată, completând și respectând modelul corespunzător.
Nu-mi mai dați cereri doar pentru a mă avea în lista de prieteni.
Dacă te ajut, și mă ignori/etc > te adaug în „foe”.
Aveți grijă la cei ce încearcă să mă copieze sau să dea drept mine..Puteți lua legătura cu mine prin STEAM dacă aveți o problemă/nelămurire în acest caz! Cont de forum am doar aici.
În cazul în care utilizați ceva din ce am postat(ex: aici), e bine să fiți la curent cu modificările aduse și de aici, iar dacă sunt ceva probleme nu ezitați să luați legătura cu mine. Actualizarea unor coduri nu se vor afișa public, doar dacă se găsește ceva critic/urgent de remediat, unele fiind coduri vechi iar unele refăcute chiar recent dar private.
* Nume pe cs1.6: eVoLuTiOn \ Nume vechi: eVo
* Atelierul meu - post2819572.html#p2819572 (închis, click link ca să vedeți de ce)
User avatar
Alexandru Design
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 22
Joined: 18 Apr 2021, 20:56
Detinator Steam: Da
CS Status: ...
Fond eXtream: 0

13 Jun 2021, 23:53

L E V I N wrote:
12 Jun 2021, 20:04
Alexandru Design wrote:
12 Jun 2021, 16:07
L E V I N wrote:
12 Jun 2021, 12:56
https://i.imgur.com/dGLXnem.png - rezoluția pe care o folosesc : 1680 x 1050
tema e prea simplă
Tema nu e gata, nu e greu să citești mna..
dacă nu e gata, de ce o vinzi? nu te mai panica așa că nu ți am dat în cap
Mădălin wrote:
12 Jun 2021, 16:55
L E V I N wrote:
12 Jun 2021, 12:56
https://i.imgur.com/dGLXnem.png - rezoluția pe care o folosesc : 1680 x 1050
tema e prea simplă
Nu toti clientii vor teme complicate si cu brizz-brizzuri si alte rahaturi. Unii prefera simplu, modern si elegant, altii vice-versa.
mă refeream că e modificată doar interfața temei prestabilite ipb(ceea ce se poate face din acp gen), și eu mi am dat părerea mea, eu când fac un post, îl fac din punctu meu de vedere, nu vb pentru alții, chiar trb să zic mereu „părerea mea” ca să se înțeleagă? =)))
Nu încercam să fiu nepoliticos, am postat-o mai devreme pentru că o vând doar la o singură comunitate și poate cel care vrea să o cumpere vrea să o schimbă de pe acuma după placul lui, nu mă înțelege greșit.
User avatar
Alexandru Design
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 22
Joined: 18 Apr 2021, 20:56
Detinator Steam: Da
CS Status: ...
Fond eXtream: 0

13 Jun 2021, 23:54

Mădălin wrote:
12 Jun 2021, 16:55
L E V I N wrote:
12 Jun 2021, 12:56
https://i.imgur.com/dGLXnem.png - rezoluția pe care o folosesc : 1680 x 1050
tema e prea simplă
Nu toti clientii vor teme complicate si cu brizz-brizzuri si alte rahaturi. Unii prefera simplu, modern si elegant, altii vice-versa.
Corect, ori și cum nu e gata. După cum am spus mai în sus, se înțelege totul. :flexed_biceps: - For you
User avatar
JulianMS
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 41
Joined: 20 Dec 2018, 20:29
Detinator Steam: Da
CS Status: Designer IPS / Graphic designer
Fond eXtream: 0
Has thanked: 7 times

15 Jun 2021, 05:04

Nu prea obisnuiesc eu sa las pareri, mai ales ca este un anunt de vanzare, totusi o sa-ti las cateva randuri.

La prima vedere se observa usor ca este o tema neterminata, cum ai si spus, dar totodata pare o tema care nu va fi terminata in adevaratul sens al cuvantului. Exista foarte multe elemente default, si aici nu ma refer la cele pe care nu le-ai modificat inca, ci la cele pe care le-ai modificat mult prea putin incat sa arate a ceva custom. Mai cunosc eu designeri de genul si n-as vrea sa o iei si tu pe acel drum inca de la inceput, e pacat.

Observa destul de multe greseli de structura, fontul nu este consistent, aici ma refer la faptul ca in header ai un font, iar mai jos altul. O chestie pe care am mai observat-o in trecut la cineva (acum si-a revenit cu picioarele pe pamant), sunt iconitele din userbar, nu sunt consistente cu intreaga tema. Daca vrei neaparat iconite tip stroke, e ok, dar iconita de la notificari arata groaznic, sa nu mai spun de cea pentru create menu.

Mergem mai departe la categorii, unde titlul forumurilor e cat se poate de default, incercati sa veniti cu ceva nou, sa le faceti mai speciale, cat despre borderele alea abuzate, ideea e buna, dar paleta de culori nu o ajuta.
Iconitele categoriilor nu se potrivesc, tema ta se concentreaza pe un border-radius mic, nu poti sa lasi iconitele alea rotunde si mai ales cu box-shadow, culorile temei sunt prea deschise pentru a putea folosi box-shadow si sa arate bine in acelasi timp.

Eu am mai discutat cu tine si discut cu multi ca tine si incerc mereu sa va ofer un sfat, o critica constructiva cat este cazul si / sau daca mi se cere, nu suntem in 2012, sunt multi web designeri, daca vrei sa iesi in evidenta trebuie sa vii cu ceva diferit, daca doar schimbi niste culori si modifici foarte putin structura nu atragi atentia si atunci muncesti degeaba.

Spor cu vanzarea!
User avatar
sancez
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1502
Joined: 13 Nov 2009, 15:51
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: cs.cs2.ro
SteamID: sancez_2014
Reputatie: Membru COMERCIAL
Discord: sancez#2828
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

12 Jul 2021, 17:00

Spor cu vanzarea!
Post Reply

Return to “Anunturi”

  • Information