Doresc un sfat.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
Skizzo_2017
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 167
Joined: 29 Nov 2017, 23:27
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

02 Oct 2021, 08:00

Salut, acum cateva zile prietena mea ma parasit, gen asa fara motiv relatie de 4 ani, eu sufeream ca un nebun si ea deja iesea cu altii.
Adica este chiar corect ca eu sa sufar sa intru intr o asa mare depresie si pe ea sa o doara in..
In fine nu doresc la nimeni starile ce le am avut.
Da acum vreau sa stiu, e bine sa mi cer lucrurile inapoi?
De ex telefon, lant aur, inel aur, cerceii, haine de fiema scumpe, cand am luat o era cu curu gol daca ii le iau creca ramane doar cu un trening ce are ea.
Nu caut razbunare, dar sunt banii mei munciti, si ea nu le merita, sa ii arat cine este ea cu adevarat si sa. Sa si mai gaseasca unu asa fraier ca mine.
Stii ca e josnic sa le cer inapoi, da e si josnic sa fii fara caracter si o ..
Afacerii efectuate cu succes Skizzo_2017
1. Cont steam vandut cu 25 lei paysafecard: anunturi/vand-cont-steam-altele-t348125.html
2. Am vandut cont de Facebook lui Bogdan Andrei pe 3 euro PayPaL: anunturi/inchiriez-conturi-facebook-t347781-12.html
3. Am dat primul cont de steam lu Freezy pe 5 euro paypal: dovada: post2698893.html#p2698893
User avatar
Addicted:-
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 873
Joined: 09 Mar 2016, 09:31
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

02 Oct 2021, 11:25

depinde acuma cu ce i ai gresit si tu si ce fel de persoana esti si nu are rost sa i ceri nimic inapoi ca nu ai ce face cu ele, o sa vada ea in timp mai multe lucruri, acum incearca sa ti dai timp tie sa faci lucruri pe care nu le puteai face cu ea
User avatar
^Head$hot^
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1541
Joined: 20 Feb 2013, 19:05
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 12 times
Been thanked: 14 times

02 Oct 2021, 15:20

Scoate tot de la ea înafar de haine că nu ai ce face cu ele și vinde-le dacă îți pare rău de ele.De asemenea dacă ea ți-a dat lucruri de valoare, dă-i-le înapoi. Acum nu știu ce relație ai avut tu cu ea încât să îi cumperi cercei, inel de aur, lanț, etc... dar dacă e așa cum zici atunci nu are rost să te mai complici cu ea. Te-a lăsat fără motiv, se vede cu altcineva, o poți considera o cârpă....capul sus băiete, viața merge înainte și femei sunt destule. Pentru așa ceva crede-mă că nu se merită să intrii în depresie:))
User avatar
skartz
Manager CSGO
Manager CSGO
Posts: 245
Joined: 16 Feb 2017, 18:14
Detinator Steam: Da
CS Status: id/skartzxdd
Reputatie: Detinator GO.eXtreamCS.com
Fond eXtream: 0
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times
Contact:

02 Oct 2021, 17:18

Bai frate, nu cred ca isi are rostul sa-i ceri lucrurile inapoi, arata-i ca pentru tine acele lucruri sunt nimicuri, daca zici ca tu i-ai luat hainele inseamna ca acum doar pe alea o sa le poarte pentru ca nu are bani sa-si ia altele si o se gandeasca ca a facut o greseala ;) . Apropo melodia asta parca se potriveste https://www.youtube.com/watch?v=bKB1USWjfjY de la 1:14. Daca a inceput deja sa iasa cu altii, crede-ma ca ea nu tinea la tine, cauta-ti una ce te merita
zark
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 839
Joined: 29 Apr 2016, 17:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: cosmin1512
Reputatie: Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fond eXtream: 0
Has thanked: 33 times
Been thanked: 39 times
Contact:

02 Oct 2021, 20:38

Daca crezi ca iti sta bine cu rochite de firma si cercei, le poti cere inapoi.
ON: Nu te complica, ca nu castigi nimic..
User avatar
Xeno985
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 206
Joined: 05 Jul 2017, 22:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Disponibil, doar cand sunt acasa.
Detinator server CS: Nu
SteamID: 512916512916
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (28 Jan - 28 Feb)
Fond eXtream: 0
Location: 127.0.0.1
Discord: nvF4B8A
Has thanked: 12 times
Been thanked: 4 times
Contact:

02 Oct 2021, 21:50

Mergi mai departe si lasa trecutul in urma, daca vrei sa iti recuperezi o parte din bani, fa-o. Adica cred ca este o mica suma acolo merita sa o valorifici
👉 Panel Counter-Strike: Click. 👈
👉💎 Shop: Click. 💎👈
👉💻 Filme: Click. 💻👈
👉📧 Contact: Steam 📧👈
User avatar
.::Adrianix52::.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 518
Joined: 03 Sep 2012, 16:19
Detinator Steam: Da
CS Status: ...
Detinator server CS: DTR.HelpCS.RO
SteamID: adrianix52
Location: Romania
Has thanked: 10 times
Been thanked: 9 times
Contact:

04 Oct 2021, 13:05

Nu. Ii ceri tot inapoi. Si nu pentru ca ai nevoie de telefonul sau hainele ei, ii poti arata ca te pisi pe ele si le dai mai departe, le arunci, le vinzi, le donezi, ce vrei tu, doar demonstreaza i ca fara tine nu are si e un nimic.
User avatar
MASTER ~
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3651
Joined: 05 Nov 2007, 01:25
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Restrictie moderator
Has thanked: 7 times
Been thanked: 19 times

04 Oct 2021, 23:05

nu-i cere nimic ca-i dau papuci..
CyberPunk2007
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 26
Joined: 13 Dec 2020, 11:57
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

04 Oct 2021, 23:51

A văzut că suferi după ea și și-a bătut joc de tine. Găsește rapid altă iubită, doar așa o poți uita mai repede. Bucură-te că ai scapat de ea după 4 ani, putea să te lase dupa 10 ani. Așa că ai pierdut doar 4 ani.
User avatar
CryWolf
Administrator
Administrator
Posts: 6505
Joined: 07 Aug 2008, 16:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Fost Scripter
Manager CS2.eXtream.Ro
Fost Detinator ZM.eXtream.Ro
Fost manager CS.eXtream.Ro
Fost manager CSGO.eXtream.Ro
Fost manager global
Location: Botosani
Discord: crywolf1989
Has thanked: 202 times
Been thanked: 850 times
Contact:

07 Oct 2021, 13:56

I-ai oferit lucrurile din iubirea ta pentru ea, nu din a ei pentru tine, deci lasa-le acolo, dai si ce mai are inapoi, nu merita, iti va fi greu o perioada, stiu ca am fost si am patit asta de cel putin 3 ori asa bine, bine. Acorda-ti timp iesi cu prietenii de fiecare data cand simti ca nu mai poti , mai rabda putin (plange) , rezista impulsului de a o cauta, te va vedea ca pe o victima, laso in lumea care si-a ales-o dai timp sa vada cum e viata fara tine, si daca ai fost bun cu adevarat destinul te va rasplati, cu una m-am impacat dupa 6 luni dupa ce mo parasit, si vreau sa-ti spun ca visam la o relatie ca cea anterioara dar degeaba o data borcanul spart / spart ramane, 2 luni in urma imi era dor de ea, si dupa nu sa mai inteles nimic.

Pune-te pe picioare
* Fa sport
* iesi cu prietenii
* fa activitati gen poti sa-ti cauti si un job sa petreci timp cu oamenii
* Poti iesi si tu cu alte tipe, nu se stie cine te-a vazut ca faceai totul pentru ea si ea a dat cu picioru
Primele 2 relatii am stagnat si eu ca prostu fara altele, la a 3-a deja am inceput sa ma culc cu alte tipe imediat si ce sa vezi surpriza.... ma-m vindecat mult mai repede, aratandu-mi mie ca pot si merit mai mult

Asa ca nu te opri din a lupta pentru tine, altii ar vrea sa lupte si nu pot, is bolnavi pe pat de spital etc si ar da orice sa abia viata care o ai tu fiind sanatos.

Success!
NU IMI MAI DA-TI PM CU CERERE AJUTOR/SAMD, FOLOSITI FORUMUL, CITESC MAJORITATEA TOPICURILOR.
www.dark-arena.com , SERVERE CS / CS2 / L4D AU REVENIT ONLINE.
www.diasporaiptv.ro - SERVICII PREMIUM IPTV

Image

Image
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6269
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 182 times
Been thanked: 792 times
Contact:

07 Oct 2021, 23:17

Skizzo_2017 wrote:
02 Oct 2021, 08:00
Salut, acum cateva zile prietena mea ma parasit, gen asa fara motiv relatie de 4 ani, eu sufeream ca un nebun si ea deja iesea cu altii.
Adica este chiar corect ca eu sa sufar sa intru intr o asa mare depresie si pe ea sa o doara in..
In fine nu doresc la nimeni starile ce le am avut.
Da acum vreau sa stiu, e bine sa mi cer lucrurile inapoi?
De ex telefon, lant aur, inel aur, cerceii, haine de fiema scumpe, cand am luat o era cu curu gol daca ii le iau creca ramane doar cu un trening ce are ea.
Nu caut razbunare, dar sunt banii mei munciti, si ea nu le merita, sa ii arat cine este ea cu adevarat si sa. Sa si mai gaseasca unu asa fraier ca mine.
Stii ca e josnic sa le cer inapoi, da e si josnic sa fii fara caracter si o ..
Ti-ai spus singur care era problema: tu sufereai ca un nebun. Nu era nici o relatie acolo, nu vezi clar. Ea deja nu mai era cu tine, erai doar tu care sufereai. Relatia s-a dus, e moarta si nu mai ai ce face in stadiul asta.
Cat despre lucruri: lasa-le. Nu e vorba de ea, ci de tine: invata sa te respecti. Iar daca ai oferit ceva din inima, ca ti-a placut femeia si ai iubit-o 4 ani, atunci din respect pentru acei 4 ani si pentru ceea ce ai exprimat tu fata de ea, nu te intereseaza acele obiecte.
Tu ai nevoie sa te ridici pe picioare, asa ca mergi mai departe, refa-ti viata. E simplu.
User avatar
MDFK. eXtream
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1866
Joined: 25 Aug 2014, 22:44
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/langw0w
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fond eXtream: 0
Location: București, România
Discord: langw0w
Has thanked: 23 times
Been thanked: 42 times

08 Oct 2021, 03:55

Am trecut și eu printr-o despărțire din asta care m-a pus la pământ. Cele mai bune răspunsuri ți-au dat CryWolf și Laur eXtream.

Caută să te dezvolți. Nu te doare atât de tare despărțirea pe cât te doare că ea iese cu alții. Tot ce poți să faci tu acum este să te retragi, după cum a zis si CryWolf, dacă e să fie a ta, o să fie. Lucrurile nu le cere înapoi, dacă le-ai oferit din dragoste, lasă-le acolo, nu o să te încălzească nimic dacă le iei înapoi, ba chiar ai să scazi din stima de sine.

Îți recomand să-l urmărești pe Cristian Stan (instagram: @cristianstan) -- mi-a răspuns la multe întrebări și m-a ajutat să mă dezvolt și să înțeleg situația. Ieși cu prietenii, cunoaște alte fete, ieși cu alte fete, viața nu se încheie aici (știu că e greu de crezut, așa am crezut și eu), ai să vezi că lucrurile se pun în mișcare.

ps: scuze de unele greșeli/dezacorduri, acum am văzut subiectul și am ținut să răspund rapid, știu cât de greu este și cât de greu este de înțeles.

Succes și nu uita că totul ține de tine!
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information