Reputatie de tepar pusa pe "nedrept"

Postarea in aceasta categorie se face doar cu DOVEZI DE INSELARE. Nu se permite reclama negativa sau pareri personale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
(c) WaRninG.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 261
Joined: 13 Jul 2018, 14:44
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: 《ZP.PLAYARENA.RO 》
SteamID: Andu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Membru Club eXtreamCS (4 Ian - 4 Mai)
Nick anterior: Andrei # QualTech
-1 avertisment (2 luni club)
Fond eXtream: 0
Location: Câmpulung
Has thanked: 3 times
Contact:

15 Dec 2021, 14:24

Salutare , cum aș putea proceda și eu să îmi rezolv reputația de ,, utilizator neserios ,, ? pe lângă faptul că chiar mi s-a pus pe nedrept.
RoyalServer
User avatar
kidd0x
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1054
Joined: 06 Oct 2018, 14:41
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/kidd0x/
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0
Location: Constangeles
Discord: kidd0x
Has thanked: 172 times
Been thanked: 81 times

15 Dec 2021, 15:18

(c) WaRninG. wrote:
15 Dec 2021, 14:24
Salutare , cum aș putea proceda și eu să îmi rezolv reputația de ,, utilizator neserios ,, ? pe lângă faptul că chiar mi s-a pus pe nedrept.
Tie? Pe nedrept? :boundlessly_laughing: :boundlessly_laughing: :boundlessly_laughing: :boundlessly_laughing:
User avatar
WinNk. #
Super moderator
Super moderator
Posts: 1693
Joined: 06 Dec 2014, 11:44
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/maduwtf
Reputatie: Super Moderator
Location: Iaşi, România
Has thanked: 38 times
Been thanked: 41 times

15 Dec 2021, 18:05

Daca mai posteaza cineva inafara de STAFF in categoria asta si membri care sunt in cazul "reputatie pe nedrept" primeste 2xWarn !
User avatar
MEM
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2349
Joined: 13 Sep 2013, 21:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Always be MEM!
SteamID: /businessmonkeys_mem
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna jumatate)
Nume anterior : kiducrazy
Location: Braila
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times
Contact:

15 Dec 2021, 18:46

WinNk. # wrote:
15 Dec 2021, 18:05
Daca mai posteaza cineva inafara de STAFF in categoria asta si membri care sunt in cazul "reputatie pe nedrept" primeste 2xWarn !
Se poate uita cineva pe mesajele puse de mine pe pagina anterioara?
Mulțumesc
User avatar
Mădălin
Administrator
Administrator
Posts: 5295
Joined: 06 Mar 2013, 21:40
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Administrator
Fost manager cs.extream.ro
Web designer
Administratorul anului 2023
Has thanked: 45 times
Been thanked: 310 times
Contact:

15 Dec 2021, 20:21

MEM wrote:
15 Dec 2021, 00:29
Mădălin wrote:
14 Dec 2021, 23:30
MEM wrote:
14 Dec 2021, 21:20


Am avut reputația asta și a fost scoasa acum multă vreme tot de către un admin. Iar de atunci nu au mai fost probele, din contra, între timp am fost și în staff și am avut multe tranzacții cu succes. De ce mi-a fost adăugată iar?
Deci sa inteleg ca cineva dintre admini ti-a scos reputatia; ceea ce nu as crede si chiar e bizar; stiind ca ai dat teapa unui utilizator de aici.

In fine, cu toate ca topicul si fapta sunt de acum ani buni de zile, tin sa te dezamagesc.. dar reputatia ramane valabila.
Legat de cele spuse mai sus, vezi ultimul mesaj din topicul asta. Ii aparține lui Laur. El mi-a scos reputația prin 2016 și de atunci asa a rămas pana acum când mi-a fost adăugată degeaba, ca nu s-a mai repetat. discutii-generale/inceput-placa-forumul ... =Kiducrazy
Nu stiu cu ce ocazie ti-a scos Laur tie reputatia, posibil sa nu fi stiut cauza si plus de alta el nu are treaba cu reputatiile utilizatorilor.
Totusi ca sa fiu fair, treaba s-a intamplat acum ani buni; banuiesc ca nu au mai fost incidente aici pe forum.

Ti-am scos reputatia.. dar ai grija ce faci, daca vor exista probleme, se va pune inapoi si probabil si ban pe cont.

--

Aviz celorlalti, acum sa nu va invatati sa veniti aici cu mesaje de genul "scoate-mi si mie reputatia" ca nu se va intampla asta.
User avatar
MEM
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2349
Joined: 13 Sep 2013, 21:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Always be MEM!
SteamID: /businessmonkeys_mem
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna jumatate)
Nume anterior : kiducrazy
Location: Braila
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times
Contact:

15 Dec 2021, 22:35

Mădălin wrote:
15 Dec 2021, 20:21
MEM wrote:
15 Dec 2021, 00:29
Mădălin wrote:
14 Dec 2021, 23:30


Deci sa inteleg ca cineva dintre admini ti-a scos reputatia; ceea ce nu as crede si chiar e bizar; stiind ca ai dat teapa unui utilizator de aici.

In fine, cu toate ca topicul si fapta sunt de acum ani buni de zile, tin sa te dezamagesc.. dar reputatia ramane valabila.
Legat de cele spuse mai sus, vezi ultimul mesaj din topicul asta. Ii aparține lui Laur. El mi-a scos reputația prin 2016 și de atunci asa a rămas pana acum când mi-a fost adăugată degeaba, ca nu s-a mai repetat. discutii-generale/inceput-placa-forumul ... =Kiducrazy
Nu stiu cu ce ocazie ti-a scos Laur tie reputatia, posibil sa nu fi stiut cauza si plus de alta el nu are treaba cu reputatiile utilizatorilor.
Totusi ca sa fiu fair, treaba s-a intamplat acum ani buni; banuiesc ca nu au mai fost incidente aici pe forum.

Ti-am scos reputatia.. dar ai grija ce faci, daca vor exista probleme, se va pune inapoi si probabil si ban pe cont.

--

Aviz celorlalti, acum sa nu va invatati sa veniti aici cu mesaje de genul "scoate-mi si mie reputatia" ca nu se va intampla asta.
Apreciez. Și sunt total de acord cu banul, pentru ca nu au mai fost incidente și nici nu vor fi.
User avatar
(c) WaRninG.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 261
Joined: 13 Jul 2018, 14:44
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: 《ZP.PLAYARENA.RO 》
SteamID: Andu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Membru Club eXtreamCS (4 Ian - 4 Mai)
Nick anterior: Andrei # QualTech
-1 avertisment (2 luni club)
Fond eXtream: 0
Location: Câmpulung
Has thanked: 3 times
Contact:

16 Dec 2021, 15:05

(c) WaRninG. wrote:
15 Dec 2021, 14:24
Salutare , cum aș putea proceda și eu să îmi rezolv reputația de ,, utilizator neserios ,, ? pe lângă faptul că chiar mi s-a pus pe nedrept.
pe 09 Feb 2019 14:16 , am fost acuzat că aș fii dat o țeapă de 10 euro SMS , de către domnul suraj ( security-zone/tepar-warning-t362146.html ) , reputația mi-a fost acordată pe nedrept de atunci , era vorba de un schimb de paysafecard , eu atunci făceam tranzacții cu PAYSAFECARD , sume modeste , ultima tranzacție o făcusem aici pe forum cu el , aveam un PAYSAFECARD ROMÂNIA de 200 LEI , vorbisem cu el să îmi dea în schimb SMS, conversația a avut loc pe telefon, prin SMS , am atașat toate doveziile în care am vorbit cu el la topicul pe care el mii l-a creat mie. Faza era că el trebuia să-mi dea în jur la 80 de euro sms , în care ajunsese să-mi achite decât 40 euro din suma de bani vorbită , a început să comenteze , să facă figuri că nu îmi mai dă nici un leu , pentru faptul că el și-a achitat bani , fiind valoarea de 200 lei paysafecard = 40 euro sms , spunându-i clar că el trebuie să-mi mai achite încă 40 de euro să îmi achite toată datoria , odată ce eu i-am oferit pin-ul de 200 de lei paysafecard și el a spus că este în regulă , de ce mii s-a adăugat mie reputația de țepar? ȚINÂND CONT CĂ EL AVEAA ÎNCĂ SĂ-MI DEA 40 DE EURO SMS , vă rog să ia cineva în serios acest replay , pentru că reputația mea chiar a fost adăugată pe nedrept , și să nu mai vorbim că el are adăugată reputația de țepar pentru că a țepuit alte persoane. Aș ruga ca cineva să verifice mesajele mele din trecut , să verifice că mă rugam de el pe forum să-mi trimită bani , că-l amenințam că-i fac topic pe forum.


De ce vin cu un replay fix acum după atâta timp ? pentru că am încercat și înainte să mii se scoată reputația de țepar și nu am reușit să discut cu nimeni , să-i explic povestea întâmplată, cred că ar fii cazul ca acum să se intereseze cineva și să observe că reputația mea a fost pe nedrept pusă. Dealungul timpului am mai avut conturi create pe extreamcs , slavă ție regele nostru dealer că mii le-ai banat pe toate , dar nu cred că am avut vre-o tentativă de a da țeapă cuiva sau altceva.
User avatar
Mădălin
Administrator
Administrator
Posts: 5295
Joined: 06 Mar 2013, 21:40
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Administrator
Fost manager cs.extream.ro
Web designer
Administratorul anului 2023
Has thanked: 45 times
Been thanked: 310 times
Contact:

16 Dec 2021, 15:45

Respins, prea multe acuzatii de la multi utilizatori cum ca ai dat teapa.
User avatar
(c) WaRninG.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 261
Joined: 13 Jul 2018, 14:44
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: 《ZP.PLAYARENA.RO 》
SteamID: Andu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Membru Club eXtreamCS (4 Ian - 4 Mai)
Nick anterior: Andrei # QualTech
-1 avertisment (2 luni club)
Fond eXtream: 0
Location: Câmpulung
Has thanked: 3 times
Contact:

16 Dec 2021, 16:13

Mădălin wrote:
16 Dec 2021, 15:45
Respins, prea multe acuzatii de la multi utilizatori cum ca ai dat teapa.
Cum să dau țepe când nu există dovezi în privința asta? cum să spui că dau țeapă când eu am primit o țeapă ?
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

16 Dec 2021, 17:15

(c) WaRninG. wrote:
16 Dec 2021, 16:13
Mădălin wrote:
16 Dec 2021, 15:45
Respins, prea multe acuzatii de la multi utilizatori cum ca ai dat teapa.
Cum să dau țepe când nu există dovezi în privința asta? cum să spui că dau țeapă când eu am primit o țeapă ?
post2753424.html#p2753424

Nu cred ca mai este nimic de zis, vad ca a raspuns baiatul de la enix si se observa cine ce si cum.Nu mai insista!
Image
User avatar
dWTRICKERPLAJERR
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 150
Joined: 18 Jan 2022, 13:26
Detinator Steam: Da
CS Status: the carpathian annihilation.
Detinator server CS: yes sir.
SteamID: veteran player.
Reputatie: Tepar, (c)Warning
Fond eXtream: 0
Location: Pitești , Argeș , România.
Discord: wag wan big bruda
Has thanked: 18 times
Been thanked: 14 times
Contact:

19 Jun 2022, 00:09

Reputatie de tepar pusa pe "nedrept" @dealer know about this.
Image
LISTĂ DE TRANZACȚII
| Afiseaza codul
Listă tranzacții extreamcs 2022
FORUM | MINISTERUL APĂRĂRII NAȚIONALE | ZP.STRANGERS.RO#1
Vrei să urmezi o carieră militară ? Intră pe mapn.ro
User avatar
d e a l e r -
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2462
Joined: 13 Feb 2016, 16:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Connection lost
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fond eXtream: 0
Location: Mediaş, Sibiu, România
Discord: dealer1945
Has thanked: 33 times
Been thanked: 79 times
Contact:

19 Jun 2022, 09:03

dWTRICKERPLAJERR wrote:
19 Jun 2022, 00:09
Reputatie de tepar pusa pe "nedrept" @dealer know about this.
Desigur!

dWTRICKERPLAJERR - este țeparul de (c) WaRninG..

Ne putem da seama după câteva detalii mici, dar interesante:
- atât posturile de pe contul dWTRICKERPLAJERR cât și ultimele posturi de pe contul (c) WaRninG. sunt făcute de pe niște IP-uri din clase IP identice (de exemplu 86.127.162.X - cel mai frecvent, restul se regăsesc mai rar);
- locații identice: https://prnt.sc/Bl3qOwVkfNKA & https://prnt.sc/_PFUjRV3XMLk (Câmpulung se află în județul Argeș, deci e cam același lucru);
- pe ambele conturi are fie în câmpul deținător server, fie în semnătură reclamă cu un server mod ZP - https://prnt.sc/Dcd4h14wbVtk & https://prnt.sc/hLl742WaLBVq. Cel mai probabil denumirea serverului s-a schimbat în timp și de aceea nu mai este DNS-ul prezent pe contul (c) WaRninG.;
- în data de 15 decembrie 2021 apare pe forum cu gândul de a se scăpa de reputația de țepar, ceea ce nu a reușit. Așadar, cel mai probabil și-a făcut contul dWTRICKERPLAJERR pe data de 18 ianuarie 2022 pentru a avea un cont fără reputație, și, de ce nu să încerce să mai dea o țeapă;
- o altă idee, cea mai comună la toți țeparii cu, conturi noi pe forum, este faptul că este foarte „activ” în subiectele de pe forum, comentând la orice subiect, fie că are treabă cu el sau nu. Încearcă să facă ceva activitate în plus pe forum să pară un utilizator „serios”.

Cam după lucrurile astea mi-am dat eu seama că este el.
Post Reply

Return to “Security zone”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 21 guests