Tepar “sssss” marius stan (furien indungi)

Parte a forumului creata SPECIAL pentru protectia membrilor comunitatii. Postarea in aceasta categorie se face doar cu DOVEZI DE INSELARE. Nu se permite reclama negativa sau pareri personale

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

SHINEROYAL
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 6 times
Been thanked: 9 times

11 May 2022, 11:50

Nickname-ul tău: shineroyal
Nickname-ul țeparului: sssss
Link-ul de la profilul de pe forum al țeparului: sssss-u69447.html
Email țepar: nu stiu
Alte date de contact ale țeparului: mi-a dat block pe discord nu pot copia id-ul dar ii se vede in dovezile de mai jos

Salutare,

Vazusem topic-ul unde zicea ca vinde server-ul de furien si m-am gandit sa-l cumpar pentru propria comunitate. I-am scris pe discord, ne-am acordat la suma de 20€ si considerand ca nu prea ma joc furien, tinand la acest server doar de fatada pentru comunitate, acceptasem ca el si staff-ul lui sa ramana la administrarea server-ului cu o singura conditie; sa fie server-ul la mine in comunitate.
Ps: vorba era si sa le ramana acces-ul ftp. MOKA.

Bun, ii trimit 20€ Duminica seara, dar fiind la munca nu a reusit sa-mi dea datele de la Gazduirejocuri (chit ca Intre timp omul reusise sa schimbe hostname, denumirea grupului de discord, sa tot schimbe mesaje cu mine si cu oamenii lui).
A doua zi urma sa primesc datele si ca el (la cererea lui) sa-si posteze propriile modele de cerere admin/unban/reclamatii etc pe “server-ul meu” là mine pe site.
Din pacate bajatu s-a bucurat la 20€, o pizza si doua beri, posibil chiar si o paine pentru seara. Mi-a dat block pe discord, asa din senin w0w, m-a sters din grupul discord si a disparut.

Din cate am inteles, staff-ul lui, ce defapt considerand ca platisem deja pentru server, mai bine zis “adminii mei” s-au suparat pe el pentru vanzarea serverului si au preferat sa dea un pas inapoi.

Ideea este urmatoarea; putea sa-mi scrie “frate imi pare rau, iti trimit banii inapoi, din pacate asa a fost sa fie, scuza-ma pentru deranj” dar n-ai ce sa-i ceri. Foamea ii mare.

I-am scris pe extreamcs si luni si marti intrebandu-l daca-mi va trimite banii si mereu baga scuze ca-i la munca, dar timp de forum are :)).

Ps; cum i-am spus si lui, nu ma panicheaza pierderea celor 2 beri si o pizza + painea de seara, ii mai donez si o farfurie de ceva cald si bun daca are nevoie, dar wtf coio$$ ce caracter infect.
Merita o asa reclama negativa pentru suma aia?
Iti mai si permiteai sa zici ca tu dai servicii bune de indieni pe instagram nu ca X si Y de pe extream, indianule.

Dovezi;
https://postimg.cc/gallery/bJsCxhv
https://postimg.cc/phnrt6Zf

Sss-ule
Te pup, pofta buna.
WinNk. #
Super moderator
Super moderator
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/maduwtf
Reputatie: Super Moderator
Has thanked: 31 times
Been thanked: 29 times

11 May 2022, 12:13

Chiar daca iti va da banii inapoi, nu va avea reputatie de tepar, dar de Utilizator neserios tot va avea, pentru ca asta e nesimtire ce a facut el, daca pana diseara la ora 12 nu iti va da banii, se va adauga reputatia permanent
Mero^
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Detinator server CS: bromybro1
SteamID: bromybro1
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

11 May 2022, 12:46

I advise you to talk to the administrators of the forum he is on and they find a solution
The Kalu
Administrator
Administrator
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Has thanked: 290 times
Been thanked: 543 times

11 May 2022, 16:03

I-am pus reputatia, sa ii faci reclamatie si pe in***gi.

Later edit: Mi-am adus aminte, asta este mariusexeqt-u68052.html (are mail marius.stannn3@gmail.com)
Regulile sectiunii 'Anunturi' :Afiseaza regulile
Puteti face anunturi legate de vanzarea/cumpararea/oferirea de obiecte, servicii garantate, etc.

Topicuri interzise :
NU SUNT PERMISE topicurile in care se cauta moderatori pentru un forum sau administratori la diverse servere de CS ! - sau cazuri asemanatoare
NU SUNT PERMISE topicurile in care se ofera subdomenii gratuite !
NU SUNT PERMISE topicuri in care cereti/oferiti sponsorizari ! Acum aveti un topic SPECIAL.
NU SUNT PERMISE inregistrarea domeniilor contra cost de catre persoane fizice ! - exceptie daca sunt inregistrate gratuit sau daca sunt vandute domenii cu vechime

Despre conturi trackere/jocuri online :
NU SUNT PERMISE topicurile in care se vand/schimb conturi trackere deoarece :
  • se pot da tepe foarte usor
  • se pot modifica pozele astfel incat ratia/invitatiile sa fie false
  • 99% dintre trackere interzis comercializarea conturilor.
ATENTIE ! Invitatiile gratuite sunt permise!
ATENTIE ! Vanzarea conturilor de jocuri este permisa doar daca jocul permite acest lucru intr-un mod sigur si este permis de producator.

Despre reclama :
  • Este strict interzisa chiar si cu [dot], topicul va ajunge la cos si avertisment.
  • Exceptie : cand vindeti domeniu/domenii si nu aveti webhost puteti trece si extensia gen : http://www.carutamea.ro

Despre ridicarea subiectelor alias UP :
  • Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.
    (Daca subiectul dv. pleaca de pe prima pagina il puteti ridica cu optiunea "Ridică acest subiect" din meniul dinaintea subiectului, daca nu va conformati vi se muta subiectul la cos sau se penalizeaza cu avertisment, exceptie doar la Servere)
  • Regula adaugata in regulamentul forumului, suplimentar punctul 4, din 30.12.2010 se vor muta toate topicurile la cos cu avertizarea membrului respectiv.

Reguli de postare :
  • Care are mai mult de 3 posturi offtopic in categoria asta ce nu au legatura cu topicul va avea warn, indiferent cine este.
  • Cine mai posteaza intr-un topic cum ca acea persoana este tepar si nu are dovezi, va fii propus la WARN !!!
  • NU mai postati in topicuri care hosteaza / ofera servicii cu anumite preturi si apoi sa veniti voi cu post-uri gen "E prea scump, cu x euro imi iau de la firma y" (Se sanctioneaza cu warn).
  • Ar fi indicat daca ati vandut obiectul respectiv sa puneti in numele topicului [vandut!] sau altceva ce sa sugereze ca oferta voastra nu mai este valabila.

Like, share and enjoy!
Image

Image

Behance profile: https://www.behance.net/thekalu1989
mihay11
Membru, skill +1
Membru, skill +1
CS Status: Salcf
Detinator server CS: CS.WTFCS.COM
SteamID: mihai50inbrat
Discord: HunchoJackVEVO#1067
Has thanked: 12 times

11 May 2022, 18:24

wrong
SHINEROYAL
Membru, skill 0
Membru, skill 0

11 May 2022, 18:59

Multumesc frumos Kalu.

Ma bucur ca am ajutat un om necajit.
Seara frumoasa
Mutex
Administrator
Administrator
Intermediar
Has thanked: 108 times
Been thanked: 161 times

11 May 2022, 21:46

https://www.filmeonlinehdfull.com/ vad ca are si site-ul asta. Oof, abia acum a aflat lumea de nisa asta.
sssss
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

12 May 2022, 01:17

Mutex wrote:
https://www.filmeonlinehdfull.com/ vad ca are si site-ul asta. Oof, abia acum a aflat lumea de nisa asta.
Site-ul de filme a fost vândut, și în legătură cu banii, ti am zis să aștepți ca sunt cu munca, numele la server sau ce ai mai spus pe acolo le-am schimbat din game panel de pe telefon
Doctor whO? <3
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 102 times
Been thanked: 40 times

12 May 2022, 07:36

sssss wrote:
Mutex wrote:
Site-ul de filme a fost vândut, și în legătură cu banii, ti am zis să aștepți ca sunt cu munca, numele la server sau ce ai mai spus pe acolo le-am schimbat din game panel de pe telefon
Așa cum ai putut schimba numele serverului de pe telefon, așa puteai sa ii trimiți si $ înapoi. Nu cred ca dura mai mult de 5 minute. Eu zic că îți meriți reputația, restul sunt doar scuze.
WinNk. #
Super moderator
Super moderator
SteamID: /id/maduwtf
Reputatie: Super Moderator
Has thanked: 31 times
Been thanked: 29 times

12 May 2022, 08:12

Doctor whO? <3 wrote:
12 May 2022, 07:36
sssss wrote:
Mutex wrote:
Așa cum ai putut schimba numele serverului de pe telefon, așa puteai sa ii trimiți si $ înapoi. Nu cred ca dura mai mult de 5 minute. Eu zic că îți meriți reputația, restul sunt doar scuze.
Reputatia ramane, pentru ca e un nesimtit
The Kalu
Administrator
Administrator
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Has thanked: 290 times
Been thanked: 543 times

12 May 2022, 10:06

Reputatia ramane plus ca mai ai o reclamatie si pe celalalt cont!
Regulile sectiunii 'Anunturi' :Afiseaza regulile
Puteti face anunturi legate de vanzarea/cumpararea/oferirea de obiecte, servicii garantate, etc.

Topicuri interzise :
NU SUNT PERMISE topicurile in care se cauta moderatori pentru un forum sau administratori la diverse servere de CS ! - sau cazuri asemanatoare
NU SUNT PERMISE topicurile in care se ofera subdomenii gratuite !
NU SUNT PERMISE topicuri in care cereti/oferiti sponsorizari ! Acum aveti un topic SPECIAL.
NU SUNT PERMISE inregistrarea domeniilor contra cost de catre persoane fizice ! - exceptie daca sunt inregistrate gratuit sau daca sunt vandute domenii cu vechime

Despre conturi trackere/jocuri online :
NU SUNT PERMISE topicurile in care se vand/schimb conturi trackere deoarece :
  • se pot da tepe foarte usor
  • se pot modifica pozele astfel incat ratia/invitatiile sa fie false
  • 99% dintre trackere interzis comercializarea conturilor.
ATENTIE ! Invitatiile gratuite sunt permise!
ATENTIE ! Vanzarea conturilor de jocuri este permisa doar daca jocul permite acest lucru intr-un mod sigur si este permis de producator.

Despre reclama :
  • Este strict interzisa chiar si cu [dot], topicul va ajunge la cos si avertisment.
  • Exceptie : cand vindeti domeniu/domenii si nu aveti webhost puteti trece si extensia gen : http://www.carutamea.ro

Despre ridicarea subiectelor alias UP :
  • Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.
    (Daca subiectul dv. pleaca de pe prima pagina il puteti ridica cu optiunea "Ridică acest subiect" din meniul dinaintea subiectului, daca nu va conformati vi se muta subiectul la cos sau se penalizeaza cu avertisment, exceptie doar la Servere)
  • Regula adaugata in regulamentul forumului, suplimentar punctul 4, din 30.12.2010 se vor muta toate topicurile la cos cu avertizarea membrului respectiv.

Reguli de postare :
  • Care are mai mult de 3 posturi offtopic in categoria asta ce nu au legatura cu topicul va avea warn, indiferent cine este.
  • Cine mai posteaza intr-un topic cum ca acea persoana este tepar si nu are dovezi, va fii propus la WARN !!!
  • NU mai postati in topicuri care hosteaza / ofera servicii cu anumite preturi si apoi sa veniti voi cu post-uri gen "E prea scump, cu x euro imi iau de la firma y" (Se sanctioneaza cu warn).
  • Ar fi indicat daca ati vandut obiectul respectiv sa puneti in numele topicului [vandut!] sau altceva ce sa sugereze ca oferta voastra nu mai este valabila.

Like, share and enjoy!
Image

Image

Behance profile: https://www.behance.net/thekalu1989
SHINEROYAL
Membru, skill 0
Membru, skill 0

Yesterday, 09:42

Update;

In urma reclamatiei pe indu*g*, server-ul a fost dat afara din comunitate si user-ul banat pe forum.
Ss; https://postimg.cc/gallery/B2DVt1H

Multumesc.
Post Reply

Return to “Security zone”

• Information