Seriozitatea firmei ESAGAMES

Postarea in aceasta categorie se face doar cu DOVEZI DE INSELARE. Nu se permite reclama negativa sau pareri personale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
eternity
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 130
Joined: 07 Oct 2022, 12:16
Detinator Steam: Da
CS Status: :D
Fond eXtream: 0
Discord: stefanutzh
Has thanked: 22 times
Been thanked: 30 times

23 Nov 2022, 17:09

!!!! wrote:
23 Nov 2022, 16:34
Funny.
Eu am pus panelul pe net si pica vina pe altcineva.

Nice.

@syko o sa iti mai pun si alte proiecte de ale tale pe net. Stii cine sunt, o sa-ti dai seama dupa ce le pun si pe celelalte.

BTW, nici mie nu mi place de cacati aia de la esagames. Aici ai +1.
Funny. Măcar de o să vii fără cont fals și să ameninți că pui munca altora pe net dar... e România after all nu am așteptări de mentalitate în domeniul acesta și mai ales când vine vorba de comunități că e foame mare între voi ăștia. (oricum probabil ești boșorogul de amenință cu flood la 30 și cv aproape de 40...)
SHINEROYAL wrote:
23 Nov 2022, 14:54
ce să zic și eu acu, alexandru best webdesigner din romania ips platforma număru 1 xenforo, phpbb, mybb și orice alt cms sunt de căcat!! alea alea. eu dețin firma de ocupă toată rețeaua din gaming-ul underground românesc eu sunt șefu pe cs 1.6 alea alea.
=]]]]]]] numai asa o tine omu’ , nr1 in galaxie, best web paint designer ipese. Ii dadusem acces ACP pe xenforo a inceput sa tremure :)).
Cat despre esagames… servicii bune intr-adevar, dedicate ok, ceea ce este destul de simplu daca scoti $ din portofel. Ca si oameni… tigani de se plimba de pe un ts pe altul si deschizand 15 comunitati de gaming pe minut, copii laudarosi si cam atat.
Dacă el conduce atâtea comunități de gaming înseamnă că are dreptate fiindcă are experință, nu?
SuperLabs wrote:
23 Nov 2022, 16:05
SHINEROYAL wrote:
23 Nov 2022, 14:54
ce să zic și eu acu, alexandru best webdesigner din romania ips platforma număru 1 xenforo, phpbb, mybb și orice alt cms sunt de căcat!! alea alea. eu dețin firma de ocupă toată rețeaua din gaming-ul underground românesc eu sunt șefu pe cs 1.6 alea alea.
=]]]]]]] numai asa o tine omu’ , nr1 in galaxie, best web paint designer ipese. Ii dadusem acces ACP pe xenforo a inceput sa tremure :)).
Cat despre esagames… servicii bune intr-adevar, dedicate ok, ceea ce este destul de simplu daca scoti $ din portofel. Ca si oameni… tigani de se plimba de pe un ts pe altul si deschizand 15 comunitati de gaming pe minut, copii laudarosi si cam atat.
Ai mare dreptate, pana și mie mi-a furat numele (drawwwn si drawnspace) și si-a făcut el drawncodes 🤣🤣🤣 măcar noi nu ne limitam doar la ipb..
OFF: Acum luați de la băieții de aici că fac treabă bună de ani buni.
RoyalServer
User avatar
Syko
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 131
Joined: 14 Apr 2019, 21:45
Detinator Steam: Da
CS Status: Good
SteamID: sykozawr
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Discord: sykozawr
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times
Contact:

23 Nov 2022, 18:17

!!!! wrote:
23 Nov 2022, 16:34
Funny.
Eu am pus panelul pe net si pica vina pe altcineva.

Nice.

@syko o sa iti mai pun si alte proiecte de ale tale pe net. Stii cine sunt, o sa-ti dai seama dupa ce le pun si pe celelalte.

BTW, nici mie nu mi place de cacati aia de la esagames. Aici ai +1.
Eu in afara de proiectele care au fost postate pe extreamcs nu am altele.

Incerci sa scoti firma din rahat dar incerci degeaba pentru ca eu stiu prea bine cine a fost iar confirmarea o sa o primeasca si administratorii in PM si le voi arata ce semnatura exista in acel panou si de unde stiu exact ca esagames a fost. Nu ai ce sa-mi postezi mie pe net, in afara de site-ul de mix si in afara de site-ul ăsta, nu ai ce sa-mi pui mie pe net.

Pune-mi sursa la jb pe internet si apoi o sa-ti arati adevarata valoare.
CyBer[N]eTicK wrote:
23 Nov 2022, 16:37
Scuzați-mă eu doar vorbesc înafara subiectului.
Nici măcar eu, nu-mi las sursele pe host, nu am încredere totală că totul îmi este privat.

Îți mulțumesc și ție Syko, că cam ce ai zis, te face foarte atent.

PS: Nu am nimic cu nimeni de aici, și nici nu compatimesc pe absolut nimeni. O seara faina tuturor.
Am vandut panoul pe 40 de euro (200 lei) unui baiat iar acesta detinea webhost de la aceasta firma, am pus o poza in primul post cu panoul la el pe webhost. Eu nu pot obliga pe nimeni sa foloseasca un anumit webhost sau un anumit host pentru cs, oamenii isi iau ce considera ei ca ei mai bun si mai accesibil, pot recomanda ceva, dar nu pot obliga.
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13699
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 643 times
Contact:

23 Nov 2022, 19:04

Syko wrote:
23 Nov 2022, 18:17
Eu zic sa le faca o reclamatie frumoasa baiatul respectiv celor de la esagames, vad ca in video este exact ceea ce ai confirmat si sunt dovezi destul de solide.Nu va lasati, o sa se vada in log-uri cine a accesat spatiul de stocare al clientului!
Image
powerel
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 3
Joined: 17 May 2019, 23:05
Detinator Steam: Da
SteamID: STEAM_0:0:528421846
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time

24 Nov 2022, 04:05

Iarasi faceti circ pentru un ***** de panel?
Aruncati cu noroi in stanga si in dreapta cand nu stiti de unde ati primit leak la fisiere.
Atat am avut de zis, o zi buna. :clapping_hands:
Last edited by The Kalu on 24 Nov 2022, 07:07, edited 1 time in total.
Reason: Limbaj.
User avatar
Syko
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 131
Joined: 14 Apr 2019, 21:45
Detinator Steam: Da
CS Status: Good
SteamID: sykozawr
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Discord: sykozawr
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times
Contact:

24 Nov 2022, 10:52

powerel wrote:
24 Nov 2022, 04:05
Iarasi faceti circ pentru un ***** de panel?
Aruncati cu noroi in stanga si in dreapta cand nu stiti de unde ati primit leak la fisiere.
Atat am avut de zis, o zi buna. :clapping_hands:
Putea fi vorba si despre un amx_bullet_damage.sma care e pe net gratis, aici e vorba de seriozitatea firmei :))
Repet inca odata ca detin dovezi clare care arata de unde e acest "leak", clientul respectiv care a cumparat a zis clar ca nu a oferit datele altcuiva, ca doar el si cu mine am avut acces.

Image

Mai are rost sa va spun ca omul a facut plangere la ANPC? Ieri mi-a trimis poza pe discord, nu cred ca facea o sesizare aiurea ca sa mai primeasca si de acolo vreo amenda.
Comentezi si comentezi degeaba, tu care dai flood la servere de cs 1.6 (flood e mult spus, bagi boti), vai de tine bai baiatule...

Pentru tine si stii tu cine ;))

https://www.youtube.com/watch?v=6RM2qu6LvXM
User avatar
eternity
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 130
Joined: 07 Oct 2022, 12:16
Detinator Steam: Da
CS Status: :D
Fond eXtream: 0
Discord: stefanutzh
Has thanked: 22 times
Been thanked: 30 times

24 Nov 2022, 16:03

Syko wrote:
24 Nov 2022, 10:52
powerel wrote:
24 Nov 2022, 04:05
Iarasi faceti circ pentru un ***** de panel?
Aruncati cu noroi in stanga si in dreapta cand nu stiti de unde ati primit leak la fisiere.
Atat am avut de zis, o zi buna. :clapping_hands:
Putea fi vorba si despre un amx_bullet_damage.sma care e pe net gratis, aici e vorba de seriozitatea firmei :))
Repet inca odata ca detin dovezi clare care arata de unde e acest "leak", clientul respectiv care a cumparat a zis clar ca nu a oferit datele altcuiva, ca doar el si cu mine am avut acces.

Image

Mai are rost sa va spun ca omul a facut plangere la ANPC? Ieri mi-a trimis poza pe discord, nu cred ca facea o sesizare aiurea ca sa mai primeasca si de acolo vreo amenda.
Comentezi si comentezi degeaba, tu care dai flood la servere de cs 1.6 (flood e mult spus, bagi boti), vai de tine bai baiatule...

Pentru tine si stii tu cine ;))

https://www.youtube.com/watch?v=6RM2qu6LvXM
foarte bine acționat, să se mulțumească că firma e pe românia și nu germania că era legea mai severă.
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13699
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 643 times
Contact:

24 Nov 2022, 17:12

Mare hacker asta. :boundlessly_laughing:
Image


LE: Vad ca fisierele sunt urcate pe host la powerel, forumul fiind afiliat cu esagames...cred ca a fost o razbunare pentru ca au copiat stylesheet ul lor de la play.Sper ca Eduad Ciupitu sa isi dea seama ca actiunea asta de a accesa fisierele unui client fiind firma inregistrata ii aduce doar "beneficii", mai ales ca celor de la ANPC le plac glumele astea cu clientii. Oricum Syko are dovezi clare ca sunt luat de pe host, asta este!
Image
User avatar
eternity
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 130
Joined: 07 Oct 2022, 12:16
Detinator Steam: Da
CS Status: :D
Fond eXtream: 0
Discord: stefanutzh
Has thanked: 22 times
Been thanked: 30 times

24 Nov 2022, 18:40

Cred că topicul ăsta și cele 2 care mai sunt sunt suficiente încât să vă dați seama de mentalitatea grupului din spatele firmei, toate astea pentru un stylesheet care și ala era furat de la încă vreo... 10 teme de ips... 15... maybe? 🤣🤣

Mai știu pe cineva care a avut problema cu ei și sper să că va face și el topic dacă consideră și vrea să se bage... (știu că vei citi asta și mă cunoști)
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13699
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 643 times
Contact:

24 Nov 2022, 18:56

Gradinita ameninta cu flood, penibil in 2022. :cold_sweat:
Image
Image
Mero^
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 132
Joined: 17 Dec 2017, 22:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: bromybro1
SteamID: bromybro1
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Contact:

25 Nov 2022, 08:31

The Kalu wrote:
24 Nov 2022, 18:56
Gradinita ameninta cu flood, penibil in 2022. :cold_sweat:
Image
I recommend you to use cloudflare
SHINEROYAL
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 100
Joined: 06 Jan 2022, 12:11
Detinator Steam: Da
CS Status: royalservers.eu / power
Detinator server CS: Cs.creativecs.ro
Fond eXtream: 0
Location: Roma
Discord: shineroyal#8240
Has thanked: 34 times
Been thanked: 26 times
Contact:

25 Nov 2022, 15:17

=]]]]]]] face o baita, se spala la OO, il duce mami la gradi si cand se intoarce sa vezi tu ce flood iti fwte. Treaba ta!
User avatar
mihay11
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 372
Joined: 03 Nov 2018, 16:24
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: CS.WTFCS.COM
SteamID: mihai50inbrat
Fond eXtream: 0
Has thanked: 17 times
Been thanked: 19 times

25 Nov 2022, 20:09

Iti dai seama ce a ajuns sa faca o firma in aproape 2023, un SRL, sa incerce sa dea flood si sa ameninte cu flood. Astia trebuie inchisi neaparat, sa le sparg gura-n ei de terminati, faceti-le reclamatie la anaf/anpc.
Post Reply

Return to “Security zone”

  • Information