Am nevoie de scripter / admin / etc.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
tysy
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 27
Joined: 14 Aug 2013, 11:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Caut admini !!!
Detinator server CS: Cs.EuropaCs1.Ro
SteamID: ....
Location: Ploiesti
Has thanked: 1 time
Contact:

22 Jan 2023, 22:27

Salutare tuturor caut un scripter pentru realizarea unui ADDONS contra cost,detali PM sau la [email protected]
Cs.EuropaCs1.Ro
RoyalServer
Filiq_
Utilizator neserios
Utilizator neserios
Posts: 847
Joined: 02 Nov 2014, 18:21
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Utilizator neserios
Fond eXtream: 0
Location: Constanta
Has thanked: 40 times
Been thanked: 30 times

26 Jan 2023, 23:39

Caut persoane care doresc sa investeasca intr-un proiect bazat pe un server cso 4.0, acesta este lucrat de mine si inca lucrez la el de mai bine de o luna,
eu singur pot lansa proiectul, dar poate cu inca cateva persoane care doresc sa vina cu cativa banuti iese ceva mai mare.

Descrierea modului CSO 4.0 Plague

Informatii tehnice:
Pentru ca e un mod privat si nimeni nu va avea acces la el am sters multe lucruri din el, din cate stiti si voi, zp4.0 foloseste foarte multe array-uri si e un cod
care nu e asa optim din cauza ca este facut si gandit sa fie custom de catre oricine, am eliminat foarte mult cod de care
nu aveam nevoie si care stiu sigur ca va ramane asa, nu aveam nevoie de multe setari sau cvaruri, la fel si cu multe bool uri per player.

Level, money & buy system:
Practic pe asta se bazeaza CSO-ul in general, am reusit intr-un final sa gasesc sursa renumitului sistem de buy facut de catre
Arwel, in prezent doar am separat pluginurile si am facut mici optimizari pe partea de cod, nimic important, urmeaza sa refac sistemul
de cumparare a armelor, pentru o buna functionarea a serverului la 32/32.

Clase zombie:
Momentan sunt 5 clase de zombie cu niste puteri cunoscute, o sa fac o descriere pentru fiecare clasa in parte la un moment dat,
si aceste clase se afla pe level, acestea sunt deblocate la gameplay-ul gloante infinite si "no level in buy".

Sistem de tag-uri:
Un jucator poate avea cate tag-uri doreste in [/tags] de acolo isi poate seta un tag, se poate face rost de tag prin comanda [/bonus]
la care primesti tag-ul [NEWBIE], pe parcursul jocului poti castiga tag-uri de la gift-uri, trivia sau alte giveway-uri.
E in plan si implementarea unui sistem de raritate al tag-urilor.

Server-ul se bazeaza pe limba engleza si romana, momentan nu e tradus lang-ul si e o harababura, dar se va face si acesta.

Free shit for players:
Fiecare jucator nou care se conecteaza pe server poate folosii comanda [/bonus] pentru a primi nivel 2 si tag-ul [NEWBIE].
Cand un jucator joaca o ora pe server acesta poate deschide un cadou cu premile: XP, Level, Bani si Tag
Dupa 20 de minute petrecute pe server acesta primeste random XP.
Special gift, dupa 3 harti jucate consecutiv sau o ora jumatate pe server jucatorul primeste un cadou special care acesta contine
XP, Level, Bani si Tag special, bonusurile sunt mai mari decat cadoul normal.

1 vs ALL
O data la cateva harti, un zombie sau human va fii vs toti jucatorii, acesta va avea foarte multa viata, puteri si o arma
destul de puternica in cazul humanului.
Daca human-ul reuseste sa omoare toti zombii sau zombie-ul reusteste sa ii omoare pe toti, acesta va primi Tag special,
bani, level up si urmatoarea harta va primi vip

Turneu cel mai bun:
Jucatorul cu cele mai multe kill-uri si cel cu infectari la final-ul hartii va castiga bani, xp random, si vip random 1-3 harti.

Gameplay per harta:
La fiecare inceput de harta timp de 30 de secunde jucatorii vor putea alege cum se vor juca harta respectiva,
alegerile sunt: Gloante infinite, poti cumpara orice arma din shop fara limita de nivel, primesti de 3 ori mai multi bani
si ultima, primesti de 10 ori mai mult xp, momentan doar acestea sunt, unele dintre ele pot influenta tot jocul,
gloantele infinte pot avea un impact foarte mare asupra jocului daca acesta va fii gameplay ul pe toata harta,
zombie vor avea mai multa viteza, viata, 5 knife blinks free care sunt activate printr-o tasta sau voi vedea cum, pentru
a evita ca acestea sa fie pierdute cand nu se doreste asta si cam acestea sunt beneficile ale zombiilor daca se alege acest mod,
posibil sa mai adaug si alte lucruri.
https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... /image.png

Nu va exista forum, serverul va avea un panel in laravel, tot ce se intampla pe un forum se poate intampla mult mai bine pe un panel si un discord.
https://discord.gg/VABVdhXMrK ZM CSO server in working..
User avatar
-KnockOut-
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 34
Joined: 07 May 2020, 02:29
Detinator Steam: Da
CS Status: RESPAWN.STRIX.RO
Detinator server CS: DA
Fond eXtream: 0
Contact:

29 Jan 2023, 19:51

Salut , caut 1 fondator care poate sa ma ajute financiar , un manager care sa aibe grije de forum / sa aduca admini + 25 admini doar cu o simpla cerere .
Serverul este deschis din data de 30 NOV 2021 , in tot acest timp a stat in top mondial ( Locul 3 cel mai sus ) , in ultima perioada a fost putin "abandonat" si acuma am inceput sa investesc .
Am propria platforma de boost + masterserver doar pentru serverul meu .
Image
RAZANT
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 36
Joined: 21 Mar 2022, 05:00
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Discord: Pure#6033
Been thanked: 3 times

31 Jan 2023, 20:55

Salut,
Caut pe cineva care poate sa-mi instaleze un addons csgo
Vice Bravo
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 380
Joined: 11 May 2016, 14:25
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: 185.198.27.236
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 Dec 2022 - 2 Ian 2023)
Fond eXtream: 0
Discord: *** Reclama *** . top
Has thanked: 24 times
Been thanked: 5 times
Contact:

01 Feb 2023, 14:11

Salut! Caut o persoana care ma poate ajuta cu niste modele personalizate pentru arme (skin-uri)!
Koayuri
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 52
Joined: 10 Jun 2022, 13:48
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: 188.212.100.26:27015
SteamID: Luciferr1
Fond eXtream: 0
Discord: Lucifer.#0001
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

01 Feb 2023, 17:50

RAZANT wrote:
31 Jan 2023, 20:55
Salut,
Caut pe cineva care poate sa-mi instaleze un addons csgo
Lucifer.#0001 discordul meu.
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

06 Feb 2023, 10:36

-KnockOut- wrote:
29 Jan 2023, 19:51
Salut , caut 1 fondator care poate sa ma ajute financiar , un manager care sa aibe grije de forum / sa aduca admini + 25 admini doar cu o simpla cerere .
Serverul este deschis din data de 30 NOV 2021 , in tot acest timp a stat in top mondial ( Locul 3 cel mai sus ) , in ultima perioada a fost putin "abandonat" si acuma am inceput sa investesc .
Am propria platforma de boost + masterserver doar pentru serverul meu .
Image
Anunt inca valabil. Exista doua optiuni: ori va ocupati de server, ori de comunitate cu mentiunea ca eu platesc reinoirea licentei, tema si cele necesare functionarii in parametrii normali (daca aveti resurse necesare, puteti si voi, nu e problema).

Contact:
- discord: Mutex#5723
- steam: https://steamcommunity.com/id/mihaib21/

P.S: Din comunitate nu vor face parte foarte multi, precum cererile dns si multe celelalte vor fi doar pentru anumite persoane care nu se plimba pe 100 comunitati sau cine stie ce alte minuni. Nu ma grabesc, timp e suficient.
User avatar
d e a l e r -
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2462
Joined: 13 Feb 2016, 16:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Connection lost
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fond eXtream: 0
Location: Mediaş, Sibiu, România
Discord: dealer1945
Has thanked: 33 times
Been thanked: 79 times
Contact:

12 Feb 2023, 11:03

Căutăm un fondator priceput în scripting AmxModx pentru un server de CS 1.6 mod CSGO deschis în 2021.
Detalii în PM sau pe Discord-ul din semnătură.
Ev0lution
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 6
Joined: 06 Aug 2022, 11:17
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0

30 Mar 2023, 18:11

Caut partener/scripter PLATIT care se pricepe sa imi configureze/creeze pluginuri etc pentru serverul CS:GO.
Astept mesaje in privat. Multumesc!
ePro?
Membru nou
Membru nou
Posts: 1
Joined: 30 Mar 2023, 21:25
Detinator Steam: Nu
CS Status: Ez
Fond eXtream: 0

30 Mar 2023, 22:58

Ev0lution wrote:
30 Mar 2023, 18:11
Caut partener/scripter PLATIT care se pricepe sa imi configureze/creeze pluginuri etc pentru serverul CS:GO.
Astept mesaje in privat. Multumesc!
exista chatGPT il poti face sa iti creeze un plugin de CS:GO daca sti cum sa il intrebi si trebuie chatGPT varianta jailbreak github https://github.com/0xk1h0/ChatGPT_DAN
daca nu merge normal
nu iti mai creeaza nimeni pluginuri csgo in ziua de azi multe sunt deja free pe net disponibile https://www.sourcemod.net/plugins.php?c ... =&search=1
aici poti cauta ce plugin doresti :-c
User avatar
d e a l e r -
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2462
Joined: 13 Feb 2016, 16:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Connection lost
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fond eXtream: 0
Location: Mediaş, Sibiu, România
Discord: dealer1945
Has thanked: 33 times
Been thanked: 79 times
Contact:

10 Apr 2023, 18:32

salut, caut un fondator serios pentru un server de 1.6 mod CSGO care are ceva vechime în spate.
pe server avem o cantitate destul de bună de jucători fideli și un server de discord cu nu mai puțin de 430 membri activi.
cine e interesat să mă caute pe discord-ul din semnătură.
doar oameni serioși!
User avatar
FizZle
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1622
Joined: 17 Jan 2015, 19:33
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: da
SteamID: berserknorse
Fond eXtream: 0
Location: Iasi
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times
Contact:

13 Apr 2023, 15:33

Am si eu nevoie de un scripter de amxx contracost pentru un plugin de life drop on kill
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information