Mai mișcăm ceva?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

SHINEROYAL
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 103
Joined: 06 Jan 2022, 12:11
Detinator Steam: Da
CS Status: royalservers.eu / power
Detinator server CS: Cs.creativecs.ro
Fond eXtream: 0
Location: Roma
Discord: shineroyal#8240
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times
Contact:

23 May 2023, 23:05

Sergiu nu ai cu cine sa mai faci asa ceva.
Desii am un cont destul de recent pe extream, crede-ma ca m-am apucat de cs prin vara anului 2009 si cunosc comunitatea asta de mai bine de 10 ani. Ar fi frumos, mi-ar placea si mie dar este imposibil.
Mai ales pe partea de cs 1.6 este o situatie jalnica, majoritatea jucatorilor/detinatorilor de servere sunt niste copii de 30+ ani ce si-au trait viata in jocul asta si nu au mai evoluat, vezi fel si fel de specimene, jigniri, amenintari, batai de joc etc etc.
Daca ai deschide un server extreamcs strict 4fun, pe langa boostul lunar, poate inca 10/15 insi ce au citit acest topic vor intra, o sa joace si ei ocazional de dragul vremurilor bune, dar in rest? Oameni seriosi gasesti foarte greu (si trebuie sa te rogi de ei sa iti intre in staff), jucatorii romani steam on se plimba de colo colo intre servere publice si mixuri si nu vei avea cine stie ce jucatori “fideli”. Pentru ts3 personal sunt contra, pe langa aia 10/15 cum ziceam mai sus, o sa intre toate specimenele cu glumite de doi bani, tarfulite cu cateii de mix si hackerii ce iti vor ameninta stabilitatea serverului de ts. Ai rabdare pentru toate astea? Poate ai face fata o perioada la inceput, in timp vei realiza ca ai pierdut doar timp si nervi.

Cred ca forum-ul este de ajuns, deja este super ok ca ramane on si mai iese de o vorba.

Bafta
RoyalServer 2
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6283
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 185 times
Been thanked: 792 times
Contact:

24 May 2023, 00:56

Pentru conferinte online exista serverele comunitatii de discord si teamspeak - ts.extreamcs.com si pentru discord nu stiu cum era, poti sa intrebi pe un administrator si o sa iti dea adresa, eu unul intru rar si nu am timp acum de stat pe conferinte.
Iar pentru boost server - daca voi membrii de aici faceti donatii, eu le bag in boost si va jucati lunar.

ps: ai 1265 mesaje, nu ti s-a sters nimic
User avatar
Nanu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 222
Joined: 13 Aug 2016, 13:21
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( 4 luni )
Fond eXtream: 0
Has thanked: 8 times
Been thanked: 13 times
Contact:

24 May 2023, 06:26

Laur eXtream wrote:
23 May 2023, 22:12
Sergiu, ma bucur ca esti pe forum de 13 ani, inseamna ca esti vechi rau dar eu nu te cunosc foarte bine insa.
Nu am mai avut timp fiindca de la covid pana acum au fost numai probleme si complicatii pentru mine.

Daca vara asta ma intorc prin tara si am timp de stat la calculator mai mult, vreau sa readuc master serverul oficial pentru comunitate inapoi si cateva imbunatatiri.

Cat despre cheta, din pacate lumea de pe aici nu pune mai nimic, se mai cumpara uneori cate o reclama si asta este bine pentru ca ma ajuta sa intretin hostul, insa mare parte din bani ii pun de la mine ca sa fie serverul online, dar nu asta conteaza, ci marea bucurie este ca suntem online si forumul merge in continuare.

Pentru cei ce vor sa faca donatii, sunt bine primite. Primim donatii prin bitcoin, revolut si paypal.
Revolut pe @extream
Paypal pe [email protected]
kobra3 wrote:
23 May 2023, 13:21
Anul trecut am vrut sa aduc un server si un teamspeak destul de populate aici dar sa aiba dns-ul cs.extreamcs.com si ts.extreamcs.com si m-am lovit de un refuz dur...deci consider ca se prefera serverul ala asa gol forever...
Iti spun ca nu ai fost refuzat, ci ti-am spus ca avem deja TEAMSPEAK si ca poti sa te ocupi de el. Iar mai departe nu ai mai revenit.
Te cunosc de foarte mult timp. Stii vorba aia pestele se impute de cap. E forumul tau nu intelege gresit faci ce vrei cu el. Dar nu ti-ai mai dat interesul asupra lui de foarte mult timp. Nici atunci cand aveai reclame in prostie si faceai o gramada de banii stii tu mai bine la ce ma refer. Oportunitati ai avut foarte multe sa faci multe lucruri grozave cu el. :)
Image
User avatar
kobra3
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 406
Joined: 23 Jul 2015, 22:58
Detinator Steam: Da
CS Status: Disponibil
Detinator server CS: cs.xpro.ro
SteamID: ikobra3
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

24 May 2023, 08:08

Laur eXtream wrote:
23 May 2023, 22:12
Sergiu, ma bucur ca esti pe forum de 13 ani, inseamna ca esti vechi rau dar eu nu te cunosc foarte bine insa.
Nu am mai avut timp fiindca de la covid pana acum au fost numai probleme si complicatii pentru mine.

Daca vara asta ma intorc prin tara si am timp de stat la calculator mai mult, vreau sa readuc master serverul oficial pentru comunitate inapoi si cateva imbunatatiri.

Cat despre cheta, din pacate lumea de pe aici nu pune mai nimic, se mai cumpara uneori cate o reclama si asta este bine pentru ca ma ajuta sa intretin hostul, insa mare parte din bani ii pun de la mine ca sa fie serverul online, dar nu asta conteaza, ci marea bucurie este ca suntem online si forumul merge in continuare.

Pentru cei ce vor sa faca donatii, sunt bine primite. Primim donatii prin bitcoin, revolut si paypal.
Revolut pe @extream
Paypal pe [email protected]
kobra3 wrote:
23 May 2023, 13:21
Anul trecut am vrut sa aduc un server si un teamspeak destul de populate aici dar sa aiba dns-ul cs.extreamcs.com si ts.extreamcs.com si m-am lovit de un refuz dur...deci consider ca se prefera serverul ala asa gol forever...
Iti spun ca nu ai fost refuzat, ci ti-am spus ca avem deja TEAMSPEAK si ca poti sa te ocupi de el. Iar mai departe nu ai mai revenit.
De ce as fii renuntat la serverul meu deja populat,cu protectie si care este in contul de client pentru a investi in serverul deja prezent, gol si fara protectie? duh...
User avatar
Mădălin
Administrator
Administrator
Posts: 5295
Joined: 06 Mar 2013, 21:40
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Administrator
Fost manager cs.extream.ro
Web designer
Administratorul anului 2023
Has thanked: 45 times
Been thanked: 310 times
Contact:

28 May 2023, 19:16

Sergiu wrote:
23 May 2023, 10:59
Salutare,

Recent am văzut că am 13 ani vechime pe forumul ăsta. Adică, destul de mult :)).

Am o întrebare, pertinentă, zic eu - ce se mai întâmplă cu activitatea aici? Ce mai poate fi făcut pentru a readuce cumva un strop de activitate? S-a schimbat versiunea phpbb-ului, s-au adus teme noi (Laur, hai sa facem sa punem eTech-ul inapoi), dar oamenii au disparut. Văd că Laur acceptă servere de joc în comunitate, dar nu văd să apară vreunul.

Da, inteleg, pana mea, toti cu job-uri, unii cu familie, etc, am crescut. Dar personal, seara la ceva timp, mai bag un cs cate o ora fix din nostalgie. E păcat rău de ce e pe forumul ăsta încât să crape cum s-au dus si indungi, freakz, joinet, estcs, etc.

Avem serverul moderat de Madross, hai sa ne adunăm cândva la un joc. Poate se bagă și un boost acum (am rămas șocat acum cativa ani cand am aflat ca redirectele ce le tineam pe vremuri cu zilele deschise nu mai functioneaza :)) ) si poate facem ceva.

Suntem majoritatea salariați, hai să facem o chetă, vorba aia :)) - dacă punem vreo 15-20 de oameni de aici, cate 10-15 lei lunar, nici un pachet de tigari, punem si de un boost, ne si distrăm pe un server. Putem avea soluții dacă se vrea. Inteleg, Laur poate a obosit pshic să tina forumul ăsta, habar n-am. Dar nu trebuie sa avem culoare pe forum ca sa facem ceva. Poate mai aducem si oamenii vechi inapoi sa facem un proiect fain ceva, gen habar n-am, Isti, Cry, Tzaca, pana mea. De la 10 ani am stat pe forumul asta, ma mai loveste nostalgia cateodata :)).

Măcar de nostalgie și de dragul vremurilor de demult.
Time flies... intr-adevar, activitate cam rara dar multi avem si alte preocupari si nici timp de cs, eu unul nu mai joc cs de ani buni de zile, a fost un joc in care personal am intalnit multe persoane in real life si am format prietenii de lunga durata. Dar ce a fost pe cs nu va mai fi pentru ca lumea joaca alte jocuri acum in 2023.

Dar ideea ta cu un server facut for fun, sunt de acord. Si chiar cautam pe cineva care sa se ocupe de serverul de joc cs.extream.ro. Doar o rugaminte exista, sa fie serios sa nu creeze probleme si atat. Cine doreste, ii poate da pm lui Laur sau mie si se rezolva.

In legatura cu teamspeak-ul, mai e la "moda"? 99% din useri sunt acum pe discord si daca tin eu minte bine.. si noi avem un server de discord sau daca nu, se poate face unul curat, de la 0 si promovat aici pe forum, cu link/forum aferent etc...

P.S: @Sergiu, imi place cum gandesti si ca vrei sa schimbi ceva la activitatea forumului, nu doar o data ai avut intentia asta, din cate am vazut. Daca vrei un rank, imi lasi un pm si iti dau cu cel mai mare drag.
User avatar
Sergiu
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1279
Joined: 19 Nov 2010, 20:33
Detinator Steam: Da
CS Status: freud.
Reputatie: Nume anterior : BrOnX
Castigator Membru CLUB eXtream @ Mos Nicolae (3 luni)
Location: Iași/Brașov
Has thanked: 77 times
Been thanked: 22 times

29 May 2023, 12:19

Mădălin wrote:
28 May 2023, 19:16
Sergiu wrote:
23 May 2023, 10:59
Salutare,

Recent am văzut că am 13 ani vechime pe forumul ăsta. Adică, destul de mult :)).

Am o întrebare, pertinentă, zic eu - ce se mai întâmplă cu activitatea aici? Ce mai poate fi făcut pentru a readuce cumva un strop de activitate? S-a schimbat versiunea phpbb-ului, s-au adus teme noi (Laur, hai sa facem sa punem eTech-ul inapoi), dar oamenii au disparut. Văd că Laur acceptă servere de joc în comunitate, dar nu văd să apară vreunul.

Da, inteleg, pana mea, toti cu job-uri, unii cu familie, etc, am crescut. Dar personal, seara la ceva timp, mai bag un cs cate o ora fix din nostalgie. E păcat rău de ce e pe forumul ăsta încât să crape cum s-au dus si indungi, freakz, joinet, estcs, etc.

Avem serverul moderat de Madross, hai sa ne adunăm cândva la un joc. Poate se bagă și un boost acum (am rămas șocat acum cativa ani cand am aflat ca redirectele ce le tineam pe vremuri cu zilele deschise nu mai functioneaza :)) ) si poate facem ceva.

Suntem majoritatea salariați, hai să facem o chetă, vorba aia :)) - dacă punem vreo 15-20 de oameni de aici, cate 10-15 lei lunar, nici un pachet de tigari, punem si de un boost, ne si distrăm pe un server. Putem avea soluții dacă se vrea. Inteleg, Laur poate a obosit pshic să tina forumul ăsta, habar n-am. Dar nu trebuie sa avem culoare pe forum ca sa facem ceva. Poate mai aducem si oamenii vechi inapoi sa facem un proiect fain ceva, gen habar n-am, Isti, Cry, Tzaca, pana mea. De la 10 ani am stat pe forumul asta, ma mai loveste nostalgia cateodata :)).

Măcar de nostalgie și de dragul vremurilor de demult.
Time flies... intr-adevar, activitate cam rara dar multi avem si alte preocupari si nici timp de cs, eu unul nu mai joc cs de ani buni de zile, a fost un joc in care personal am intalnit multe persoane in real life si am format prietenii de lunga durata. Dar ce a fost pe cs nu va mai fi pentru ca lumea joaca alte jocuri acum in 2023.

Dar ideea ta cu un server facut for fun, sunt de acord. Si chiar cautam pe cineva care sa se ocupe de serverul de joc cs.extream.ro. Doar o rugaminte exista, sa fie serios sa nu creeze probleme si atat. Cine doreste, ii poate da pm lui Laur sau mie si se rezolva.

In legatura cu teamspeak-ul, mai e la "moda"? 99% din useri sunt acum pe discord si daca tin eu minte bine.. si noi avem un server de discord sau daca nu, se poate face unul curat, de la 0 si promovat aici pe forum, cu link/forum aferent etc...

P.S: @Sergiu, imi place cum gandesti si ca vrei sa schimbi ceva la activitatea forumului, nu doar o data ai avut intentia asta, din cate am vazut. Daca vrei un rank, imi lasi un pm si iti dau cu cel mai mare drag.
Mădălin, da, time flies, e drept :))
Ca sa raspund cumva pe subiecte - legat de ocupație, într-adevăr, majoritatea din membrii vechi sunt 20-23+ ani, nu mai vorbim de cei si mai vechi, care au peste 30. SI cum spuneam, familii, job-uri, etc. E drept, lumea joacă cu totul si cu totul altceva acum. Si eu, ce joc, joc pe consolă, o dată pe luna sau la doua luni cand am timp :)) Dar de o perioadă am reinceput sa mai intru sa joc cs la caterinca seara, pe niste servere tot asa, cu oameni de 25-30, unde intr-adevar exista caterinca.

Da, de TS habar n-am daca mai merge, am tot vazut ca Discordul a prins bine, pana si la munca folosim Discord :)) Si nu lucrez chiar in IT, lucrez in recrutare IT :)) gen na, lumea se adapteazaă.

Si da, vreau sa schimb ceva pentru ca forumul asta e o parte din ce a insemnat gaming-ul in Romania. Cand eram copil, mare parte din timpul pe care-l stateam online era fie aici, fie pe comunitati precum Joinet sau Estcs. Ele s-au dus, a ramas extream-ul. E păcat sa nu se intample nimic. Un grad pe forum nu stiu daca ar schimba cu ceva, nu pot zice ca intru zilnic aici, si nu stiu cat timp as avea practic sa pot face mai multe, insa daca ar vrea sa se schimbe ceva si sa se readuca la viata ce a fost aici, as participa cu drag.
"Singurele limite sunt cele pe care ți le impui singur." // Pentru a mă contacta, folosește mesajul privat !
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

User avatar
Te-am_prins
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1227
Joined: 25 Jan 2014, 16:32
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: 89.40.233.130
SteamID: Fix pe asta il stiu
Reputatie: Fost moderator
Membru Club eXtreamCS (7 luni)
1 avertisment scos (-2 luni club)
-1 warn (anti-tepari shop)
Location: Bucuresti
Has thanked: 34 times
Been thanked: 90 times
Contact:

30 May 2023, 14:17

Eu sunt pe forumul asta din 2014 si niciodata nu s-a miscat ceva si la asta ma refer la o schimbare majora asupra forumului. Pur si simplu cum imi aduc eu aminte acum cativa ani buni, fix asa a ramas interfata si fix aceeasi oameni. Eu am fixat de acum cativa ani buni forumul la marcaje, fiind primul in lista mea iar de fiecare data cand intru, nici nu ma mai loghez decat foarte rar cand vreau sa fac ceva. In caz ca vrei sa stii de ce lumea nu mai intra si nu-si mai da interesul, e simplu.. gandeste in felul urmator. De ce intra lumea in perioada 2014-2019 ? Raspunsul la intrebarea asta e unul foarte simplu. Pe vremea aia existau o gramada de servere de 1.6, servere care trebuiau configurate intr-un fel sau altu. Exista categoria de cerere plugin, pluginuri extreamcs sau ma rog plugin-uri facute de cine avea chef, majoritatea intrau sa ceara un plugin sau o modificare iar in momentul cand majoritatea au inceput sa creasca si au ajuns la o varsta si au reusit sa-si intemeiasca o familie, sa gaseasca un job timpul nu le-a mai permis sa se joace. Asta e si cazul meu, intru pe forumul asta sa vad daca s-a mai postat ceva interesant si asta doar la categoria anunturi sau la discutii generale. Sectiunea legata de 1.6 este moarta pentru mine. Daca acum cativa ani aveam habar de multe legate de un server de 1.6, acum tot ce mai tin minte sunt termenii "plugin" "'compilat" "cfg" si "sma" asta mi-a venit acum in minte din greseala. Daca ma mai chinui imi aduc aminte si alti termeni cum ar fi "dproto" sau metamod dar asa vag. Pe langa toate astea oamenii pe care ii cunosteam, marea majoritate, nu mai activeaza pe aici de ani buni. Inainte era interes pe acest domeniu, acum nu mai exista asa ceva, nici pentru 1.6 si nici pentru cs:go si spun asta deoarece majoritatea care joaca pe un server comunitare sunt in mare parte copii iar persoanele care isi deschid un server ori sunt copii care incearca sa faca ceva cum faceam si noi acum cativa ani ori sunt persoane care deja au un venit, un loc de munca si reusesc sa intretina server-ul si sa-l promoveze incat sa mai scoata si ei niste bani care tot de la copii vin care vor vip si alte cacaturi, exact cum era pe vremea noastra. Ma rog, persoanele care chiar au chef de csgo spre exemplu joaca pe faceit, mm si alte platforme, deci mare lucru nu se poate face si daca se face pe domeniul asta ceva, fix doar o categorie o sa functioneze si aia plina de "reclamatii" "banuri" si alte cacaturi. Inainte pe forumul asta era activitate, in sensul ca mai vedeai ceva pe discutii generale si puteai sa te certi, injuri si cacaturi de genul, era amuzant. Pe langa asta mai exista si categoria anunturi unde erau tot felu de cacaturi de vanzare, de la pluginuri pana la ultimul *****, sa nu mai zic de security zone, unde in fiecare zi aproape era cate o postare, existau tepari pe banda rulanta. Fiecare incerca sa vanda o metoda de boost, fiecare avea cate o problema cu serverul. Efectiv intrai de drag, acum intru si parca totul sta pe loc, mai repede intru pe filelist si caut chestii noi si cand vad baietii de acolo ca posteaza ca s-o facut ceva si nu stiu ce ***** de joc si mai stiu eu ce, imi vine sa ma bag, adica efectiv un tracker o ajuns sa ma faca sa stau pe el. Forumul asta e pe moarte, si nu o spun cu rautate, la un moment dat o sa fie din ce in ce mai putini care o sa vor reclame, care o sa intre si daca intra cineva, o sa intre din nostalgie. Indungi, freakz si cine mai era in domeniu, erau comunitati care la un moment dat cand intrai pe ele ti se pareau atat de dezvoltate, incercai sa cauti ceva si dadeai peste alte 1000 de chestii si o ajuns sa se inchida. Totul e o chestiune de timp chiar daca majoritatea din staff nu vor sa o recunoasca, doar luati in considerare cat timp petreceati inainte, pe vremuri si cat timp petreceti acum si o sa va dati seama ca pe zi ce trece tot ce tine de comunitate si de 1.6 moare. Forumul asta e ca viata unui om, la un moment dat a fost tanar iar acum a devenit batran. Daca modifici ceva e ca si cum ai face operatii estetice unui batran, se schimba ceva la aspectul lui, dar varsta nu. E o amintire placuta sa te uiti prin mesaje si prin posturile facute, eram curios la un moment dat sa vad in ce fel m-am schimbat pe internet si am ajuns la concluzia ca in multe cazuri as fii procedat altfel fata de cum am procedat in anii trecuti. Degeaba aduceti ts, discord si alte cacaturi, daca era interes din partea multora se facea. Un topic ca asta am vazut si acum ceva timp, ghici ce ? Erau 2-3 care voiau, pana si-o dat seama ca de fapt nu se merita iar pe tine te-o luat nostalgia, o sa-ti dai seama ca nu merita sa te chinui, ideea e sa te bucuri cum poti de ce inca exista.
User avatar
Mafios_X
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 6851
Joined: 10 Apr 2009, 01:28
Detinator Steam: Da
SteamID: mafiosx
Reputatie: Fost Administrator
Location: Italia
Has thanked: 341 times
Been thanked: 419 times
Contact:

31 May 2023, 10:56

E greu cu jucatorii de CS in ziua de astazi fara BOOST...plus ca majoritatea nu mai jucam din vechea generatie CS ! (ma refer din cei ce eram in staff pe timpuri)
-------------------------------#STEAM PROFILE--------------------------------------
Image
STEAM: mafiosx

Image


www.gamescan.ro - Un fel de GameTracker ROMANESC :D
SoLoz0rNNN
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 738
Joined: 03 Feb 2009, 13:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: mix-area.ro
SteamID: SoLoz0rNNN
Reputatie: Fost manager cs.extream.ro
Location: Buzau
Has thanked: 56 times
Been thanked: 29 times
Contact:

31 May 2023, 12:33

GENERALU' wrote:
23 May 2023, 20:25
ma repet, am scris-o si in topicul cu interfata etech, mereu s-a vorbit dar nu s-a facut, cu tot respectul pentru colegii de platforma :)

daca de cand s-a lansat csgo nu am vazut vreun server pe aici afiliat sa fie si populat, un amarat de respawn sau casual... de servere cs 1.6 nici nu mai are rost sa zic ca a avut solzzorn (scuze daca ti-am pocit nicknameul) un server care a mers intr-un timp, dar a renuntat.
nici macar un banner cu serverul de ts nu este sau discord, forumul asta merita o sectiune dedicata serverelor.
inca sunt aici ( nu este problema pentru greseala de nume ) Inca am server de public dupa atatia ani doar ca nu ma mai ocup de el asa bine pentru ca nu am un staff stabil (a fost populat pana acum o luna de zile ) , in schimb ma ocup de mix-uri in prezent. Din pacate nu stiu cate sanse sunt sa se faca ceva pe extreamcs am mai incercat o data si am fost dat ..... fiind alti baieti mult mai importanti probabil care intre timp nici nu mai sunt pe aici
edit: am renuntat la extreamcs doar

Iar legat de master cum spune laur nu stiu cate sanse are dar nah
User avatar
GENERALU'
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1276
Joined: 27 Jul 2015, 15:35
Detinator Steam: Da
CS Status: dproto.dll
Detinator server CS: biohazard is comming
SteamID: generalu_extream
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior: VioreL @EXTREAMCS
Fond eXtream: 0
Location: Transilvania
Discord: generalu_extream2463
Has thanked: 57 times
Been thanked: 19 times

31 May 2023, 12:50

SoLoz0rNNN wrote:
31 May 2023, 12:33
GENERALU' wrote:
23 May 2023, 20:25
ma repet, am scris-o si in topicul cu interfata etech, mereu s-a vorbit dar nu s-a facut, cu tot respectul pentru colegii de platforma :)

daca de cand s-a lansat csgo nu am vazut vreun server pe aici afiliat sa fie si populat, un amarat de respawn sau casual... de servere cs 1.6 nici nu mai are rost sa zic ca a avut solzzorn (scuze daca ti-am pocit nicknameul) un server care a mers intr-un timp, dar a renuntat.
nici macar un banner cu serverul de ts nu este sau discord, forumul asta merita o sectiune dedicata serverelor.
inca sunt aici ( nu este problema pentru greseala de nume ) Inca am server de public dupa atatia ani doar ca nu ma mai ocup de el asa bine pentru ca nu am un staff stabil (a fost populat pana acum o luna de zile ) , in schimb ma ocup de mix-uri in prezent. Din pacate nu stiu cate sanse sunt sa se faca ceva pe extreamcs am mai incercat o data si am fost dat ..... fiind alti baieti mult mai importanti probabil care intre timp nici nu mai sunt pe aici
edit: am renuntat la extreamcs doar

Iar legat de master cum spune laur nu stiu cate sanse are dar nah
Era bun aici un turneu de mix facut calumea
oricum sincer intru doar de dragul vremurilor in care cautam resurse.. si traficul pe topicuri a scazut chiar si la categoria de discutii / anunturi...
Singurul lucru care conteaza aici e sa fie forumul online
Pacat
User avatar
Mădălin
Administrator
Administrator
Posts: 5295
Joined: 06 Mar 2013, 21:40
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Administrator
Fost manager cs.extream.ro
Web designer
Administratorul anului 2023
Has thanked: 45 times
Been thanked: 310 times
Contact:

01 Jun 2023, 14:36

:hand_over_mouth: :hand_to_chin:
'work in progress' | Afiseaza codul
Image
lexz
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 920
Joined: 02 Nov 2020, 01:57
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Discord: lexzor#0630
Has thanked: 72 times
Been thanked: 136 times

01 Jun 2023, 15:10

sunt dispus sa lucrez in echipa cu cineva din comunitate care se pricepe la amxx/web development/ui ux design pentru un panel gratis pentru serverele de cs care mai exista,

admini, banuri, info server, pluginuri aditionale toate hostate pe un vps pe care il cumpar eu

panelul nu o sa fie dat spre instalare, ci hostat pe vps-ul nostru la care avem acces toti care lucram la el, ownerii intra si isi creeaza cont, se conecteaza, baga datele bazei de date si se face conexiunea la server

astept propuneri, voluntariat
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information