Problema gametracker

Discutii legate de instalarea, configurarea si modificarea unui server de Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
adolf93
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 21
Joined: 25 May 2022, 23:35
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Discord: extrem
Been thanked: 1 time

05 Jun 2023, 15:10

Salut, cred ca multa lume a patit problema la gametracker ca peste noapte sa primeasca NR
Aveti idee cum ne putem re-ranka serverul, am lasat mesaj pe forum la errori si nu ne baga nimeni in seama, serverul este de multi ani in gmtr, nu am avut nici o problema pana acum, din cate am vazut sunt foarte multe servere de top in problema asta. Exista vreo solutie sa scapam de aces NR?

Am plugin cu maxim 3 boti pe server, exact cum au specificat ei in regulament.
Ori ciorile vor bane pentru re-rankarea serverului, stiu ca asa se proceda acuma cativa ani. Am primit un mesaj pe gmtr ca ne ajuta cu re-rankarea, am spus ca sunt de acord, dar a spus ca ma poate ajuta doar contra cost si banii inainte, i am spus ca banii ii dau doar dupa, cum ma re-rankeaza sv asa poate sa mi si baneze serverul, dar a cam dat vrajeala la intors ai a lasat o balta ca nu i a mers. Aveti alte idei cum am putea rezolva problema asta cu gmtr?
RoyalServer
User avatar
GENERALU'
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1276
Joined: 27 Jul 2015, 15:35
Detinator Steam: Da
CS Status: dproto.dll
Detinator server CS: biohazard is comming
SteamID: generalu_extream
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior: VioreL @EXTREAMCS
Fond eXtream: 0
Location: Transilvania
Discord: generalu_extream2463
Has thanked: 57 times
Been thanked: 19 times

05 Jun 2023, 17:56

scoate boti, depune topic la ei pe forum si rezolvi problema.
adolf93
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 21
Joined: 25 May 2022, 23:35
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Discord: extrem
Been thanked: 1 time

07 Jun 2023, 07:27

Serverul este de ani buni in gametracker. Nu are nici o legatura cu cei 3 boti pe care ii am pe server, este permis in regulament. Daca te uitai pe gametracker vedeai ca au fost banate aproape toate serverele bune din top15
Legat de cerere, poti sa faci cate vrei, nu te baga nimeni in seama sau sunt sterse


Ps: Daca te uiti la primul server care este pe 1 acuma, el foloseste boti si nu are nici o problema, nu are nimic in plus sau in minus fata de ce am eu pe server
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

07 Jun 2023, 14:25

adolf93 wrote:
07 Jun 2023, 07:27
Serverul este de ani buni in gametracker. Nu are nici o legatura cu cei 3 boti pe care ii am pe server, este permis in regulament. Daca te uitai pe gametracker vedeai ca au fost banate aproape toate serverele bune din top15
Legat de cerere, poti sa faci cate vrei, nu te baga nimeni in seama sau sunt sterse


Ps: Daca te uiti la primul server care este pe 1 acuma, el foloseste boti si nu are nici o problema, nu are nimic in plus sau in minus fata de ce am eu pe server
Site-ul gametracker.com are o structura foarte veche. Tracker-ul este al celor de la gameservers care nici ei nu stiu cum au rezistat cu site-ul, am vazut o parte din structura codului si crede-ma, e neactualizat de mai bine de 10 ani.
Post Reply

Return to “Probleme la servere dedicate de Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 68 guests