Sugesti & Pareri [Cafee]

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 0
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

09 Jun 2009, 22:14


La Solas Cafee , cafeanea lu unchiumeo , mio cerut niste pareri si am zis sa vad voi ce ziceti , ce ar mai trebui adaugat? Muzica avem , marfa primim zilnic (baru e deschis impreuna cu mama) , zeci de bauturi , nu primim copii sub 16-18 ani , avem 2 bodigarzi , camere de supravegheat ...
P.S: Video pus de tovani (varumio) .

EDIT: 2 plasme inauntru cand se strang astea la meciuri . Clienti avem de la 7-8 seara pana la 2 noaptea , dar muzica merge pana la 24:00 .
RoyalServer
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 0
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

09 Jun 2009, 22:24

Sony ;x wrote:nu primim copii sub 16-18 ani , avem 2 bodigarzi
Inseamna ca n-ai voie sa intri la cafenea :)) Buna ideea cu "badigarzii"

Din poze pare destul de mare cafeneaua, barul sau ce o fi, si destul de interesanta si de ingrijita :D
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 0
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

09 Jun 2009, 22:33

Pai mai mult se serveste Alcool :) da poti sa zici ca il cunosti pe Patron si daca nu ma lasi , ai concediu =)) ... Asa o facut 1 prieten . E ingrijita pentru ca avem 2 femei de servici 1 inauntru si una afara .
Multumesc pentru pareri :P .
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 2567
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

09 Jun 2009, 22:45

-Internet wireless gratuit ? (depinde de locatie daca unii il vor folosi, daca aveti bodiguarzi nu se va teme nimeni sa isi aduca laptopul la bar)
-Ceva anti tantari (depinde de locatie)
-Aveti bere la halba ?
-Angajati un designer de interior. Poate face rost de picturi, lucrari de arta, illustratii faine pe care le veti putea afisa pe pereti. Am vazut cateva baruri, fast fooduri cu o astfel de tema si sunt superbe.
-Un meniu cu un design modern pe care sa il poti citi toata ziua. (Illustratii, povesti, retete, imagni, istorie, glume...)
-Halbe, pahare, scrumiere personalizate.
-Ceva de rontatit (gratuit) daca comanzi bauturi....
- La baruri detaliul cade pe iluminare, chelnerite s.a.m.d.
- O vitrina iluminata in spatele barului cu toate feluriile de alcool. (Chiar daca nu vindeti asa ceva) Ca sa acopere un intreg perete. Cel existent mi se pare foarte urat. Barul sa fie alcatuit dintr-un mobilier modern sau cat mai simplu dar iluminatia sa o faca interesanta. Plasmele sa fie localizate in locuri unde nu deranjeaza ocului. (In cele mai intunecate locuri e cel mai bine)

Si daca chiar aveti bani de profesionalism : (Nu stiu ce clienti aveti)
- Angajati un mixer de cocktailuri
- Organizati aparitii in fiecare seara
- Angajati un bucatar bun care sa gateasca in fiecare ora ceva la vedere. (Daca se gateste ceva irezistibill normal ca toti vor comanda acel lucru)
- Pana acum cred ca Pizzeriile au cel mai mare succes, vindeti pizza la felie s.a.m.d. Aveti grija sa folositi cele mai bune ingrediente si cele mai bune retete. Daca cineva descopera o pizzerie buna nici nu mai vrea sa auda de altele.


Invata de aici :
http://www.worldsbestbars.com
http://www.worldsbestbars.com/top-100.htm
Last edited by BRANDY #1 on 10 Jun 2009, 09:38, edited 1 time in total.
Reason: De unde atatea? Si cu mixer de cocktail-uri si draci, traim in Romania :D
User avatar
TIO
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 0
Joined: 26 Oct 2008, 09:48
Detinator Steam: Da
CS Status: Minunat.
Detinator server CS: Nu am
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior : kg_kinder , Acid Burn
Location: Cluj
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

10 Jun 2009, 23:16

IsTI37 wrote:-Internet wireless gratuit ? (depinde de locatie daca unii il vor folosi, daca aveti bodiguarzi nu se va teme nimeni sa isi aduca laptopul la bar)
-Ceva anti tantari (depinde de locatie)
-Aveti bere la halba ?
-Angajati un designer de interior. Poate face rost de picturi, lucrari de arta, illustratii faine pe care le veti putea afisa pe pereti. Am vazut cateva baruri, fast fooduri cu o astfel de tema si sunt superbe.
-Un meniu cu un design modern pe care sa il poti citi toata ziua. (Illustratii, povesti, retete, imagni, istorie, glume...)
-Halbe, pahare, scrumiere personalizate.
-Ceva de rontatit (gratuit) daca comanzi bauturi....
- La baruri detaliul cade pe iluminare, chelnerite s.a.m.d.
- O vitrina iluminata in spatele barului cu toate feluriile de alcool. (Chiar daca nu vindeti asa ceva) Ca sa acopere un intreg perete. Cel existent mi se pare foarte urat. Barul sa fie alcatuit dintr-un mobilier modern sau cat mai simplu dar iluminatia sa o faca interesanta. Plasmele sa fie localizate in locuri unde nu deranjeaza ocului. (In cele mai intunecate locuri e cel mai bine)

Si daca chiar aveti bani de profesionalism : (Nu stiu ce clienti aveti)
- Angajati un mixer de cocktailuri
- Organizati aparitii in fiecare seara
- Angajati un bucatar bun care sa gateasca in fiecare ora ceva la vedere. (Daca se gateste ceva irezistibill normal ca toti vor comanda acel lucru)
- Pana acum cred ca Pizzeriile au cel mai mare succes, vindeti pizza la felie s.a.m.d. Aveti grija sa folositi cele mai bune ingrediente si cele mai bune retete. Daca cineva descopera o pizzerie buna nici nu mai vrea sa auda de altele.


Invata de aici :
http://www.worldsbestbars.com
http://www.worldsbestbars.com/top-100.htm
Isti,mane tu iar visezi? :)) De unde atatea in prabusita asta de tara anoastra...mai ales e si criza.
On:Mi se pare dragut,mai putin faza cu copi sub 16 ani :-?? Vine un copil sa isi cumpere un suc si i ziceti _Marsh drequ...nu ai 16 ani nu bei suc :))? _
Last edited by IsTI37 on 11 Jun 2009, 07:14, edited 1 time in total.
Reason: Corect.
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 0
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

10 Jun 2009, 23:22

Zic in general , bine dar prieteni intra non-stop :) stau afara la o masa ...
-Isti prindem si net wireles , peste 2luni aducem si calculatoare , minim de 512 - 1gb ram , depinde de buget =)) .
-Dam si la halba , pentru ce personalizat? Omu vine si bea , fumeaza , crezi ca il intereseaza cum arata paharu (daca e scris pe el) La Solas cafee? :| .
-Cine sta langa Casa Vicingilor sau Clubu 69 , gaseste baru , e la 10m .
Multumesc pentru pareri .
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information