RDS Fiberlink

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
gashu
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1018
Joined: 30 Sep 2008, 02:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: Da
Location: Brasov
Has thanked: 86 times
Been thanked: 46 times

16 Jun 2009, 20:44

As vrea sa imi schimb providerul de internet si deocamdata sunt pe clicknet unde au doar ADSL si deja disper de la viteza mica si preturile mult prea mari pentru un rahat de net:

DW: 2 Mbps ( 512 KB/s )
UP: 0.5 Mbps ( 50 KB/s )

Sunt printre voi care aveti Fiberlink la casa ( Brasov ) si cam ce viteze aveti? Ca am auzit ca la casa se poate doar Cablelink adica ADSL care suporta maxim 12 Mbps ( 1500 KB/s ) .
RoyalServer
User avatar
aNNa
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 569
Joined: 06 Feb 2009, 19:00
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fosta moderatoare
1/3
Nume anterior: BaLLsoFFuRRy =D
Location: Romania, Ialomita
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

17 Jun 2009, 10:22

Nu`i adevarat, am si eu o casa undeva prin Slobozia, si am net acolo cu VP-net, fibra optica, retea. Merge foarte bine, am facut testul pe speedtest.net si ajunge si la 60 mb/s
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

17 Jun 2009, 11:33

BaLLsoFFuRRy =D wrote:Nu`i adevarat, am si eu o casa undeva prin Slobozia, si am net acolo cu VP-net, fibra optica, retea. Merge foarte bine, am facut testul pe speedtest.net si ajunge si la 60 mb/s
speedtest.net ala e o porcarie. E fake toata ziua. Niciun site din lume nu iti arata banda ta ideala, nu ai cum sa ai 60mb/s.

ON: Daca stai la casa, cel mai probabil o sa ai modem, si nu fibra, si oricum o sa fie viteza mult mai mica, ca pe fibra, dar nu se poate compara cu netul, daca ii pot spune asa, de la clicknet(care e cel mai slab, dupa parerea mea, si cel de la UPC).
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
User avatar
gashu
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1018
Joined: 30 Sep 2008, 02:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: Da
Location: Brasov
Has thanked: 86 times
Been thanked: 46 times

17 Jun 2009, 12:00

BraNNNN-Dy wrote: speedtest.net ala e o porcarie. E fake toata ziua. Niciun site din lume nu iti arata banda ta ideala, nu ai cum sa ai 60mb/s.

ON: Daca stai la casa, cel mai probabil o sa ai modem, si nu fibra, si oricum o sa fie viteza mult mai mica, ca pe fibra, dar nu se poate compara cu netul, daca ii pot spune asa, de la clicknet(care e cel mai slab, dupa parerea mea, si cel de la UPC).
b = bit
B = byte

1 byte = 8 biti

deci 60 Mb/s => 7.5 MB/s viteza care se poate prinde linistit pe fibra optica :)
LemoN
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 400
Joined: 04 Jan 2009, 00:41
Detinator Steam: Da
Reputatie: Utilizatorul lunii Martie 09!
Fost moderator
Been thanked: 1 time

17 Jun 2009, 12:01

Dial-up, 0,2 kb/s.
User avatar
Ciprian
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 5172
Joined: 10 May 2008, 21:29
Detinator Steam: Da
CS Status: ^^
SteamID: crazycipry
Reputatie: Fost administrator
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Supervizor CS.eXtreamCS.com
Fost Unbanner ZM.eXtreamCS.com
Fost Contribuitor
Nume anterior: crazy.cipry
Location: Baia Mare
Has thanked: 177 times
Been thanked: 405 times

18 Jun 2009, 18:40

La RDS de pe torrente, la cel mai mic abonament, downloadezi cu cel putin 5 MB/s.
gashu wrote:
BraNNNN-Dy wrote: speedtest.net ala e o porcarie. E fake toata ziua. Niciun site din lume nu iti arata banda ta ideala, nu ai cum sa ai 60mb/s.

ON: Daca stai la casa, cel mai probabil o sa ai modem, si nu fibra, si oricum o sa fie viteza mult mai mica, ca pe fibra, dar nu se poate compara cu netul, daca ii pot spune asa, de la clicknet(care e cel mai slab, dupa parerea mea, si cel de la UPC).
b = bit
B = byte

1 byte = 8 biti

deci 60 Mb/s => 7.5 MB/s viteza care se poate prinde linistit pe fibra optica :)
Am downloadat si cu 25 MB/s de pe Strong :D
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information