problema

Discutii legate de instalarea, configurarea si modificarea unui server de Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
VSel
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 1
Joined: 25 Jun 2009, 03:19
Detinator Steam: Da
CS Status: Daca nu incerci!!!Nu iti va reusi
Detinator server CS: lego-clan.zapto.org

25 Jun 2009, 04:01

Cum sa ne facem serverul public [Windows-Linux]
Server de windows - public:
*Am observat ca multi aveti cate-un server foarte bine facut si nu aveti oameni . Este un mare pacat pentru voi ca inteleg ca poate chiar v-ati chinuit.
Pentru a prevenii erorile care au legatura cu swds.dll bagati aceste fisiere peste serverul vostru:
Pasul: (INVALID CD KEY): Downloadam aceasta arhiva -> http://files.filefront.com/dll+pentru+s ... einfo.html
Ii dati extract in HLDS , unde aveti voi instalat serverul
Pasul: (VALVE VALIDATION REJECT):
Intrati in folderul unde aveti voi instalat serverul apoi in cstrike si deschideti fisierul server.cfg Aici modificati sv_lan 1 cu sv_lan 0 ! Deci in server.cfg vom avea sv_lan 0
Cum sa ne facem serverul public:
Downloadati acest fisier -> http://files.filefront.com/swdsdll/;843 ... einfo.html
Dupa ce l-ati downloadat il bagati unde aveti voi instalat serverul . O sa va zica ceva Copy file ... ,Dati YES
[3] Author (PHOTO): http://i231.photobucket.com/albums/ee11 ... BYGAME.jpg

Asteptati cam 5-10 minute si o sa vedeti ca o sa va intre ceva oameni. Cu trecerea timpului o sa fie full.
*Respectati ordinea instalarii fisierelor ca sa va mearga. Daca incepeti direct cu swds.dll nu o sa va mearga. Incepeti cu pasul INVALID CD KEY, APOI VALVE VALIDATION REJECT, APOI swds.dll!!!
*Acestea este doar o metoda pentru a va popula serverul , puteti folosii si acest tutorial -> viewtopic.php?f=38&t=62
*Tineti minte , metoda care am precizat-o eu este doar pentru serverele pe WINDOWS - NON *STEAM (majoritatea aveti asa)
*Nu este buna pentru LINUX - STEAM sau mai stiu eu ce :)
*Consecinte: Prin metoda aceasta serverul v-a aparea la internet dar pentru cei care folosesc modul adminmod vor aparea diferite erori. Doua ar fi: apar admini din senin , nu recunoaste adminii . V-as sugera sa bagati modul AMXMODX deoarece este mult mai complex , gasiti mai multe pluginuri fun si este mult mai bun + ca s-a lucrat si mai mult la el. Probabil ca acest swds.dll sa nu fie compatibil cu server. vostru si prin urmare dwd altele de pe forum ;)

SUCCES ;)

Server de linux - public:
Cum sa ne facem serverul public:
Downloadati asta -> Engine LINUX Internet
* O dezarhivati unde aveti voi instalat serverul in folderul principal!
* Intrati in server.cfg din cstrike si setati sv_lan 1 . Daca nu merge, doar in cazul acela puneti sv_lan 0
* Asteptati cam 10-20 de min si o sa vedeti ca incet incet o sa se populeze ;)

SUCCES ;)
pai mie nu imi mere sa downloadez fisierele puse de tine pe firefront :(( scuze de dublu post
Post Reply

Return to “Probleme la servere dedicate de Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Dot [Bot] and 33 guests