Problema server! Client send drop![rezolvat!]

Discutii legate de instalarea, configurarea si modificarea unui server de Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
LIVESpeedy
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 249
Joined: 06 Dec 2008, 17:26
Detinator Steam: Da
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

30 Jul 2009, 17:36

Deci am un addons facut pe parcurs si rezolvat de multe pluginuri inutile din vara lui 2008, pana azi cand am dat la vot: de_dust2, si se schimba repede, dar surpriza mare, in consola serverului aratau ca X jucatori sunt pe server, dar defapt ei stateau la fel ca mine in loading spre server, ce problema poate sa aiba, de curand am pus sv_downloadurl cu browse-link, l-am avut si inainte si nu aveam probleme, chiar l-am si sters si tot la fel.
Va rog sa nu faceti Reply pentru +1.
Rog pe cineva priceput sa ma ajute!
Last edited by LIVESpeedy on 31 Jul 2009, 13:25, edited 1 time in total.
RoyalServer 2
User avatar
cine-studio
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 68
Joined: 22 Jul 2009, 15:49
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu mai pot de bine! Voi ce faceti?
Detinator server CS: 123.456.789:1234
Location: Roma
Contact:

30 Jul 2009, 18:56

Am avut acest problema, dar tzie poate sa fie de la:
1) Harti
2) Pluginuri
3) Mod

Daca imi dai o lista de pluginuri te rog
Image
Click to enter on cine-studio
Good luck & Have fun on cine's studio!
Image

Image

Image
LIVESpeedy
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 249
Joined: 06 Dec 2008, 17:26
Detinator Steam: Da
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

30 Jul 2009, 19:31

cine-studio wrote:Am avut acest problema, dar tzie poate sa fie de la:
1) Harti
2) Pluginuri
3) Mod

Daca imi dai o lista de pluginuri te rog
Harti, nuprea are de ce deaoarece le am doar pe cele necesare, nu de_rats s.a.m.d.
Lista pluginuri:
Plugins.ini | Afiseaza codul
[code]admin.amxx                                      ; Baza admin.          
adminchat.amxx                                  ; Comenzi pentru chat.
admincmd.amxx		                        ; Comenzile de baza pentru admini.
adminhelp.amxx		                        ; Comanda ajutatoare pentru admini.
adminslots.amxx		                        ; Rezervare slot.
admin_sql.amxx		                        ; Baza admin, versiunea SQL.
imessage.amxx		                        ; Afiseaza mesaje informative.
menufront.amxx		                        ; Front-end pentru meniuri admin.
cmdmenu.amxx		                        ; Meniu comenzi (vorbire, setari).
mapsmenu.amxx                                   ; Meniu harti (votare, schimbare harta).
statscfg.amxx                                   ; Permite administrarea pluginurilor prin meniu si comenzi.		
antiflood.amxx		                        ; Avertizeaza jucatorii pentru flood-chat.
scrollmsg.amxx			 	        ; Afiseaza un mesaj "miscator".
adminvote.amxx	                                ; Comenzi de votare.	
nextmap.amxx		                        ; Afiseaza harta urmatoare din mapcycle.txt.
mapchooser.amxx		                        ; Permite votul pentru urmatoarea harta.
timeleft.amxx	                                ; Afiseaza timpul ramas pe harta.			
restmenu.amxx	                                ; Meniul de restrictie al armelor.	                    
sayrestart.amxx                                 ; Adminii online de pe server pot da restart la runda.
ghostchat.amxx                                  ; Jucatorii morti pot conversa cu cei vii.                                                                                        
top15.amxx                                      ; Top15 modificat.   
only_ro_and_md_ppl.amxx                         ; Pot intra pe server doar jucatorii din Romania si Moldova, iar celelalte tari vor fii restrictionate.                                     
rank.amxx                                       ; Rank modificat sub forma de Chat + copyright.
rank1.amxx                                      ; Rank modificat sub forma de Hud + copyright.
knife_duel.amxx                                 ; Provoaca un duel in cutite la ultimul T si ultimul CT ramas (loviti in perete de 2x cu cutitul)
hpb24h.amxx                                     ; Jucatorii cu lag peste 100 primesc ban 24h.      
amx_ban2.amxx                                   ; Ban foarte eficient, pentru cei cu ip dinamic.
full_server_idler_kicker.amxx                   ; Jucatorul inactiv/spectator primeste kick pe server.
anti_say.amxx                                   ; Jucatorul ce scrie diferite cuvinte ale unor coduri, primeste ban permanent.
ac_spinhackdetector.amxx                        ; Jucatorul cu aim primeste ban permanent.                    
new_anti_swear.amxx                             ; Cenzura cuvintele ce le spune un jucator.
ultimate_ss.amxx                                ; Adminul poate face poze jucatorului suspect de cod (maxim 5 poze).
no_team_flash.amxx                              ; Jucatorul nu poate da flash echipei sale 90%, foarte bun, fata de celelalte.
file_remover.amxx                               ; Scapa de erorile aparute frecvent la schimbarea hartii, sterge fisierul "custom.hpk" ce se afla cstrike.
svc_bad_preventer.amxx                          ; Remediaza eroarea svc_bad.
anti_hosterror.amxx                             ; Remediaza erorile ce apar frecvent pe server-ul dvs.
rate_manager.amxx                               ; Micsoreaza ping-ul si seteaza unele comenzi asupra jucatorilor conectati (fara mesaje in chat).
amx_fixclient.amxx                              ; Micsoreaza ping-ul si seteaza unele comenzi asupra jucatorilor conectati.
amxx_booster.amxx                               ; Micsoreaza ping-ul si seteaza unele comenzi asupra jucatorilor conectati.
unlag_connect.amxx                              ; Micsoreaza ping-ul si seteaza unele comenzi asupra jucatorilor conectati.
cfg_connect.amxx                                ; Mesaj la conectarea pe server + afisare mesaje in consola la conectarea completa.
gamenamechanger.amxx                            ; Schimba numele "Counter-Strike" ce apare in dreptul server-ului la INTERNET.
amx_ip.amxx                                     ; Aflii ip-ul unui jucator de pe server.
amx_lastip.amxx                                 ; Aflii ip-urile ultimilor jucatori deconectati de pe server (foarte eficient, cand cineva va injura, ii retineti ip-ul).
ultimate_who.amxx                               ; Arata admin-ul online pe server (foarte bun, un exemplu bun este de a contacta admin-ul daca un jucator te injura).
bcd_hudtimer.amxx                               ; Arata secundele la bomba (desii, Counter-Terrorist au avantaj, pentru ca stiu cand sa se duca sa dezamorseze c4).
admin_spec_esp.amxx                             ; Adminii sunt ajutati ca un fel de "aim" pentru ai determina daca jucatorul suspect de cod este intr-adevar codat.
ultimele_harti.amxx                             ; Arata ultimele 5 harti jucate pe server.
slayteam.amxx                                   ; Adminii online pot da slay la toata echipa sau chiar la toti jucatorii de pe server, deoarece nu si-au indeplinit obiectivul hartii.
amx_llama.amxx                                  ; Adminii pot "pedepsii" jucatorii ce injura in exces.
ghw_message_disp.amxx                           ; Mesaje colorate in chat, la un scurt interval de timp setat.
miscstats.amxx                                  ; In ultimele 30 si 20 de secunde la c4 server-ul printr-o voce spune: Thirty seconds until explosion(30) si Tweenty seconds until explosion(20).
color_chat.amxx                                 ; Poti seta culoarea chat-ului la server.
admin_pe_steam_si_non-steam.amxx                ; Owner-ul server-ului poate da admin pe ambele protocoale (steam si non-steam).
reset_score.amxx                                ; Jucatorii pot sa isi reseteze scorul la 0-0.
cfg_slash.amxx                                  ; Permite admini-lor sa foloseasca unele comenzi si in chat cu prefixul "/" in fata comenzi.[/code]
Modul e clasic.
yOzZz
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 28
Joined: 28 May 2009, 23:40
Detinator Steam: Da
CS Status: wAiT
Detinator server CS: Cs.FakeCS.Com
Location: uNd3vA 1n rOmAn1a
Has thanked: 1 time

30 Jul 2009, 22:46

lol ce de pluginuri incearca cvarul sv_timeout 22 in amxx.cfg si vezi daca se mai intampla, si mai redu din pluginurile inutile...
LIVESpeedy
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 249
Joined: 06 Dec 2008, 17:26
Detinator Steam: Da
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

31 Jul 2009, 07:05

yOzZz wrote:lol ce de pluginuri incearca cvarul sv_timeout 22 in amxx.cfg si vezi daca se mai intampla, si mai redu din pluginurile inutile...
Man, plugin-urile astea le aveam si acum cateva saptamani, nu stiu ce are acum, cvar-ul acela il am.
EDIT: Intr-adevar este de la un plugin, am sters toate plugin-urile din "plugins.ini" si imi mergea la fel ca inainte, dar nu pot sa imi dau seama, sa vad care face aceasta problema.
User avatar
Gabriel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 492
Joined: 12 Aug 2008, 05:05
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: 89.39.13.200
Reputatie: Fost moderator ajutator
Fost detinator ZP.eXtreamCS.com
Nume anterior: zeuscs
0.3/3
Been thanked: 6 times

31 Jul 2009, 09:03

LIVESpeedy wrote:
yOzZz wrote:lol ce de pluginuri incearca cvarul sv_timeout 22 in amxx.cfg si vezi daca se mai intampla, si mai redu din pluginurile inutile...
Man, plugin-urile astea le aveam si acum cateva saptamani, nu stiu ce are acum, cvar-ul acela il am.
EDIT: Intr-adevar este de la un plugin, am sters toate plugin-urile din "plugins.ini" si imi mergea la fel ca inainte, dar nu pot sa imi dau seama, sa vad care face aceasta problema.
"Dragi useri pasionati de crearea serverelor dedicate de Counter Strike 1.6 va rog sa va lasati acest sport" - Asta ar fi raspunsul de la cei de la Valve daca te duceai la ei cu problema asta.
Cauza este aceea ca puneti in server pluginuri fara nici cea mai vaga idee ce fac pluginurile respective.
1. rate_manager.amxx - cea mai mare ...prostie facuta de multi.
2. unlag_connect.amxx - nu are rost daca ai rate manager
3. amxx_booster.amxx - s-a dovedit ca nu imbunatateste cu nimic performantele
4. anti_hosterror.amxx - acelai lucru ca la punctul 3
5. file_remover.amxx - nu o sa ai nevoie de el

Foloseste server.cfg din tutorialul meu, link in semnatura.
LIVESpeedy
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 249
Joined: 06 Dec 2008, 17:26
Detinator Steam: Da
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

31 Jul 2009, 10:34

zeuscs wrote:
LIVESpeedy wrote:
yOzZz wrote:lol ce de pluginuri incearca cvarul sv_timeout 22 in amxx.cfg si vezi daca se mai intampla, si mai redu din pluginurile inutile...
Man, plugin-urile astea le aveam si acum cateva saptamani, nu stiu ce are acum, cvar-ul acela il am.
EDIT: Intr-adevar este de la un plugin, am sters toate plugin-urile din "plugins.ini" si imi mergea la fel ca inainte, dar nu pot sa imi dau seama, sa vad care face aceasta problema.
"Dragi useri pasionati de crearea serverelor dedicate de Counter Strike 1.6 va rog sa va lasati acest sport" - Asta ar fi raspunsul de la cei de la Valve daca te duceai la ei cu problema asta.
Cauza este aceea ca puneti in server pluginuri fara nici cea mai vaga idee ce fac pluginurile respective.
1. rate_manager.amxx - cea mai mare ...prostie facuta de multi.
2. unlag_connect.amxx - nu are rost daca ai rate manager
3. amxx_booster.amxx - s-a dovedit ca nu imbunatateste cu nimic performantele
4. anti_hosterror.amxx - acelai lucru ca la punctul 3
5. file_remover.amxx - nu o sa ai nevoie de el

Foloseste server.cfg din tutorialul meu, link in semnatura.
Nu stiu ce sa zic, poate ca m-ai e si inca un plugin cu "probleme", deoarece schimb harta, se incarca, si m-ai are cam vreo 3-4 liniute si acolo se blocheaza si imi da Time out!

EDIT: #:-s am rezolvat! Problema nu era de la plugin-uri, era defapt din amxx.cfg avea niste setari aiurite de "unlag" si acele "liniute" cred ca blocau intr-un fel intrarea jucatorilor pe server sau la schimbarea hartii.
Rog un moderator sa de-a Topic Closed! \m/ Multumesc celor care au incercat sa ma ajute!
Post Reply

Return to “Probleme la servere dedicate de Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 72 guests