Problema Internet ![rezolvat!]

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
KoOLa007
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2243
Joined: 10 Feb 2009, 20:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: Viaţa-i doar un vis pe bani!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Location: România/Constanţa
Has thanked: 135 times
Been thanked: 138 times

30 Oct 2009, 22:09

Salut in primul rand ... sa va explic ... Acuma 4-5 ore am fost plecat in oras ... am lasat pc deschis cu messenger aprins , cand am venit , am observat ca nu mai era internet ... Am stat 1 ora in speranta ca va revenii , insa in zadar. Dupa 1 ora jumatate , am sunat la RDS(de unde am internet) si le-am explicat problema ... Nu este problema de la mine , ci de la iei cu siguranta ! Bun .. am vorbit cu ei si au spus ca se rezolva . Dupa 25 de minute ma suna cei de la RDS , spunandu-mi ca a rezolvat cu internetul meu , adica sa-mi schimbe adresa de IP si celelalte(mentionez ca am IP STATIC de la RDS!) ... Bun ... am bagat noul IP cu toate cele ... si ce sa vezi ... imi merge decat sa intru pe site-uri , nu pot intra pe messenger , se blocheaza internetul sau imi arata ca am internet da nu pot intra pe messenger ! Deci asa ceva nu se poate ! Stie cineva care ar putea fi problema de nu pot intra pe messenger ? :| ... Eu sunt din Constanta , am intrat pe un site ca sa vad viteza la internet si surpriza si aici ... imi zicea ceva de genul ca am internet de la Alba-Iulia ... pe o harta ... :)) , si care eu sunt din Constanta ... si viteza este mult mai mica fata de ce aveam eu ... aveam 8 mb/s , acuma am 1 mb/s ... Pff .. Cum se poate asa ceva ? Stie cineva rezolvarea acestei probleme ... mi-am facut mii si milioane de draci consecutivi ! O fi de la iei sau de la mine ? De la mine nu cred ! Voi ce ziceti ? De ce am viteza mult mai mica la internet ... Mentionez ca am abonament de internet Strong ! Doamne ...
Cred ca v-am plictisit ... In fine ... daca ma poate ajuta cineva ... oricine ... ???


EDIT: Sunt din Constanta , am facut un test de viteza la internet si uitati si voi !
Image


In primul rand de ce scrie "Cluj-Napoca" ? Trebuia sa scrie Constanta ! Si tot nu pot intra pe messenger ! Fuck ! X(
Road to 3k.
RoyalServer 2
Amun
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2004
Joined: 06 Apr 2008, 22:03
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Sawyer
Fost Moderator
Has thanked: 80 times
Been thanked: 116 times

30 Oct 2009, 22:31

dai si tu un restart la pc ... poate va raspunde unu mai priceput pana una / alta .. :P
User avatar
AlExAlExAlEx
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1302
Joined: 16 Dec 2007, 23:20
Detinator Steam: Da
CS Status: Dau de pica curentu ;x
Detinator server CS: N/A
Reputatie: Fost detinator CS.eXtreamCS.com
Fost detinator SJ.eXtreamCS.com
Fost detinator DR.eXtreamCS.com
Fost detinator ZM.eXtreamCS.com
Fost detinator FUN.eXtreamCS.com
Fost detinator KZ.eXtreamCS.com
Fost sponsor eXtreamCS.com
Ban 3 luni !
(Ban scos de 1 mai!)
Location: ToP sEcReT
Has thanked: 19 times
Been thanked: 39 times

30 Oct 2009, 22:34

KoOLa007 wrote:Salut in primul rand ... sa va explic ... Acuma 4-5 ore am fost plecat in oras ... am lasat pc deschis cu messenger aprins , cand am venit , am observat ca nu mai era internet ... Am stat 1 ora in speranta ca va revenii , insa in zadar. Dupa 1 ora jumatate , am sunat la RDS(de unde am internet) si le-am explicat problema ... Nu este problema de la mine , ci de la iei cu siguranta ! Bun .. am vorbit cu ei si au spus ca se rezolva . Dupa 25 de minute ma suna cei de la RDS , spunandu-mi ca a rezolvat cu internetul meu , adica sa-mi schimbe adresa de IP si celelalte(mentionez ca am IP STATIC de la RDS!) ... Bun ... am bagat noul IP cu toate cele ... si ce sa vezi ... imi merge decat sa intru pe site-uri , nu pot intra pe messenger , se blocheaza internetul sau imi arata ca am internet da nu pot intra pe messenger ! Deci asa ceva nu se poate ! Stie cineva care ar putea fi problema de nu pot intra pe messenger ? :| ... Eu sunt din Constanta , am intrat pe un site ca sa vad viteza la internet si surpriza si aici ... imi zicea ceva de genul ca am internet de la Alba-Iulia ... pe o harta ... :)) , si care eu sunt din Constanta ... si viteza este mult mai mica fata de ce aveam eu ... aveam 8 mb/s , acuma am 1 mb/s ... Pff .. Cum se poate asa ceva ? Stie cineva rezolvarea acestei probleme ... mi-am facut mii si milioane de draci consecutivi ! O fi de la iei sau de la mine ? De la mine nu cred ! Voi ce ziceti ? De ce am viteza mult mai mica la internet ... Mentionez ca am abonament de internet Strong ! Doamne ...
Cred ca v-am plictisit ... In fine ... daca ma poate ajuta cineva ... oricine ... ???


EDIT: Sunt din Constanta , am facut un test de viteza la internet si uitati si voi !
Image


In primul rand de ce scrie "Cluj-Napoca" ? Trebuia sa scrie Constanta ! Si tot nu pot intra pe messenger ! Fuck ! X(
Scrie Cluj Napoca pentru ca nu stii sa faci testu bine, nu iti alege el tu alegi orasu unde sa faci testu deci poti face si in america..si in china..dar trebuie sa alegi orasu tau :) .
"I am so smart that sometimes I don’t understand a single word of what I am saying."
Image
User avatar
KoOLa007
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2243
Joined: 10 Feb 2009, 20:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: Viaţa-i doar un vis pe bani!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Location: România/Constanţa
Has thanked: 135 times
Been thanked: 138 times

30 Oct 2009, 22:46

AlExAlExAlEx ... ma crezi prost , asa-i ? :-j



Imi aparea doar 2 orase .. si anume: Cluj-Napoca sau Alba-Iulia , Fara Constanta ! Te doare capul ?



Daca te depaseste situatia , nu mai da Reply ! Peace ! Vai de neuronul ala al tau , bre !
Road to 3k.
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7746
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

30 Oct 2009, 23:01

KoOLa007 wrote:AlExAlExAlEx ... ma crezi prost , asa-i ? :-j



Imi aparea doar 2 orase .. si anume: Cluj-Napoca sau Alba-Iulia , Fara Constanta ! Te doare capul ?



Daca te depaseste situatia , nu mai da Reply ! Peace ! Vai de neuronul ala al tau , bre !
Prietene, asa greu e sa cauti pe acea harta? Fi mai atent.
Image
User avatar
KoOLa007
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2243
Joined: 10 Feb 2009, 20:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: Viaţa-i doar un vis pe bani!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Location: România/Constanţa
Has thanked: 135 times
Been thanked: 138 times

30 Oct 2009, 23:16

Imi aparea piramida galbena ... din cate stiu eu e cea mai apropiata zona de unde provine internet-ul ... in fine ... AM REZOLVAT PROBLEMA , Oricum ... :-j ... Da-ti Topic closed ... ;)
Road to 3k.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information