Cati necunoscuti intalnim in fiecare zi?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
aNNakin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10464
Joined: 17 Dec 2007, 21:42
Detinator Steam: Da
CS Status: a iubi - necesar si suficient
Detinator server CS: romania.cs16.ro
SteamID: anakin_cstrike16
Reputatie: Membru Club eXtreamCS
Fost Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Lider Echipa eXtreamCS
Fost Administrator
Location: di.fm
Has thanked: 230 times
Been thanked: 787 times
Contact:

21 Feb 2010, 10:20

Cati necunoscuti intalnim intr-o zi?...Raspunsul cel mai intalnit probabil ar fi multi, pe strada, in tramvai, in autobuz, la scoala, la serviciu, la tot pasul, evident, nimic neclar pana aici,dar adevarata mea intrebare este: cati cunoscuti intalnim intr-o zi? Multi oamenii spun ca au numerosi prieteni, ca nu-i pot numara, desi cred ca sunt doar cativa pe care ii putem numaram pe degete, dar chiar si asa, dintre acestia, “Cunoscutii”, cu cati ne intalnim zilnic, cu cati avem placerea de a schimba 2 cuvinte, cu cati bem o cafea dimineata sau un pahar de vin seara?!

Si ma plimb pe strada, nu ma cunosc, nu ii cunosc, ne traim viata impreuna cu totii, dar totusi separat, ne intersectam drumurile la colt de strada si nici nu ne observam, petrecem serile in aceleasi baruri, la mese alaturate si poate ne aruncam o privire ascunsa de curiozitate sa vedem cine vorbeste zgomotos in spatele nostru, ne sorbim bautura si plecam acasa in patul nostru, in universul nostru, desi am petrecut o seara intreaga intr-un local plin cu necunoscuti, si meditam la viata noastra, la rostul acesteia, la oamenii cu care vorbim sau pur si simplu visam frumos sa uitam de lumea cruda din realitate, realitatea in care suntem atat de multi si in acelasi timp singuri...


(c) imaginelife
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information