problema la server cu mesaje!

Discutii legate de instalarea, configurarea si modificarea unui server de Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
StarLite
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 5
Joined: 26 Jan 2010, 20:42
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!

19 Feb 2010, 22:54

am si eu o problema la serverul meu .... il am pe amxmodx si l-am tradus personal in romana si am sters unele mesaje in cstrike/addons/amxmodx/data ca imi apareau tot felu de mesaje in limba engleza cand dadeai headshoot , kill cu cutitul etc. ceva de genu ... am incercuit cu negru in poza !

Poza Aici!

daca tot se poate sa ma ajutati rog sa imi spuneti tot in acest domeniu cum sa imi dispara acel mesaje sau mesaje unde am incercuit cu rosu !

Imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie !
RoyalServer 2
User avatar
CryWolf
Administrator
Administrator
Posts: 6505
Joined: 07 Aug 2008, 16:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Fost Scripter
Manager CS2.eXtream.Ro
Fost Detinator ZM.eXtream.Ro
Fost manager CS.eXtream.Ro
Fost manager CSGO.eXtream.Ro
Fost manager global
Location: Botosani
Discord: crywolf1989
Has thanked: 202 times
Been thanked: 850 times
Contact:

20 Feb 2010, 09:25

Problema este ca ai sters din fisierele .txt localizate in addons\amxmodx\data\lang linii de text care erau necesare totusi posteaza si ce mesaje ai activat la amx_statscfgmenu sau copie fisierul miscstats.txt din nou in addons\amxmodx\data\lang.
NU IMI MAI DA-TI PM CU CERERE AJUTOR/SAMD, FOLOSITI FORUMUL, CITESC MAJORITATEA TOPICURILOR.
www.dark-arena.com , SERVERE CS / CS2 / L4D AU REVENIT ONLINE.
www.diasporaiptv.ro - SERVICII PREMIUM IPTV

Image

Image
StarLite
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 5
Joined: 26 Jan 2010, 20:42
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!

22 Feb 2010, 17:37

CryWolf wrote:Problema este ca ai sters din fisierele .txt localizate in addons\amxmodx\data\lang linii de text care erau necesare totusi posteaza si ce mesaje ai activat la amx_statscfgmenu sau copie fisierul miscstats.txt din nou in addons\amxmodx\data\lang.
pai da crywolf am sters de acolo pentru ca nu vruiam sa imi apara acele mesaje (sper sa iti dai seama de care) si acum ma gandesc ca trebuie sa mai sterg ceva pe undeva sa nu-mi mai apara mesajele alea ca nu au fost gasite mesajele respective (cand pui bmb , cand dai head sau cand omori mai multi,etc )

Am postat ce am dezactivat din amx_statsmecfgmenu :
-Grendare Suicide
-Italy Bonus Kill
-Spec. Rank Info
-Say /me , /report , /score , /stats
-Show Most Distruptive
-Dist&HS in HUB lists
-Stats at the end of map
-Top 15 at the end of map
-Say /hp , /statsme
-Show Killer Hp&AP , Killer , Team score , Total Stats , Best Score.
SCUZE daca asteptai sa postez altfel :p

Apropo daca tot incerci sa ma ajuti spune-mi te rog unde ma duc sa traduc atunci cand cineva isi modifica numele in timpul jocului.Multumesc!
sNk _sNake
Utilizator banat
Utilizator banat
Posts: 527
Joined: 13 Nov 2009, 19:44
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni !
(Ban scos de 1 mai!)
Ban 3 luni !
Has thanked: 10 times
Been thanked: 30 times

26 Feb 2010, 23:57

StarLite wrote:am si eu o problema la serverul meu .... il am pe amxmodx si l-am tradus personal in romana si am sters unele mesaje in cstrike/addons/amxmodx/data ca imi apareau tot felu de mesaje in limba engleza cand dadeai headshoot , kill cu cutitul etc. ceva de genu ... am incercuit cu negru in poza !

Poza Aici!

daca tot se poate sa ma ajutati rog sa imi spuneti tot in acest domeniu cum sa imi dispara acel mesaje sau mesaje unde am incercuit cu rosu !

Imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie !

vezi daca esti prost si stergi fisierele sa iti spun eu de unde ca vad ca ai memorie scurta ai sters fisiere din amxmodx\data\lang si desteptul de tine ai sters alea data viitoare nu mai si fraier mai bine stai la locul tau decat sa traduci serverul in romana sa traduci serverul in romana se face cu totul si cu totul altcunva intri in amxmodx\data\vault.ini si pui server_language en si din en pui ro atata tot :))
Post Reply

Return to “Probleme la servere dedicate de Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 101 guests