net de la rds

Discutii legate de instalarea, configurarea si modificarea unui server de Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
theogritzi
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 13
Joined: 14 Aug 2008, 14:34
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: respawn.gamingtv.ro

21 Feb 2010, 14:48

Salut , daca cineva ar putea sa ma ajute sa imi explice clar cum sa fac server pentru ca am net de la rds
si nu poate sa imi intre nimeni pe server!
Am serverul facut cu protocol 47+48....dar cand cineva incearca sa se connecteze nu se incarca!
Multumesc
RoyalServer
User avatar
Alexandru
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1283
Joined: 09 Sep 2008, 00:41
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu mă vedeţi, nu sunt aici.
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: Al3s5uL
1.3 / 3
Location: Moş Crăciun şi prietenii săi!
Has thanked: 41 times
Been thanked: 89 times

21 Feb 2010, 15:04

Dai Properties pe conexiunea ta RDS, te duci la tabul Networking si dezinstalezi QoS Packet Scheduler. Asta daca ai net de la RDS prin conexiune PPPoE (cu utilizator si parola) si nu retea de cartier cu provider-ul RDS.
Va astept personal pe MNX Counter Strike Community, nu veti regreta! Va garantez!

Image
theogritzi
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 13
Joined: 14 Aug 2008, 14:34
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: respawn.gamingtv.ro

21 Feb 2010, 15:35

pai ....am utilizator si parola de loggin in , dar inainte a fost czone acum a fost preluata de rds si a schimbat tot ....cineva stie problema mea? :)
User avatar
KoOLa007
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2243
Joined: 10 Feb 2009, 20:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: Viaţa-i doar un vis pe bani!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Location: România/Constanţa
Has thanked: 135 times
Been thanked: 138 times

21 Feb 2010, 15:41

theogritzi wrote:pai ....am utilizator si parola de loggin in , dar inainte a fost czone acum a fost preluata de rds si a schimbat tot ....cineva stie problema mea? :)



theogritzi : Sa inteleg ca ai IP fix sau Dinamic ?! Daca ai IP Dinamic de la RDS, exista tutoriale cum sa faci ca sa iti intre playeri,ca la IP dinamic nu cred ca iti intra cineva(asa aveam eu inainte). Daca ai Internet de la RDS prin fibra optica,viteza de cel putin 2Mbs/s si IP Fix, atunci e numai bine. Descarca un server gata facut(bun) de pe Net(de preferat AMX) si nu ai nicio problema.
Road to 3k.
theogritzi
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 13
Joined: 14 Aug 2008, 14:34
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: respawn.gamingtv.ro

21 Feb 2010, 15:43

am ip dinamic de la rds , asa si mai am o problema imi poate spune cineva cum editez chestia asta http://yfrog.com/jxcumeditezj ca am luat un server gata facut si nu stiu de unde naiba sa editez aia cred ca e un plugin ...m-am uitat peste toate..
theogritzi
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 13
Joined: 14 Aug 2008, 14:34
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: respawn.gamingtv.ro

21 Feb 2010, 15:44

Alexandru wrote:Dai Properties pe conexiunea ta RDS, te duci la tabul Networking si dezinstalezi QoS Packet Scheduler. Asta daca ai net de la RDS prin conexiune PPPoE (cu utilizator si parola) si nu retea de cartier cu provider-ul RDS.
am facut asa cum ai zis tu ....:) dar nu stiu daca merge pentru ca nu are cine sa intre momentan...am deschis redirectele si am dat drumu la sv si de 5 min tot nu-i nici un player pe el :(
User avatar
KoOLa007
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2243
Joined: 10 Feb 2009, 20:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: Viaţa-i doar un vis pe bani!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Location: România/Constanţa
Has thanked: 135 times
Been thanked: 138 times

21 Feb 2010, 20:13

theogritzi wrote:
Alexandru wrote:Dai Properties pe conexiunea ta RDS, te duci la tabul Networking si dezinstalezi QoS Packet Scheduler. Asta daca ai net de la RDS prin conexiune PPPoE (cu utilizator si parola) si nu retea de cartier cu provider-ul RDS.
am facut asa cum ai zis tu ....:) dar nu stiu daca merge pentru ca nu are cine sa intre momentan...am deschis redirectele si am dat drumu la server si de 5 min tot nu-i nici un player pe el :(



Incearca sa faci un nume la server , chiar daca ai IP dinamic de la RDS. Poti face nume, nu mai stiu cum.. si dai adresa de nume la jucatori si se pot conecta la server la tine ;)
Road to 3k.
sNk _sNake
Utilizator banat
Utilizator banat
Posts: 527
Joined: 13 Nov 2009, 19:44
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni !
(Ban scos de 1 mai!)
Ban 3 luni !
Has thanked: 10 times
Been thanked: 30 times

26 Feb 2010, 23:52

dubioasa chestia eu am net de la rds si nu am nici o problema cu el am serverul aproape totimpul full si ip dinamic
CaLin1409
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 15
Joined: 26 Feb 2010, 20:21
Detinator Steam: Da
CS Status: Learn Dr :)
Detinator server CS: Da
Location: Turda, CLuj
Has thanked: 1 time
Contact:

27 Feb 2010, 19:52

daca dai iP prietenilor sa joace intri pe www.google.ro si scrie IP dai pe primu copiazal ala de akol :27015 sau dupa caz.. eu am prin RDS ip dinamic si am sv de 12 vs 12 lag perfect normal
@ miam fakut DNS :p
Post Reply

Return to “Probleme la servere dedicate de Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Mail.RU [Bot] and 134 guests