Proiect Atestat - Rusu Andrei (eu)

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
MajeStik_Cstrike
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 335
Joined: 21 Feb 2009, 19:05
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: CyberZone.PGL.Ro
Reputatie: Ban 3 luni !
Location: Ploiesti
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

28 Mar 2010, 23:03

Acesta este proiectul meu de atestat pentru clasa a 12-a.
Predarea Memoriului (documentatia)

Nume: Rusu
Prenume: Andrei
Clasa: a XII-a C (design)
Prof.indrumator: Anghel Cristian
Liceu: Liceul de Arta Carmen Sylva Ploiesti

Descarcare Demo: Download

Imagini:

Image
Image
Image
Image
RoyalServer 2
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

29 Mar 2010, 01:30

Hmm, si inteleg ca vrei parerea noastra ?

Sincer, e urat, daca ai face ceva simplu cu un scop concis, esti la un liceu de arta dar dupa cum vad ori ai chiulit 4 ani ori profesorii tai habar n-au de estetica, ceea ce nu m-ar mira daca te invata sa faci astfel de lucruri.
Astfel de proiecte se faceau acum 5-7 ani.

Acum ar fi mai bine daca n-ai folosi deloc umbre si daca folosesti sa fie umbre netede, de maxim 2 pixeli care sa fie subtile, doar ca sa fie nu sa se vada neaparat.
Ar trebui sa faci pagina mai dinamica, mai usor de luat in vedere, sa fie naturala citirea, cu meniul ala in dreapta fortezi enorm cititul continutul.

Vad ca si textul este complicat, de ce nu aplici conceptul 3 pasi, 5 pasi si sa incluzi in acesti pasi tot ce ai pus in cele 6 butoane.

Ar trebui sa comentezi in maxim 200 de caractere cate o imagine care sa arate clar problema descrisa de tine si daca e nevoie de mai multe detalii sa faci referire la sfarsitul paginii, nu recomand si nu e nici bine in ziua de azi sa dai o tona de informatie cuiva deoarece nu o va citi, citirea este grea, imaginile le citim in mod natural deci incearca sa folosesti cat mai multe imagini, schite, illustratii, daca nu folosesti probabil scrii doar ca sa umplii pagina cu ceva.

Trebuie sa sustii tot ce scrii cu imagini altfel daca vine cineva fix cu acelasi proiect ca tine cu o imagine in plus este mai bun si daca vin multi cu o imagine, doua in plus ramai cu o nota destul de slaba.
MajeStik_Cstrike
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 335
Joined: 21 Feb 2009, 19:05
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: CyberZone.PGL.Ro
Reputatie: Ban 3 luni !
Location: Ploiesti
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

29 Mar 2010, 07:07

mi s-a cerut sa scriu intre 5 si 30 de pagini.Predarea memoriului se face sub forma de dosar,adica pagini scoase la imprimanta sau document word.Aplicatia care am facut-o este ceva adaugat de mine care,profu meu de design a zis ca ar fi bine sa o fac deci "Acum ar fi mai bine daca n-ai folosi deloc umbre si daca folosesti sa fie umbre netede, de maxim 2 pixeli care sa fie subtile, doar ca sa fie nu sa se vada neaparat" asta nu conteaza.
"Trebuie sa sustii tot ce scrii cu imagini altfel daca vine cineva fix cu acelasi proiect ca tine cu o imagine in plus este mai bun si daca vin multi cu o imagine, doua in plus ramai cu o nota destul de slaba." A ramas ca azi dimineata sa scanezi schitele statiei pe care vreau sa o fac si sa le introduc deci proiectul nu era 100% finalizat.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 361 guests