pareri[rottweiler]

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

MRBogdan
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1884
Joined: 24 Dec 2009, 14:58
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (5 mar)
Ban 3 luni !
Ban 2 luni !
Has thanked: 16 times
Been thanked: 102 times

02 Jun 2010, 20:35

theOnE wrote:hmmm

daca ar fi sa alegeti intre CIOBANESC GERMAN si ROTTWEILER ce ati alege? :D
Ciobanesc german.
E mult mai solid si mai ieftin. La iasi in Carrefour FELICIA, magazinul animax ciobanesc german la 380 lei, ;o.
Membru din: Dum Ian 27, 2008 5:37 pm
RoyalServer 2
mysteryc10us
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 826
Joined: 28 Jan 2010, 20:50
Detinator Steam: Nu
CS Status: Watching World Cup 2010
Detinator server CS: Neah..
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterioare: Mystery, misterykkk
Ban 3 luni !
Ban 3 luni !
Ban Permanent !
Unbanned !
Location: South Africa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 36 times

02 Jun 2010, 20:45

Hmmmm...., rottweiler am avut eu mai de mult i-am dat budinca sa manance, si toata seara a umplut casa de...., sa stricat la burta..., a fost o mare greseala ca i`am dat budinca eu zic sa incerci un chow-chow este o rasa foarte jucausa, frumoasa ..., cam pretentioasa, costa destul de mult dar eu zic ca merita.
Last edited by mysteryc10us on 02 Jun 2010, 21:07, edited 1 time in total.
Image
User avatar
theOnE
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 295
Joined: 21 Nov 2009, 18:52
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Bistriţa
Has thanked: 46 times
Been thanked: 78 times

02 Jun 2010, 20:51

timy_fb wrote:
theOnE wrote:Ar fi sanse daca este luat de mic sa se obisnuiasca cu o pisica? :-"
pai io am avut caine de lup si asa se juca cu "matza" :))
foarte faini acesti caini ;)
stiu ca am mai avut :D


@refren
Interesant,mersi!

@mysterikkk
Frumosi dar no thx!
MRBogdan
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1884
Joined: 24 Dec 2009, 14:58
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (5 mar)
Ban 3 luni !
Ban 2 luni !
Has thanked: 16 times
Been thanked: 102 times

02 Jun 2010, 20:54

misterykkk wrote:Hmmmm...., rottweiler am avut eu mai de mult i-am dat budinca sa manance, si toata seara a umplut casa de...., sa stricat la burta..., a fost o mare greseala ca i`am dat budinca eu zic sa incerci un chow-chow este o rasa foarte jucausa, frumoasa ..., cam pretentioasa, costa cam destul dar eu zic ca merita.
[offtopic]costa cam destul
sau
costa destul ?
in fine...[/offtopic]

Inainte sa-l am pe Bruno (asa il cheama pe chow-chowl meu) am avut-o pe Alma (Husky Siberian) care in ultima luna a intrat in calduri si latra toata noapte, nu puteam sa dorm, veneau caini in curte, etc. si am dato bunicilor. Acum, dupa ora 23-00, Bruno latra orice caine, om, caruta care trece pe strada pentru a ne anunta, pe cand Alma latra toata noaptea aiurea.
Iti recomand sa nu-ti iei catea. Poti sa te documentezi despre chow si daca te hotarasti ma cauti pe mess si iti dau eu un prieten de-al tatalui meu care are canisa de chow cu parinti campioni europeni. Daca vrei St.Bernard / Ciobanesc Mioritic imi spui ca are canisa un fin de-al nostru. Ii aduce din Ungaria.
Membru din: Dum Ian 27, 2008 5:37 pm
User avatar
theOnE
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 295
Joined: 21 Nov 2009, 18:52
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Bistriţa
Has thanked: 46 times
Been thanked: 78 times

02 Jun 2010, 20:59

REFREN wrote:
misterykkk wrote:Hmmmm...., rottweiler am avut eu mai de mult i-am dat budinca sa manance, si toata seara a umplut casa de...., sa stricat la burta..., a fost o mare greseala ca i`am dat budinca eu zic sa incerci un chow-chow este o rasa foarte jucausa, frumoasa ..., cam pretentioasa, costa cam destul dar eu zic ca merita.
[offtopic]costa cam destul
sau
costa destul ?
in fine...[/offtopic]

Inainte sa-l am pe Bruno (asa il cheama pe chow-chowl meu) am avut-o pe Alma (Husky Siberian) care in ultima luna a intrat in calduri si latra toata noapte, nu puteam sa dorm, veneau caini in curte, etc. si am dato bunicilor. Acum, dupa ora 23-00, Bruno latra orice caine, om, caruta care trece pe strada pentru a ne anunta, pe cand Alma latra toata noaptea aiurea.
Iti recomand sa nu-ti iei catea. Poti sa te documentezi despre chow si daca te hotarasti ma cauti pe mess si iti dau eu un prieten de-al tatalui meu care are canisa de chow cu parinti campioni europeni. Daca vrei St.Bernard / Ciobanesc Mioritic imi spui ca are canisa un fin de-al nostru. Ii aduce din Ungaria.

Si eu am avut husky siberian si pot sa spun ca facea prapad :))
Mersi pentru informatii insa vreau sa aleg intre cele 2 rase...(ciobanesc german si rottweiler);


ps: Ultimul meu caine a fost husky'ul insa intr-o zi a rupt lantul(din nou >:) ) si a plecat .. :))
FlorysWings
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 125
Joined: 17 Apr 2010, 13:45
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times
Contact:

02 Jun 2010, 21:02

REFREN wrote:
misterykkk wrote:Hmmmm...., rottweiler am avut eu mai de mult i-am dat budinca sa manance, si toata seara a umplut casa de...., sa stricat la burta..., a fost o mare greseala ca i`am dat budinca eu zic sa incerci un chow-chow este o rasa foarte jucausa, frumoasa ..., cam pretentioasa, costa cam destul dar eu zic ca merita.
[offtopic]costa cam destul
sau
costa destul ?
in fine...[/offtopic]

Inainte sa-l am pe Bruno (asa il cheama pe chow-chowl meu) am avut-o pe Alma (Husky Siberian) care in ultima luna a intrat in calduri si latra toata noapte, nu puteam sa dorm, veneau caini in curte, etc. si am dato bunicilor. Acum, dupa ora 23-00, Bruno latra orice caine, om, caruta care trece pe strada pentru a ne anunta, pe cand Alma latra toata noaptea aiurea.
Iti recomand sa nu-ti iei catea. Poti sa te documentezi despre chow si daca te hotarasti ma cauti pe mess si iti dau eu un prieten de-al tatalui meu care are canisa de chow cu parinti campioni europeni. Daca vrei St.Bernard / Ciobanesc Mioritic imi spui ca are canisa un fin de-al nostru. Ii aduce din Ungaria.
Intre 100-500 de euro!
Casual
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4000
Joined: 25 Mar 2009, 22:54
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Has thanked: 52 times
Been thanked: 655 times
Contact:

02 Jun 2010, 21:04

Mai bine citesti tu singur despre fiecare sa iti faci o parere.

Rottweiler

Daca as fi in locul tau, as alege Rottwiler-ul.
Last edited by Casual on 02 Jun 2010, 21:07, edited 4 times in total.
MRBogdan
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1884
Joined: 24 Dec 2009, 14:58
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (5 mar)
Ban 3 luni !
Ban 2 luni !
Has thanked: 16 times
Been thanked: 102 times

02 Jun 2010, 21:05

stergeti acest post.
Last edited by MRBogdan on 02 Jun 2010, 21:16, edited 1 time in total.
Membru din: Dum Ian 27, 2008 5:37 pm
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7746
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

02 Jun 2010, 21:05

theOnE wrote:hmmm

daca ar fi sa alegeti intre CIOBANESC GERMAN si ROTTWEILER ce ati alege? :D
Ciobanesc German :X :X :X !

Image

p.s: cainele din imagine este al meu. (nu am avut alta imagine...)
mysteryc10us
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 826
Joined: 28 Jan 2010, 20:50
Detinator Steam: Nu
CS Status: Watching World Cup 2010
Detinator server CS: Neah..
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterioare: Mystery, misterykkk
Ban 3 luni !
Ban 3 luni !
Ban Permanent !
Unbanned !
Location: South Africa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 36 times

02 Jun 2010, 21:12

theONE , rottweiller-ul este o rasa foarte rea in primu rand, daca tu stai la curte si iti iei caine sa-ti apare casa cum ar fi, il poti dresa si iti pot spune ca este foarte rau, coada rupta simbolizeaza rautatea, e al2-lea caine ca rautate dupa pitbull ..., dar daca il iei pentru: sa te joci cu el, asa de companie, sa ai un prieten cum s-ar spune, ti-as recomanda un chow-chow , bishon , s.a.m.d
Ciobanescul german este mai ieftin dupa pararea mea ( am avut unu ) toate mingile vecinilor care le prinde ( de fotbal,voley,basket ) etc, le sfasia, ii place sa fie tinut intr-un spatiu deschis nu intr-un spatiu redus... si ce pot sa zic si el este un caine pentru paza cum s-ar zice, sper sa ne anunti si pe noi ce decizie ai luat :)..
Image
MRBogdan
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1884
Joined: 24 Dec 2009, 14:58
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (5 mar)
Ban 3 luni !
Ban 2 luni !
Has thanked: 16 times
Been thanked: 102 times

02 Jun 2010, 21:16

misterykkk wrote:theONE , rottweiller-ul este o rasa foarte rea in primu rand, daca tu stai la curte si iti iei caine sa-ti apare casa cum ar fi, il poti dresa si iti pot spune ca este foarte rau, coada rupta simbolizeaza rautatea, e al2-lea caine ca rautate dupa pitbull ..., dar daca il iei pentru: sa te joci cu el, asa de companie, sa ai un prieten cum s-ar spune, ti-as recomanda un chow-chow , bishon , s.a.m.d
Ciobanescul german este mai ieftin dupa pararea mea ( am avut unu ) toate mingile vecinilor care le prinde ( de fotbal,voley,basket ) etc, le sfasia, ii place sa fie tinut intr-un spatiu deschis nu intr-un spatiu redus... si ce pot sa zic si el este un caine pentru paza cum s-ar zice, sper sa ne anunti si pe noi ce decizie ai luat :)..
Se vede ca stii prea multe despre caini, asa ca nu mai zi nimic.
Cea mai periculoasa rasa din lume este Amstaff (facuta de Hitler pentru a ucide), nu Pitbull, care defapt e "rau" doar pentru ca asa este dresat de "parintii" lui.
+ ca nu se scrie Bishon, ci Bichon.
Membru din: Dum Ian 27, 2008 5:37 pm
User avatar
theOnE
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 295
Joined: 21 Nov 2009, 18:52
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Bistriţa
Has thanked: 46 times
Been thanked: 78 times

02 Jun 2010, 21:27

cred ca am sa optez pentru ciobanesc german :)
ps: cand il aduc fac o poza si am sa o pun aici :))
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information