problema cu conectarea la server

Discutii legate de instalarea, configurarea si modificarea unui server de Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

darka
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 11
Joined: 08 Dec 2007, 01:26
Detinator Steam: Nu

02 Mar 2008, 19:57

am facut si eu serverul cu "SPECIAL 4 ULTIMATE" si de la un timp ...majoritatea prietenilor care imi zik k vor sa intre pe serverul meu....nu pot intra deoarece le apare asta:Server is enforcing file consistency for models/player/terror/terror.mdl
Bad file Server is enforcing file consistency for models/player/terror/terror.md
si nu stiu ce sa fac...am sters folderele din player toate...apoi numai mergea serverul...am bagat altele de la un alt model de cs....nu stiu ce sa mai fac...ma poate ajuta cineva..???
pSc
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 97
Joined: 19 Nov 2007, 19:26
Detinator Steam: Nu

02 Mar 2008, 23:54

Serverul nu are modelul terror.mdl. La cs-u de pe care joci, intra in cstrike>models>player>terror si copiaza terror.mdl la server, adica intri in cstrike>models>player>terror .
User avatar
InFluEnC3
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 204
Joined: 14 Jan 2008, 22:55
Detinator Steam: Nu
CS Status: TO bE Or Not To Be !!

03 Mar 2008, 01:15

uite aici link pentru download -> http://files.filefront.com/terrormdlrar ... einfo.html

dezarhivezi oriunde pe disc, continutul il copiezi in HLDS\cstrike\models\player\terror si gata:x
tie nu iti mergea;)) daca copiai mdl din cs pentru ca acolo aveai doar terror.mdl si iti trebuie si terror.mdl.ztmp ..:P ti l`am pus eu in arhiva
BoggY
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 2309
Joined: 06 May 2007, 03:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Been thanked: 58 times

03 Mar 2008, 03:50

pSc degeaba esti minimod.
darka
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 11
Joined: 08 Dec 2007, 01:26
Detinator Steam: Nu

03 Mar 2008, 10:14

influence nu mai inteles,,,mie imi merge sa intru pe server...am copiat alea mai demult...la ceilaltzi playeri nu le merge...!!!si ia fi atent..ala unde il bag in cstrike unde am jocu sau in cstrike la server??? si ...problema e k daca il fac pe asta cu terror nu merg celelalte din models/player....deci trebuie sa le fac pe toate....si cum pot face asta???
User avatar
InFluEnC3
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 204
Joined: 14 Jan 2008, 22:55
Detinator Steam: Nu
CS Status: TO bE Or Not To Be !!

03 Mar 2008, 15:03

lool :) , ce ti`am dat eu copiezi in HLDS\cstrike\models\player\terror :| c nu ai inteles adica in server
darka
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 11
Joined: 08 Dec 2007, 01:26
Detinator Steam: Nu

03 Mar 2008, 22:06

mane tu nu ai inteles....:| inafara de terror mai sunt si alte fisiere....:| de exemplu fisierele :trekker,guerilla,arctic,urban,leet....etc...dupa ce fac terrorul...imi cere acelasi lucru la celelalte!!!ce pot sa fac in privinta asta???
User avatar
Digi
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 932
Joined: 03 Nov 2007, 21:17
Detinator Steam: Nu
CS Status: bored
Reputatie: Fost moderator
Location: In The Game
Been thanked: 15 times
Contact:

03 Mar 2008, 22:12

darka, eroarea aia apare deoarece modelul tau si al jucatorilor difera FOARTE MULT, ori nu ai modelele originale pe server ori jucatorii au niste modele ciudate...

Daca ai CS nemodificat, ia tot folderul models si pune-l in cstrike la server... atunci n-ar mai trebui sa apara....

Aceasta verificare de consistenta poate fi dezactivata prin sv_consistency 0 daca vrei :-"
BoggY wrote:pSc degeaba esti minimod.
:))
TheHunters.ro - Gaming & Programing
HGaming - Jocuri PC in LAN - joaca si altceva decat CS!

Cateva jocuri care se pot juca in HGaming: Left 4 Dead 2, Garry's Mod, Alien Swarm.
darka
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 11
Joined: 08 Dec 2007, 01:26
Detinator Steam: Nu

04 Mar 2008, 10:37

am incerkt si asta...sa cpoiez tot folderul ala....:| si tot nu merge....: :-< :( eu stiu ce **** o avea...:( chiar ma enerveaza...:|nu stiu ce sa mai ii fac..:|
User avatar
InFluEnC3
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 204
Joined: 14 Jan 2008, 22:55
Detinator Steam: Nu
CS Status: TO bE Or Not To Be !!

04 Mar 2008, 12:17

off , uite man aici tot folderu "MODELS" de la mine din server , stergi pe cel pe care il ,si copiezi in HLDS\cstrike folderu din arhiva ar trebui sa mearga :) sunt modelele standard -> http://files.filefront.com/modelsrar/;9 ... einfo.html
User avatar
Digi
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 932
Joined: 03 Nov 2007, 21:17
Detinator Steam: Nu
CS Status: bored
Reputatie: Fost moderator
Location: In The Game
Been thanked: 15 times
Contact:

04 Mar 2008, 14:30

darka wrote:am incerkt si asta...sa cpoiez tot folderul ala....:| si tot nu merge....: :-< :( eu stiu ce **** o avea...:( chiar ma enerveaza...:|nu stiu ce sa mai ii fac..:|
Tu stii sa citesti TOT postul ?

Ti-am zis ca aia e o verificare, daca tot apar erori O POTI DEZACTIVA... sv_consistency 0 !
TheHunters.ro - Gaming & Programing
HGaming - Jocuri PC in LAN - joaca si altceva decat CS!

Cateva jocuri care se pot juca in HGaming: Left 4 Dead 2, Garry's Mod, Alien Swarm.
damnatu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 182
Joined: 20 Jun 2007, 12:30
Detinator Steam: Da
CS Status: asta?!
Location: Sub papuc
Has thanked: 1 time
Been thanked: 39 times

04 Mar 2008, 17:01

vezi ca e de la plugin-ul ala cu basca aia verde (cine are admin are o basca verde pe cap)
Post Reply

Return to “Probleme la servere dedicate de Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 19 guests