Intrebare / Recomandari !

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
3ndys
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 440
Joined: 13 Jul 2010, 15:42
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni !
Location: Medgidia , Constanta.
Has thanked: 45 times
Been thanked: 26 times
Contact:

26 Aug 2010, 22:13

Salutari , as avea si eu o intrebare , dar mai intai sa fac introducerea...
Probabil , ati auzit cu toti de super oferta , reincarci cu 4 euro primesti 12 , sau cu 5 si primesti 15 , bun , vroiam sa incarc si eu cu 4 euro , deci imi vin 12 + 4 euro de pe cartela pe care o cumpar (cartela sim cu numar nou ) ar veni 16 ... Acei 8 euro , veniti "cadou " pot fi folositi pentru apeluri si sms`uri cu tarif standard !
*Ce vreau eu sa stiu ?
- Chiar daca sunt pentru apeluri si sms`uri cu tarif standard , daca pot da sms , unei firme , pentru a imi hosta un sv ...


Recomandare :[/b]

* Un site , cu o firma de hosting serioasa , prin care pot da sms , daca se pot folosi si acei 8 euro pentru a`mi hosta un sv , macar pe 2 luni :) Se poate ? :)


Nota :[/b]
Vreau raspunsuri serioase , nu off`topic , altfel va voi raporta mesajul , astfel incat sa primiti warn !
Ai primit un avertisment pentru semnatura.
RoyalServer
User avatar
Syl
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2334
Joined: 30 Apr 2008, 22:48
Detinator Steam: Da
CS Status: -
SteamID: -
Reputatie: Fost moderator
Location: Bucuresti
Has thanked: 82 times
Been thanked: 114 times

26 Aug 2010, 22:18

Acel bonus pe care al primesti este in retea.

* pentru a primi creditul bonus trebuie să trimiţi SMS la 321(tarif normal, 5 centi) cu textul BONUS înainte de reîncărcare bonusul se alocă pentru prima reîncarcare cu o valoare mai mare de 5 euro, efectuată între 5 august – 31 august 2010, suplimentar bonusului standard de reincarcare. De exemplu, pentru reîncărcarea de 5 euro primeşti: 5 euro credit bonus naţional şi 0,60 euro credit în reţea, în total 10,6 euro credit
* pentru reîncărcările de 5, 6 sau 7 euro primeşti credit dublu
* pentru orice reîncărcare mai mare de 7 euro primeşti 7 euro credit bonus. De exemplu, dacă reîncarci 10 euro primeşti 7 euro credit bonus şi 0,90 euro credit în reţea, în total 17,9 euro credit
* bonusul este valabil 30 de zile de la alocare şi se poate consuma pentru apelurile şi mesajele scrise naţionale şi internaţionale, Creditul bonus nu se consumă pentru trafic de internet, servicii cu suprataxă sau pentru a activa opţiuni.
* bonusul se consumă după beneficiile din opţiuni, creditul iniţial şi cel reîncărcat
* pentru a verifica valoarea şi valabilitatea creditului şi a bonusului apelează gratuit 333 sau *133#
* creditul bonus se alocă doar pentru reîncărcările cu credit şi pentru cele cu minute
Când ţi-e dor o să te doară
Dar tu să rămâi o fiară
Că-s hiene în jurul tău gata să sară


Image
»
rEpTiLa0o4
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 819
Joined: 18 Jun 2009, 14:01
Detinator Steam: Da
CS Status: My life's riding on Autobahn !
Detinator server CS: Zombie-Land&Elz
Location: Lugoj
Has thanked: 89 times
Been thanked: 82 times
Contact:

26 Aug 2010, 22:28

Eu mi-am incarcat 4 euro.
Am primit 8 euro bonus...dar chestia e ca poti numa sa trimiti mesaje sau sa vorbesti DOAR in vodafone.In alte retele iti ia din creditul tau normal.Si...daca vrei sa cumperi steam de pe jocuri-sms ..nu poti...iti ia tot din creditul tau normal.
Image
User avatar
3ndys
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 440
Joined: 13 Jul 2010, 15:42
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni !
Location: Medgidia , Constanta.
Has thanked: 45 times
Been thanked: 26 times
Contact:

26 Aug 2010, 22:41

rEpTiLa0o4 wrote:Eu mi-am incarcat 4 euro.
Am primit 8 euro bonus...dar chestia e ca poti numa sa trimiti mesaje sau sa vorbesti DOAR in vodafone.In alte retele iti ia din creditul tau normal.Si...daca vrei sa cumperi steam de pe jocuri-sms ..nu poti...iti ia tot din creditul tau normal.
Deci nu pot de exemplu sa dau un sms cu creditul normal si sa mai dau inca 2 din aia 8 ? :)
Ai primit un avertisment pentru semnatura.
User avatar
Syl
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2334
Joined: 30 Apr 2008, 22:48
Detinator Steam: Da
CS Status: -
SteamID: -
Reputatie: Fost moderator
Location: Bucuresti
Has thanked: 82 times
Been thanked: 114 times

26 Aug 2010, 22:42

Nu acel credit bonus al ai duar in retea
Citeste primul post al meu
Când ţi-e dor o să te doară
Dar tu să rămâi o fiară
Că-s hiene în jurul tău gata să sară


Image
»
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Yandex [Bot] and 343 guests