HTC: Android VS Windows Mobile 6.5

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
De1T@ US
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 76
Joined: 30 Nov 2009, 23:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Fan EXtreamCS.Com
Detinator server CS: 89.39.8.2:27015
Location: Bucuresti
Has thanked: 7 times

04 Sep 2010, 18:24

As vrea sa aflu parerile voastre cele mai bune despre telefoanele mobile HTC !
As vrea sa cumpar un telefon mobil HTC , si nu stiu care telefon credeti ca este mai bun si pretul sa fie convingator !

Telefoanele : HTC Desire ; HTC HD Mini ; HTC Wildfire ; HTC Touch 2 - Nu stiu care dintre aceste 4 telefoane este cel mai convingator de cumparat :


HTC Desire : - Mi se pare cel mai bun din cele 4 telefoane, dar in realitate cand l-am vazut in vitrina, mi se parea foarte mare fata de imaginile de pe net .

HTC HD Mini : - Acest telefon mi se pare asemanator ca telefonul HTC HD 2 sau HTC Desire , nu stiu cum arata in realitate cum arata pentru ca in imagini mi se parea ca este foarte frumos , dar ecranul foarte mic .

HTC Wildfire : - Acest telefon a fost modificat din telefonul HTC Desire si nu prea a iesit mai bun decat HTC Desire , ecranul mi se parea putin mare mare decat HTC HD Mini , nu prea imi place partea aia desub ecran sa maresti si sa micsorezi , iar ce facilitati are , nu prea ma incantat ce are .

HTC Touch 2 : - Are un prieten acest telefon , mi-a spus ca este foarte bun , dar mi-a mai spus ca da si multe erori la telefon , nu prea imi place partea aia de sub ecran sa maresti si sa micsorezi .


As mai vrea sa stiu ce procesor este mai bun dintre Android sau Windows Mobile 6.5 ca sa stiu si ce telefon este de ales , dar sa nu dea erori telefonul sau cine stie ce !

Eu vreau un telefon din aceste 4 telefoane care vi le-am spus , ce imi place si ce nu imi place la fiecare , nu un Nokia sau altceva , eu vreau telefon HTC deoarece m-am plictisit de Nokia pentru ca are acelas meniu clasic la toate telefoanele , LG am avut unu cu clapa si nu mi-a placut cam deloc , Samsung am avut unu pe sina dar meniul era varza , Sagem am avut si cum l-am cumparat , asa l-am am aruncat ca nu mi-a placut !

Va rog sa nu imi spuneti sa mai astept sa apara altul pentru ca am asteptat 6 luni sa apara un telefon mai bun si pana acuma nu ma incantat cu nimica cele 6 luni si am mai avut si un telefon care nici macar nu ii mergea display-ul .


Sper sa ma ajutati si pe mine sa aleg unu din aceste telefoane pentru ca nu stiu pe care !
RoyalServer 2
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

04 Sep 2010, 18:43

Android clar. Are mai multe decat Windows Mobile 6.5

Uita-te la niste videoclipuri pe Youtube, la telefoane cu Android si uita-te si la telefoane cu WM.
Image
Image
Image
User avatar
De1T@ US
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 76
Joined: 30 Nov 2009, 23:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Fan EXtreamCS.Com
Detinator server CS: 89.39.8.2:27015
Location: Bucuresti
Has thanked: 7 times

04 Sep 2010, 18:55

bun, deci daca este android atunci iese la alegere telefonul HTC HD Mini sau poate mai bine sa-mi iau telefoniul HTC Desire dar are WM , multi mi-au spus ca desire este nou si bun , dar cred ca o sa iau telefonul HTC HD Mini intr-un final .
as mai vrea si alte pareri despre aceste telefoane si despre procesoarele lor !
User avatar
Dav1d
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1265
Joined: 20 Oct 2009, 07:27
Detinator Steam: Nu
Location: Ploiesti
Has thanked: 103 times
Been thanked: 153 times

04 Sep 2010, 19:16

la HTC wildfire nu te-ai gandit are tot android :)
Vreau sa fiu o stea, eu pot sa stralucesc
Si nu ma pune la perete, acum ca pot s-o dovedesc
Lasa-ma sa lupt, tu nu vezi ca nu cedez?
Lasa-ma macar in gand, fericirea s-o vanez !
User avatar
De1T@ US
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 76
Joined: 30 Nov 2009, 23:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Fan EXtreamCS.Com
Detinator server CS: 89.39.8.2:27015
Location: Bucuresti
Has thanked: 7 times

04 Sep 2010, 19:40

stiu ca are tot Android , dar este prelucrat din HTC Desire si asta nu imi place , mai bun este HTC Desire decat HTC Wildfire , la toate optiunile pe care m-am uitat eu .
dar intre HTC HD Mini si HTC Desire , pe care merita sa il iau , ca mi se pare ca si HTC JD Mini este frumos si bun , are in plis Apel Video , iar ce nu are fata de HTC Desire este o frectenta de care nici macar nu imi pasa .
mai multe pareri , va rog , ca sa ma lamuresc foarte bine in privinta acestor 2 telefoane HTC Desire si HTC HD Mini !
User avatar
Dav1d
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1265
Joined: 20 Oct 2009, 07:27
Detinator Steam: Nu
Location: Ploiesti
Has thanked: 103 times
Been thanked: 153 times

04 Sep 2010, 20:53

htc desire ! are in plus ecran amoled si sistem de operare android , hd mini are wm 6.5.3
Vreau sa fiu o stea, eu pot sa stralucesc
Si nu ma pune la perete, acum ca pot s-o dovedesc
Lasa-ma sa lupt, tu nu vezi ca nu cedez?
Lasa-ma macar in gand, fericirea s-o vanez !
User avatar
De1T@ US
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 76
Joined: 30 Nov 2009, 23:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Fan EXtreamCS.Com
Detinator server CS: 89.39.8.2:27015
Location: Bucuresti
Has thanked: 7 times

04 Sep 2010, 21:02

nu stiam ce inseamna amoled si am cautat pe vodafone.ro sa vad ce inseamna :

"Ecranul tactil capacitativ AMOLED de 3,7'' asigură o calitate excepţională a imaginii" - adica se vede mai bine imagine sau cum adica ?

imi spui si mie ce este acest amoled la desire ? pentru ce este bun ?
User avatar
Dav1d
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1265
Joined: 20 Oct 2009, 07:27
Detinator Steam: Nu
Location: Ploiesti
Has thanked: 103 times
Been thanked: 153 times

04 Sep 2010, 21:58

ecran rezistent la zgarieturi care ofera o calitate mai buna a imagini ( imaginile se vad mai bine ) si in timpul zilei nu vezi negru in ecran .
Vreau sa fiu o stea, eu pot sa stralucesc
Si nu ma pune la perete, acum ca pot s-o dovedesc
Lasa-ma sa lupt, tu nu vezi ca nu cedez?
Lasa-ma macar in gand, fericirea s-o vanez !
User avatar
De1T@ US
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 76
Joined: 30 Nov 2009, 23:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Fan EXtreamCS.Com
Detinator server CS: 89.39.8.2:27015
Location: Bucuresti
Has thanked: 7 times

04 Sep 2010, 23:03

o sa merg saptamana care vine la vodafone sau la mall , sa vad cum arata si cum functioneaza .
daca nu prea imi place , o sa vad si htc hd mini , sa vad si la el ce imi place si ce nu imi place

sper sa fiu incantat de ce o sa cumpar zilele astea ! o sa anunt tot pe acest topic , ce telefon mi-am luat !
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information