Banii sau dragostea ?!

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
KoOLa007
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1980
Joined: 10 Feb 2009, 20:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: Viaţa-i doar un vis pe bani!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Location: România/Constanţa
Has thanked: 135 times
Been thanked: 138 times

25 Sep 2010, 17:43

Ce este cel mai important pentru voi ?! Banii sau Dragostea ?

Nu este un topic facut aiurea, sunt curios sa aflu gandirile si mentalitatile la cat mai multe persoane, care la randul lor sa-si dea cu parerea despre aceste doua subiecte delicate si importante. Raspundeti sincer!

1) Multe persoane sustin ca "banii nu aduc fericirea", iar altele, ca "banii aduc fericirea". Este un subiect foarte delicat, banul. Voi ce credeti in aceasta privinta ?

Parerea mea: Banii sunt foarte importanti pentru mine,cel putin. Sincer, m-as simtii mult mai bine cu buzunarul full de cash, decat cu "iubita".[asta nu inseamna ca imi vand persoanele dragi pentru bani]. Asta e gandirea mea. Banii sunt mai importanti, decat dragostea, si da.. aduc fericirea pentru mine ! [nu dau alte detalii aici, atata despre acest subiect]

2) Multe persoane sustin ca "dragostea", adica, a fi indragostit, este ceva foarte frumos si trebuie pretuita "partenera"[in cazul in care esti baiat] pentru tine. Bun, dar stiti, care e defapt realitatea ?! [ parerea mea ]
Oricat de mult sentiment ai pune,poate fi strivit intr-o secunda! Deci, cu toate acestea, ce ar trebui sa alegem ?

Parerea mea: Un lucru este cert: "Fiecare inceput, are si un sfarsit". Azi esti fericit,maine nefericit. Stiu,banii nu cumpara un suflet, dar poti face multe lucruri, extraordinare de multe, oricat de bogat ai fi. A fi bogat, e un lucru mare in ziua de azi, ceea ce multi isi doresc asta.


Deci, spre final, eu inclin spre bani. Pentru mine, banii aduc fericirea. Am multe motive, de ce as spune astea, dar va las pe voi sa comentati in continuare. :)
Road to 3k.
RoyalServer
User avatar
Edi.
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 757
Joined: 08 Jul 2009, 08:38
Detinator Steam: Da
SteamID: Hozzakwaz
Reputatie: Nume anterior: Eddy ;X
eXtream Mod
Fost Intermediar
Location: Botoşani / Iaşi
Has thanked: 109 times
Been thanked: 247 times
Contact:

25 Sep 2010, 17:48

sincer.... bani sunt fff importani. bani fac totul in ziua de azi. Si eu am avut o prietena pe care am iubito foarte mult si ca sa ii arat ca o pretuiesc :) ii faceam cadouri. Si cadourile se fac cu bani.
Image
User avatar
KoOLa007
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1980
Joined: 10 Feb 2009, 20:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: Viaţa-i doar un vis pe bani!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Location: România/Constanţa
Has thanked: 135 times
Been thanked: 138 times

25 Sep 2010, 17:50

Eddy ;X wrote:sincer.... bani sunt fff importani. bani fac totul in ziua de azi. Si eu am avut o prietena pe care am iubito foarte mult si ca sa ii arat ca o pretuiesc :) ii faceam cadouri. Si cadourile se fac cu bani.

Si sanatatea se bazeaza oarecum pe bani. Cine ii mai da spaga doctorului ? Cine trebuie sa plateasca pentru transplanturi, in cazul unora ? Spitalul ?! Nu cred. Cei apropiati,desigur..

Sa nu mai vorbesc, ca atat de corupta e justitia, incat.. ai plati oricat pentru o cautiune, pentru a nu face puscarie.
Road to 3k.
User avatar
Revolution
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 413
Joined: 12 Feb 2010, 22:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Evolution Is The Solution
Detinator server CS: cs.lord-war.com
Reputatie: Ban 2 luni !
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 61 times
Been thanked: 42 times
Contact:

25 Sep 2010, 17:52

Bani bani banii......
In ziua de azi e adevarat ca banii sunt importanti dar dragostea e tot ce ramane ;)
sincer ca sa faci banii trebuie sa muncesti.... si ca sa muncesti iti trb pe cineva care sa te sustina si care sa o iubesti ;) banii sunt importanti dar cel mai important e dragostea ;) nu poti cumpara viata... si fetele alearga dupa bani dar fata care te plake cu adevarat pentru felul tau de a fi nu ii va trebui bani ;)
User avatar
KoOLa007
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1980
Joined: 10 Feb 2009, 20:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: Viaţa-i doar un vis pe bani!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Location: România/Constanţa
Has thanked: 135 times
Been thanked: 138 times

25 Sep 2010, 17:55

Revolution wrote:Bani bani banii......
In ziua de azi e adevarat ca banii sunt importanti dar dragostea e tot ce ramane ;)
sincer ca sa faci banii trebuie sa muncesti.... si ca sa muncesti iti trb pe cineva care sa te sustina si care sa o iubesti ;) banii sunt importanti dar cel mai important e dragostea ;) nu poti cumpara viata... si fetele alearga dupa bani dar fata care te plake cu adevarat pentru felul tau de a fi nu ii va trebui bani ;)

Tu spui urmatoarele, insa nu inteleg o chestie: "dar fata care te plake cu adevarat pentru felul tau de a fi nu ii va trebui bani".

Aici intervin eu. Si cu ce o intretii ? Cu ce o scoti in oras la o cina romantinca, cu ce ii faci toate poftele ? O sa respirati doar aerul, atata ?! Fara bani, sunteti morti.

Mai vrei sa-ti mai zic ?! Cu ce ii faci cele de mai sus, daca nu ai BANI ?! Sau esti chiar atat de sigur pe tine ca nu e genul care sa vrea cele enumerate mai sus ? :)) . Ce gluma buna!
Road to 3k.
!UL!@N
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2790
Joined: 29 Aug 2008, 21:51
Detinator Steam: Da
CS Status: In Activ
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS
Has thanked: 29 times
Been thanked: 283 times

25 Sep 2010, 17:57

normal k bani... ...vrei iubire ? iti cumperi vreo 10 femei si le iubesti pe toate Image si pana gasesti "dragostea adevarata" (cea in care bani nu conteaza) risti sa ramani virgin
( ´ ▽ ` )ノ


ImageImage
User avatar
timy_fb
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1484
Joined: 31 Aug 2007, 22:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Daca esti invizibil, poarta-te ca atare
Detinator server CS: Nu
Location: Tarnaveni
Has thanked: 56 times
Been thanked: 37 times
Contact:

25 Sep 2010, 18:02

KoOLa007 wrote:
Revolution wrote:Bani bani banii......
In ziua de azi e adevarat ca banii sunt importanti dar dragostea e tot ce ramane ;)
sincer ca sa faci banii trebuie sa muncesti.... si ca sa muncesti iti trb pe cineva care sa te sustina si care sa o iubesti ;) banii sunt importanti dar cel mai important e dragostea ;) nu poti cumpara viata... si fetele alearga dupa bani dar fata care te plake cu adevarat pentru felul tau de a fi nu ii va trebui bani ;)

Tu spui urmatoarele, insa nu inteleg o chestie: "dar fata care te plake cu adevarat pentru felul tau de a fi nu ii va trebui bani".

Aici intervin eu. Si cu ce o intretii ? Cu ce o scoti in oras la o cina romantinca, cu ce ii faci toate poftele ? O sa respirati doar aerul, atata ?! Fara bani, sunteti morti.

Mai vrei sa-ti mai zic ?! Cu ce ii faci cele de mai sus, daca nu ai BANI ?! Sau esti chiar atat de sigur pe tine ca nu e genul care sa vrea cele enumerate mai sus ? :)) . Ce gluma buna!
Nu inseamna ca daca alegi dragostea de exemplu nu ai bani deloc..sa referit la dragoste +un trai modest sau banii multi..
Eu as alege bani ..
ImageImageImageImageImageImageImage
User avatar
aSh
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2716
Joined: 23 Jan 2009, 21:37
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 204 times
Been thanked: 265 times

25 Sep 2010, 18:29

Banii sunt importanti doar pentru a putea trai de pe o zi pe alta,mai ales in ziua de azi ;) si iti trebuie doar pentru a avea tot ce ii trebuie astfel incat sa nu devii sarac.
Banii vin si se duc repede...,dar dragostea poate fi toata viata :D
Atat timp cat sti sa te bucuri de viata,banii si dragostea ar trebui sa nu fie o problema :>
User avatar
piticanie
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 567
Joined: 23 Jun 2010, 20:04
Detinator Steam: Da
CS Status: PoC !
Detinator server CS: Nu
SteamID: 123456789
Reputatie: Restrictie PM !
Has thanked: 20 times
Been thanked: 76 times
Contact:

25 Sep 2010, 18:35

Aman2 .. dar mai mult banii
User avatar
VINTYLA #
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1432
Joined: 05 Apr 2009, 00:48
Detinator Steam: Da
CS Status: Do more !
Detinator server CS: CS.EXTREAM.RO
SteamID: VINTILA23
Location: Craiova !
Has thanked: 114 times
Been thanked: 87 times

25 Sep 2010, 18:54

Banii!
STIINTA NU MOARE !
User avatar
UnforGiveN
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 566
Joined: 10 May 2008, 14:13
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Utilizator neserios (tepar)
Location: Pitesti
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

25 Sep 2010, 18:57

Depinde,nimeni nu poate trai doar cu bani sau doar cu dragoste...:) in toate momentele vietii ai nevoie de amandoua , fie pe rand fie amandoua deodata...:)

LE: Prin cuvantul dragoste voi va ganditi doar la o fata ? Srsly ? Pana cresteti si va castigati banii singura nu va intretin parintii ? Parintii care va iubesc ? Daca nu ar fi asta nu ar avea nimeni cum sa faca banii...:)
Last edited by UnforGiveN on 25 Sep 2010, 19:01, edited 1 time in total.
dejoc
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1737
Joined: 04 Mar 2010, 23:08
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 120 times
Been thanked: 101 times

25 Sep 2010, 18:58

Banii, dragostea e imprevizibila.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information