Ciobanesc german

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Storm
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 370
Joined: 15 Mar 2009, 15:52
Detinator Steam: Nu
CS Status: N-am
Detinator server CS: N-am
SteamID: N-am
Reputatie: Fost moderator
Location: Harsova (Constanta)
Has thanked: 66 times
Been thanked: 21 times

28 Oct 2010, 22:58

Salut. Detin un caine de rasa ciobanesc german , 6 luni .
Ieri , l-am scos putin sa-l plimb , cand ma trezesc cu politia comunitara ,care opreste langa mine si ma intreaba daca am cainele inregistrat la politie. Le spun politistilor ca nu este , apoi ma intreaba de botnita , de ce nu i-am pus botnita.. Nestiind ordonanta de urgenta privind regimul de detinere a cainilor , m-am lasat intimidat si le-am spus ca ii voi cumpara.. Sa zicem ca m-au iertat , dar am primit un avertisment verbal din partea lor.. ("la urmatoarea abatere iti dau amenda")

Cand am ajuns acasa , m-am documentat pe internet si am dat de aceasta ordonanta: http://www.clr.ro/rep_htm/OUG55_2002.htm .
Acolo nu spune nimic de aceasta rasa.. As putea sa ma iau in gura cu ei daca ma vor oprii ? Atata timp cat acea rasa nu este considerata una agresiv.. Dati-mi si mie niste sugestii ..

Dau multumesc celor cu raspunsuri bune.
RoyalServer
™decE?!™
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 23
Joined: 28 Oct 2010, 21:54
Detinator Steam: Da
CS Status: Prin Zona Real-Zone!
Detinator server CS: Administrator - RLZ
SteamID: # pRiVaTe. #
Location: Bihor
Been thanked: 5 times
Contact:

28 Oct 2010, 23:04

Eu zic sa nu te iei cu ei "in gura" N`are rost.
Intradevar , este o prostie asta , cum adica te opresc pe drum .. plimband cainele , si te intreb daca este inregistrat la politie.
Daca totusi , te vor opri .. sa ii zici !
" Uite sefule, eu am citit asta si asta pe net, este adevarat ? "
Sa vezi ca v-a zice NU , si nu o sa mai laga de tine..
Iti urez BAFTA!
Connect CsX.rLz.Ro , Cautam Admini care sa tina MINIM 20 REDIRECTE !
Voteaza-ne : CLICK !
Image

Image
Y!M : spilercs / SteamID : Privat !
Image
User avatar
Storm
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 370
Joined: 15 Mar 2009, 15:52
Detinator Steam: Nu
CS Status: N-am
Detinator server CS: N-am
SteamID: N-am
Reputatie: Fost moderator
Location: Harsova (Constanta)
Has thanked: 66 times
Been thanked: 21 times

28 Oct 2010, 23:11

™de ce?!™ wrote:Eu zic sa nu te iei cu ei "in gura" N`are rost.
Intradevar , este o prostie asta , cum adica te opresc pe drum .. plimband cainele , si te intreb daca este inregistrat la politie.
Daca totusi , te vor opri .. sa ii zici !
" Uite sefule, eu am citit asta si asta pe net, este adevarat ? "
Sa vezi ca v-a zice NU , si nu o sa mai laga de tine..
Iti urez BAFTA!
Off: sefule? esti nebun? cum sa-i zic eu "sefule" lu ala .
N-are ce face , se plimba cu masina, consuma benzina pe banii nostri si se ia de mine ca plimb un caine (mentionez ca eram la mine pe strada, undeva la periferia orasului) ..

Macar daca se uita putin la caine si vedea ca nu e chiar atat de matur .. si totusi la 6 luni , cg nu e chiar mititel :">

On: cum sa-l intreb daca e adevarat? Sigur e adevarat si daca aceasta rasa nu este mentionata acolo , eu nu aplic acele reguli si gata.. Ce poate sa-mi faca?
™decE?!™
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 23
Joined: 28 Oct 2010, 21:54
Detinator Steam: Da
CS Status: Prin Zona Real-Zone!
Detinator server CS: Administrator - RLZ
SteamID: # pRiVaTe. #
Location: Bihor
Been thanked: 5 times
Contact:

28 Oct 2010, 23:18

"la urmatoarea abatere iti dau amenda"
Pentru ce AMENDA ?
Nu ai dreptul sa iesi afara cu cainele un pic ?
Nu stiu , pentru ce sa'ti dea amenda ?
Eu nu vad rostul , pentru ce sa`ti dea amenda + nu erai in chiar public mare, cum ziceai "pe strada la mine"
Nu au ce sa faca .. cum zici si tu , numa se plimba cu masinile , pe banii nostri :|
Asteptam si alte pareri.. 8-|
P.S : Nu stiu deja ce sa faca , si se leaga de toti oameni.
Connect CsX.rLz.Ro , Cautam Admini care sa tina MINIM 20 REDIRECTE !
Voteaza-ne : CLICK !
Image

Image
Y!M : spilercs / SteamID : Privat !
Image
User avatar
3ndys
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 440
Joined: 13 Jul 2010, 15:42
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni !
Location: Medgidia , Constanta.
Has thanked: 45 times
Been thanked: 26 times
Contact:

28 Oct 2010, 23:21

Deci , ai putea sa le zici urmatoarele : Am crescut cainele de mic , este dresat , nu am avut antecedente cu el , l`am crescut de mic , nu am gasit nici o legislatie / lege ce priveste la purtarea botnitei , inregistrarea la sectia de politie , mai ales ca nu il folosesc la nimic ( caine pentru oi , etc ) ci pur si simplu il am ca un prieten si doar il plimb pentru a`si face nevoile , pentru ce este nevoie de botnita , cand cainele este linistit ? :)
Ai primit un avertisment pentru semnatura.
User avatar
aSh
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5383
Joined: 23 Jan 2009, 21:37
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 204 times
Been thanked: 265 times

29 Oct 2010, 01:10

majoritatea politistilor din acesta tara abuzeaza din banii nostrii publici,fiind o importanta institutie a statului doar pentru a se da smecheri,defapt ei se cred niste stapani si fac ce vor,cum vor ei..etc
Ei se comporta exact ca cei care ne conduc de sus.. X(
Daca am avea niste conducatori buni cu siguranta ca am avea niste institutii ale statului pe bune,nu la mistocareala..
elkniwt
Utilizator restrictionat
Utilizator restrictionat
Posts: 95
Joined: 17 Oct 2010, 19:49
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Ban 3 luni !
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

29 Oct 2010, 02:10

aSh wrote:majoritatea politistilor din acesta tara abuzeaza din banii nostrii publici,fiind o importanta institutie a statului doar pentru a se da smecheri,defapt ei se cred niste stapani si fac ce vor,cum vor ei..etc
Ei se comporta exact ca cei care ne conduc de sus.. X(
Daca am avea niste conducatori buni cu siguranta ca am avea niste institutii ale statului pe bune,nu la mistocareala..
rad cu lacrimi la fiecare post al tau=))

on: are si o prietena de-a mamei un boxer, am iesit cu el fara bornita (in loc public!) si nu mi-a zis nimic politia. Desigur, era cuminte.
™decE?!™
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 23
Joined: 28 Oct 2010, 21:54
Detinator Steam: Da
CS Status: Prin Zona Real-Zone!
Detinator server CS: Administrator - RLZ
SteamID: # pRiVaTe. #
Location: Bihor
Been thanked: 5 times
Contact:

29 Oct 2010, 08:25

3ndys wrote:Deci , ai putea sa le zici urmatoarele : Am crescut cainele de mic , este dresat , nu am avut antecedente cu el , l`am crescut de mic , nu am gasit nici o legislatie / lege ce priveste la purtarea botnitei , inregistrarea la sectia de politie , mai ales ca nu il folosesc la nimic ( caine pentru oi , etc ) ci pur si simplu il am ca un prieten si doar il plimb pentru a`si face nevoile , pentru ce este nevoie de botnita , cand cainele este linistit ? :)
Da, 3ndys are dreptate !
Connect CsX.rLz.Ro , Cautam Admini care sa tina MINIM 20 REDIRECTE !
Voteaza-ne : CLICK !
Image

Image
Y!M : spilercs / SteamID : Privat !
Image
Pain-
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 327
Joined: 10 May 2010, 21:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Do not disturbed! Gamer at Work!
Detinator server CS: Nu
SteamID: mw2_creatura
Location: Bucuresti
Has thanked: 13 times
Been thanked: 30 times
Contact:

29 Oct 2010, 11:13

Ne arati si noua o poza cu catelusu' tau ?! :D

ON: Trage alea la imprimanta si plimbate cu foile pe strada si cand te intalnesti cu un politist i le indesi pe gat pana :-&
"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."
Image

If you see me, don't touch me / If you touch me, don't kiss me / If you kiss me, don't fuck me / If you fuck me, don't stop.
User avatar
Dav1d
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1265
Joined: 20 Oct 2009, 07:27
Detinator Steam: Nu
Location: Ploiesti
Has thanked: 103 times
Been thanked: 153 times

29 Oct 2010, 11:58

ii spui ca a mai purtat botnita si si-a facut rana si nu vrei sa-ti chinui animalu , atata timp cat cainele meu e dresat dc sa il ranesc cu botnita aia?
Vreau sa fiu o stea, eu pot sa stralucesc
Si nu ma pune la perete, acum ca pot s-o dovedesc
Lasa-ma sa lupt, tu nu vezi ca nu cedez?
Lasa-ma macar in gand, fericirea s-o vanez !
User avatar
scorpi
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4355
Joined: 25 May 2008, 09:23
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream mod
Nume anterior: scorpi, shotskat, xqvs
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Bacau
Has thanked: 66 times
Been thanked: 117 times

29 Oct 2010, 12:36

Astia nu stiu cum sa mai faca bani .. eu eram cu un prieten (tigan) cu cainele lui si tot asa s-au luat de el , numai ca baiatu avea tupeu si le-a zis-o urat :)) si l-au lasat in pace.
N-au ce sa-ti faca.. :P
Image
User avatar
Storm
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 370
Joined: 15 Mar 2009, 15:52
Detinator Steam: Nu
CS Status: N-am
Detinator server CS: N-am
SteamID: N-am
Reputatie: Fost moderator
Location: Harsova (Constanta)
Has thanked: 66 times
Been thanked: 21 times

29 Oct 2010, 14:20

elkniwt wrote:
aSh wrote:majoritatea politistilor din acesta tara abuzeaza din banii nostrii publici,fiind o importanta institutie a statului doar pentru a se da smecheri,defapt ei se cred niste stapani si fac ce vor,cum vor ei..etc
Ei se comporta exact ca cei care ne conduc de sus.. X(
Daca am avea niste conducatori buni cu siguranta ca am avea niste institutii ale statului pe bune,nu la mistocareala..
rad cu lacrimi la fiecare post al tau=))

on: are si o prietena de-a mamei un boxer, am iesit cu el fara bornita (in loc public!) si nu mi-a zis nimic politia. Desigur, era cuminte.
si al meu este cuminte , la 6 luni de zile , nu stiu daca e chiar atat de agresiv , cu toate are o talie mare. Cand m-a oprit politia, cainele ,s-a comportat ca niciodata , a inceput sa latre la ei si dabea il tineam , era super agresiv .. Niciodata n-a facut asa ceva, el nici macar o pisica nu o aleagra , dapai sa muste un om ..

@david , nu are rost .. daca nu sunt obligat sa-i pun , de ce as face-o?

@pa1n, m-am gandit si la lucru asta , doar daca se va mai intampla , pana atunci le voi zice ce scrie in acea ordonanta. O sa pun si poze , deocamdata nu prea am :D .

@elkniwt, nu am vazut boxerul pe acea lista , deci nu este considerat agresiv , la fel ca cg-ul meu. Cred ca la tine sunt politisti cu capul pe umeri

@ scorpions , nu are rost sa-i injur, este un oras mic si n-as vrea sa am probleme cu ei .. Daca vor sa-ti faca rau , se ia de tine in orice moment.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information