Totul despre servere[Erori/Instalare/Protocol etc.]

Tutoriale pentru Counter-Strike aprobate de eXtream!

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

User avatar
KronoS eXtream
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4378
Joined: 02 Apr 2009, 19:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost detinator Zombie-Land.eXtream.Ro
Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Location: Bucharest
Has thanked: 551 times
Been thanked: 820 times
Contact:

28 Sep 2010, 11:53

[Totul despre servere]

1. Instalarea serverului
| Afiseaza codul
[list][*]Descarcati HLDSUpdateTool.exe de aici
[*]Instalarea HLDSUpdateTool: Rulati executabilul
Image
[*]Va aparea urmatoare fereastra:
Image
[*]Urmati pasii de instalare, alegeti Folderul in vreti sa instalati HLDSUpdateTool si alegeti continentul pe care este inregistrat serverul(la noi va fi Europa)
[*]Dupa ce ati instalat HLDSUpdateTool intrati in Start->Run si scrieti in spatiul liber cmd si dati Enter
[*]Acum luati cu Drag & Drop executabilul HLDSUpdateTool din folderul unde l-ati instalat peste fereastra care s-a deschis:
Image
[*]Scrieti parametrii de instalare -command update -game cstrike -dir .
[*]Dati Enter si asteptati sa se descarce serverul, dupa finalizarea instalarii folderul serverului trebuie sa ocupa aproximativ 315 Mb(Mesajul care apare dupa finalizarea descarcarii este "HLDS installation up to date")[/list]
[*]In acest moment serverul este STEAM ONLY si trebuie instalat DPROTO pentru a accepta clientii cu protocol 47/48
2. Instalarea AMXX
| Afiseaza codul
[list][*]Descarcati ultima versiune de AmxModX de aici: AmxModX 1.8.1
[*]Instalarea AmxModX: Rulati executabilul
Image
[*]Va aparea urmatoare fereastra:
Image
[*]Urmati pasii de instalare, alegeti Folderul in vreti sa instalati AmxModX Studio apoi bifam Run AmxModX Installer 1.8.1 si dati click pe Finish
[*]Se va deschide o noua fereastra unde veti urma pasii de instalare pana va aparea urmatoarea fereastra:
Image
[*]Bifati Select mod directory si dati Next >
[*]La Custom game addon veti selecta din lista Counter-Strike si selectati locatia unde ati instalat serverul(ATENTIE: Locatia va fi astfel: partitie/server/cstrike altfel liblist.gam va trebui modificat manual).Dati Next > si asteptati sa fie copiate toate fisierele.La sfarsit dati Finish[/list]

[list][*]Pentru functionarea unui addons trebuie sa "spuneti" serverului unde este dll-ul metamod.Acest lucru se face prin modificarea fisierului liblist.gam din folderul_radacina/cstrike/ .Deschideti acest fisier cu Notepad,cautati linia ce contine cuvantul gamedll si inlocuiti(toata linia) cu urmatoarea linie de cod:
gamedll "addons\metamod\dlls\metamod.dll"
[*]Pentru a verifica daca ati procedat corect,deschideti serverul,scrieti meta list in consola si,daca ati procedat corect ar trebui sa apara ca in urmatoarea poza:
Image
[*]Daca nu va aparea nimic,inseamna ca ati gresit undeva[/list]
3. Instalarea DPROTO (Protocol 47+48)
| Afiseaza codul
[list][*]DProto este un plugin extra-metamod care face ca serverul nostru STEAM ONLY(instalat mai sus) sa accepte clienti Steam & Non-Steam
[*]Download V0.9.87: http://download.freakz.ro/dproto_0_9_87.rar
[*]Intrati in folderul addons si creeati un folder nou cu numele dproto unde puneti dll-ul dproto din arhiva(dezarhivati)(fisierul este dproto.dll)
[*]Dezarhivati fisierul dproto.cfg in folder_radacina/cstrike/
[*]Intrati apoi in addons/metamod/plugins.ini si adaugam urmatoare linie:
win32 addons\dproto\dproto.dll
[*]Pentru ca Dproto sa functioneze corect,serverul trebuie sa fie STEAM ONLY
[*]Pentru a verifica daca dproto a fost instalat corect,deschideti serverul si tastati in consola meta list
[*]Daca a fost afisat urmatorul mesaj inseamna ca dproto functioneaza iar serverul dumneavoastra apare la net:
[ 1] dproto RUN - dproto.dll v0.4.1 ini Start Never[/list]
4. Server.cfg ANTI-LAG
| Afiseaza codul
Setarile serverului sunt foarte importante.Acum puteti tine un server pe un calculator mai slab si cu o conexiune mai proasta.Am aceste cfg-uri dintr-un addons al lui Dan.Le-am folosit si am fost foarte multumit!In timp le-am mai modificat eu putin pentru a mari performanta.
Le puteti downloada de pe link-ul de mai jos , pana adaug eu un link permanent :)
Download pachet CFG-uri anti-lag
5. Fixarea erorii segmentation_fault
| Afiseaza codul
Segmentation fault este o eroare ce provoaca picarea serverului!Poate fi fixata cu ajutorul unui plugin:
[code]#include <amxmodx> 

#define PLUGIN_NAME        "Fix AutoBuy Bug" 
#define PLUGIN_VERSION    "1.1" 
#define PLUGIN_AUTHOR    "PomanoB & UFPS.Team" 

new g_logfile[64] 

public plugin_init( ) 
{ 
    register_plugin( PLUGIN_NAME, PLUGIN_VERSION, PLUGIN_AUTHOR ) 

    register_clcmd( "cl_setautobuy", "cmd_check" ) 
    register_clcmd( "cl_setrebuy", "cmd_check" ) 

    get_time ( "autobuy_%Y%m.log", g_logfile, charsmax ( g_logfile ) ) 
} 

public cmd_check( id ) 
{ 
    static arg[512], args, i 
    args = read_argc( ) 

    for( i = 1; i < args; ++i ) 
    { 
        read_argv( i, arg, charsmax( arg ) ) 

        if( is_cmd_long( arg, charsmax( arg ) ) ) 
        { 
            log_autobuy( id ) 
            return PLUGIN_HANDLED 
        } 
    } 

    return PLUGIN_CONTINUE 
} 

stock bool:is_cmd_long( string[], const len ) 
{ 
    static cmd[512] 

    while( strlen( string ) ) 
    { 
        strtok( string, cmd, charsmax( cmd ), string, len , ' ', 1 ) 

        if( strlen( cmd ) > 31 ) return true 
    } 

    return false 
} 

stock log_autobuy( id ) 
{ 
    static name[32], steamid[44], ip[16] 
    get_user_ip( id, ip, charsmax( ip ), 1 ) 
    get_user_authid( id, steamid, charsmax( steamid ) ) 
    get_user_name( id, name, charsmax( name ) ) 

    log_to_file( g_logfile, "Autobuy bug use: %s [%s] <%s>", name, ip, steamid ) 
}[/code]
6. Fixarea erorii svc_bad
| Afiseaza codul
Svc_bad este o eroare ce scoate jucatorii de pe server.Aceasta poate fi fixata in totalitate folosind ultima versiune de dproto.Poate fi fixata si cu un plugin:
[code]#include <amxmodx>

public client_connect(id)
{	
	set_cl_dlmax(id);
}

public client_authorized(id) 
	set_cl_dlmax(id);

stock set_cl_dlmax(index) 	
	client_cmd(index,"cl_dlmax 80");[/code]
7. Reducerea lagului
| Afiseaza codul
Pentru a reduce si mai mult lagul de pe server puteti folosi acest tutorial:
http://www.extreamcs.com/forum/viewtopi ... =3&t=78013
8. Reliable channel overflowed (votemap/amx_listmaps)
| Afiseaza codul
Primiti aceasta eroare cand folositi comenzile votemap/amx_listmaps?Numarul de harti din fisierele maps.ini/mapcycle.txt este prea mare.Puteti scapa de aceasta eroare daca mai stergeti din hartile scrise in aceste fisiere
9. Protectie impotriva HLBrute
| Afiseaza codul
HLBrute este un program ce sparge parola de la rcon.Cum ne protejam de hlbrute?

Este simplu, punem o parola RCON de genul sjJSuS.1Mk1m3 si va fi imposibil ca programul sa o depisteze, doar daca cineva o sa puna toate combinatiile de cifre si litere posibile(cam greu sa faci asta)

Si, pentru a preveni si mai mult se pot pune cateva comenzi in server.cfg de genul:
[code]sv_rcon_banpenalty 0
sv_rcon_maxfailures 2
sv_rcon_minfailures 2
sv_rcon_minfailuretime 0[/code]
10. FATAL ERROR (shutting down): ED_Alloc: no free edicts
| Afiseaza codul
Eroarea aceasta apare cand numarul de entitati este prea mare si nu este suportat de engine.Acest lucru poate fi provocat de generarea unor spawn-uri(cadouri/blocuri(blockmaker)/etc.).Poate fi fixata prin reducerea de spawn-uri generate.
11. Schimbarea numelui botului(DR Manager)
| Afiseaza codul
Numele botului se poate schimba prin modificarea liniei 20 a sursei pluginului Deathrun Manager.Cautati linia:
[code]new const g_szBotName[ ] = "DRM Fake Player"; [/code]
Acum modificati in ce doriti si recompilati pluginul:
new const g_szBotName[ ] = "eXtreamCS BOT";
12. Salvarea XP-ului(UWC)
| Afiseaza codul
http://www.extreamcs.com/forum/viewtopi ... =3&t=78009
13. Eroare: SV_ParseCvarValue2()
| Afiseaza codul
Eroarea SV_ParseCvarValue2() poate fi fixata prin instalarea ultimei versiuni de dproto
Nu efectuez tranzactii pe mess, skype etc. Aveti grija la indivizii care se dau drept mine!
Nu mai ofer suport asa ca nu imi mai trimiteti mesaje in legatura cu asta!


Zombie Plague Shade 1.2-debug1 [with Item Limiter] (12 September 2015) - Bombardier Branch
RoyalServer 2
roxana18
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 25
Joined: 13 Jul 2010, 13:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Been thanked: 1 time
Contact:

29 Sep 2010, 01:23

13 dintr-o lovitura, super post, de punctul 7 chiar aveam nevoie
dany-bany
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 132
Joined: 19 Jul 2010, 02:44
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 13 times
Contact:

15 Oct 2010, 17:09

4. Server.cfg ANTI-LAG
| Afiseaza codul
Setarile serverului sunt foarte importante.Acum puteti tine un server pe un calculator mai slab si cu o conexiune mai proasta.Am aceste cfg-uri dintr-un addons al lui Dan.Le-am folosit si am fost foarte multumit!In timp le-am mai modificat eu putin pentru a mari performanta.
Le puteti downloada de pe link-ul de mai jos , pana adaug eu un link permanent :)
Download pachet CFG-uri anti-lag
Pun tot ce am downloadat in cstrike?
dany-bany
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 132
Joined: 19 Jul 2010, 02:44
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 13 times
Contact:

15 Oct 2010, 17:10

KronoS # GG wrote:4. Server.cfg ANTI-LAG
| Afiseaza codul
Setarile serverului sunt foarte importante.Acum puteti tine un server pe un calculator mai slab si cu o conexiune mai proasta.Am aceste cfg-uri dintr-un addons al lui Dan.Le-am folosit si am fost foarte multumit!In timp le-am mai modificat eu putin pentru a mari performanta.
Le puteti downloada de pe link-ul de mai jos , pana adaug eu un link permanent :)
Download pachet CFG-uri anti-lag
Pun tot ce am downloadat in cstrike?
User avatar
KronoS eXtream
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4378
Joined: 02 Apr 2009, 19:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost detinator Zombie-Land.eXtream.Ro
Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Location: Bucharest
Has thanked: 551 times
Been thanked: 820 times
Contact:

15 Oct 2010, 20:02

Da , in folderul cstrike.Atentie: sunt cfg-uri pentru server
Nu efectuez tranzactii pe mess, skype etc. Aveti grija la indivizii care se dau drept mine!
Nu mai ofer suport asa ca nu imi mai trimiteti mesaje in legatura cu asta!


Zombie Plague Shade 1.2-debug1 [with Item Limiter] (12 September 2015) - Bombardier Branch
dany-bany
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 132
Joined: 19 Jul 2010, 02:44
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 13 times
Contact:

15 Oct 2010, 22:27

pai man daca is cfg-uri mai trb sa fac cv sau eu stiu....?
User avatar
KronoS eXtream
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4378
Joined: 02 Apr 2009, 19:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost detinator Zombie-Land.eXtream.Ro
Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Location: Bucharest
Has thanked: 551 times
Been thanked: 820 times
Contact:

16 Oct 2010, 12:03

Le pui in folderul cstrike , atat.Doar ti-am atra atentia ca sunt pentru server , nu pentru client :P
Nu efectuez tranzactii pe mess, skype etc. Aveti grija la indivizii care se dau drept mine!
Nu mai ofer suport asa ca nu imi mai trimiteti mesaje in legatura cu asta!


Zombie Plague Shade 1.2-debug1 [with Item Limiter] (12 September 2015) - Bombardier Branch
dany-bany
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 132
Joined: 19 Jul 2010, 02:44
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 13 times
Contact:

17 Oct 2010, 15:12

aaaa
k
aia ca sunt pentru server am obs si eu ;)
ms
User avatar
Romeo
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 181
Joined: 14 Oct 2010, 20:50
Detinator Steam: Nu
CS Status: pe`aici..
Detinator server CS: Nu
SteamID: Nu Am
Has thanked: 13 times
Been thanked: 19 times

03 Nov 2010, 19:31

Puteai să pui direct tutorialul , nu prea e bine aşa cum ai pus tu de exemplu:

Reducerea lagului :

Pentru a reduce si mai mult lagul de pe server puteti folosi acest tutorial:
viewtopic.php?f=3&t=78013

Ar fi trebuit măcar să dai copy şi paste pe urmă...arăta mai bine aşa zic eu :)

Oricum , e folositor , bravo :)
ID Y!M:[/b] romeo_cstrike
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

Model postare servere :Afiseaza modelul
Va rugam respectati urmatorul model de postare al serverului, completand campurile cu datele corecte:

Titlul va contine: NUMELE / ADRESA IP a serverului si in paranteze patrate Non.Steam / Steam / Steam & Non.Steam
Adresa poate fi de tip: NUME / IP
Port: portul acestuia
Jucatori: 18 / 22 / 24 (sau cat aveti setat)
Tipul poate fi: Non.Stop (merge 24/24 ore) sau PartTime (functioneaza doar ziua sau intre anumite ore ale zilei/noptii)
Modul poate fi: Normal / ZombieMod / SourceMod / Metamod:Source

Anticheat: Protejat / Neprotejat
Tara: RO / US / DE (sau orice alte INITIALE ale tarii respective)

EXEMPLU:
Titlu (sau numele topicului): ExTrEaM [Steam & Non.Steam]
Continut:
    Adresa: extream.idle.ro (acesta este doar un exemplu!)
    Port: 27015
    Jucatori: 18
    Tip: Non.Stop
    Mod: Normal
    Anticheat: Neprotejat
    Tara: RO

----------- Sfarsit exemplu ---------------------

* Nu va lasati adresa la SITE / FORUM in model pentru ca se considera reclama si primiti avertisment sau topicul dvs. ajunge la cos!
* Titlurile vor fi colorate cu rosu ca in exemplul de deasupra !
* Cine NU respecta modelul prezentat i se va STERGE topicul !!
* NU aveti voie sa adaugati comentarii de genul: serverul meu este cel mai tare..etc. pentru ca iarasi vi se va sterge topicul ! Insa puteti lasa alte informatii diverse (un ID Yahoo, un mail, etc.)
Model postare addonsuri : Afiseaza modelul
Acesta este un tip standard pentru postarea unui addons

A. Continut

- Nu mai stergeti folderul scripting din amxmodx pe motiv ca nu avem nevoie sau ca face lag !
- Nu includeti in addons mai multe pluginuri care fac acelasi lucru, gen hpk.
- Nu includeti in addons pluginul show_ip la care orice jucator are acces la comanda amx_ipban.
- Nu includeti in addons pluginuri care nu stiti ce fac.
- Nu personalizati addons-ul cu reclame catre alte site-uri/forum-uri,etc...
- Postati intotdeauna .sma-ul pluginurilor incluse.

B. Postare

Titlul: Va contine tipul addons-ului ( amxmodx/amxmod/adminmod/war3ft/superhero/csdm/etc..)
- Va rog nu folositi in numele topic-ului caractere ! Gen : "-->> addons by me <--"
- Deoarece am observat cateva confuzii, cand postati un addons, nu scrieti in interiorul postului "titlu : addons,blablabla"


Descriere:

Ce contine addons-ul. Adica ce mod, ce versiune, ce alte facilitati are in plus (booster,hlguard,webmod,statsme,etc.)
* Puteti folosi urmatorii termeni :

* Normal - addons standard.
* Normal+ - addons standard dar cu cateva lucruri modificate.
* War3ft - addons cu puteri war3ft.
* UWC3 - addons cu puteri war3ft diverse.
* Respawn/CSDM - addons care te reinvie imediat dupa ce mori.
* Soccerjam - addons cu fifa/cs instalat.
* Zombie - addons in care jucatorii trebuie 'infectati' de un zombie.
* DeathRun - addons in care jucatorii trebuie sa treaca de obstacole
* Hide N'Seek - addons in
* Divers - addons Neinclus in aceste tipuri (daca credeti ca mai trebuie adaugat un alt tip trimiteti-mi mesaj pe privat !)

Autor: Cine a facut addonsul respectiv
Versiune: 1.x 2.x
Descarcare:

Code:
[url=Linkul_catre_addons]Link![/url]


Pluginuri: aici veti scrie ce pluginuri are addons-ul postat (fara cele de baza) si ce fac acestea !
plugin1.amxx - ce face pluginul respectiv
plugin2.amxx - ce face pluginul respectiv
plugin3.amxx - ce face pluginul respectiv

ATENTIE !
- Daca vreti sa postati un addons care nu este facut de dvs.,folositi intai cautarea pentru a va asigura ca addons-ul respectiv nu este deja postat de altcineva !
- De asemenea,daca incercati sa ne pacaliti cu un addons copiat si punandu-va pe dvs ca si autor,topicul va fi mutat la Cos si riscati sa primiti warn !
- NU postati tot link-ul catre addons ! Ci folositi ]URL :
Code:
[url=linkul_catre_addons]cuvant[/url]


C. Raspuns/Reply
1.Cei care posteaza addons-ul !
Daca vi se zice "gj,misto addons" nu raspundeti cu "merci,alte pareri",etc...

2.Cei care raspund !
Nu faceti reply-uri de gen-ul "gj","bravo","misto addons","gg tare",etc...

3.Copiere !
Daca vi se pare ca un addons postat este copiat, nu faceti replay cu "copiat,praf","addons-ul este copiat","nu tu l-ai facut".etc.. ci veniti cu o dovada daca vreti sa fiti bagati in seama! Daca aduceti acuzatii false riscati sa primiti warn ! De asemenea, nu aduceti cuvinte vulgare la adresa autorului, veti primi fara nici o ezitare warn sau chiar ban !
reneghu
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 5
Joined: 26 May 2008, 22:57
Detinator Steam: Da
CS Status: ma plimb
Has thanked: 1 time

10 Nov 2010, 18:18

La dproto imi da fail, nu ruleaza, de ce oare?
User avatar
KronoS eXtream
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4378
Joined: 02 Apr 2009, 19:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost detinator Zombie-Land.eXtream.Ro
Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Location: Bucharest
Has thanked: 551 times
Been thanked: 820 times
Contact:

10 Nov 2010, 19:58

Trebuie ca serverul sa fie steam only.
Nu efectuez tranzactii pe mess, skype etc. Aveti grija la indivizii care se dau drept mine!
Nu mai ofer suport asa ca nu imi mai trimiteti mesaje in legatura cu asta!


Zombie Plague Shade 1.2-debug1 [with Item Limiter] (12 September 2015) - Bombardier Branch
reneghu
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 5
Joined: 26 May 2008, 22:57
Detinator Steam: Da
CS Status: ma plimb
Has thanked: 1 time

11 Nov 2010, 15:42

Am rezolvat, era din liblist.gam. :)
Post Reply

Return to “Tutoriale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 5 guests