Alegeti ! ( Laptop / Computer )

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Leptop / PC ?!

1) Leptop
15
45%
2) Computer
18
55%
 
Total votes: 33
User avatar
ShoSeTzIk
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 956
Joined: 13 Jul 2010, 12:49
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu mă vedeţi, nu sunt aici.
SteamID: Nu am !
Location: Caraibe
Has thanked: 48 times
Been thanked: 56 times

06 Nov 2010, 09:27

Eu unul asi opta pentru Pc Deoarece este mai stabil si mai complex!

Si costa mai putin daca se strica ;)
RoyalServer 2
Electrokid ;x
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 17
Joined: 28 Oct 2010, 18:32
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Ban 3 luni !
Has thanked: 1 time
Contact:

06 Nov 2010, 09:47

cRaZyParazitu wrote:
Electrokid ;x wrote:Laptop "Mediu" Gaming http://www.pcgarage.ro/notebook-laptop/ ... e-premium/



Laptop GAMING - Laptop Sony (cele mai bune pentru office si gaming ) http://www.pcgarage.ro/notebook-laptop/ ... nal-black/

EDIT : Sau daca vrei http://www.pcgarage.ro/notebook-laptop/ ... al-silver/ dar nu se merita e si marca proasta dell si nu cred ca se merita ... cel mai bun sony

Te-ai uitat intamplator la preturi? :-" Nu toti sunt facuti din bani.. cel putin ala DELL ..Pret: 19.233,73 RON @-)

e destul de mare pretul intradevar ... daca cumperi din afara e de 2 ori mai ieftin la aceasta calitate
Vizitatii www.bluegames.ro recrutam servere de cs
Cautam administratori !!!
User avatar
Robert
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 943
Joined: 17 Oct 2010, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Feel the music!
Detinator server CS: Nu am!
Reputatie: Fost Moderator
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Nume anterior: CrawleR.,SKiZZO.
Location: Bucureşti
Has thanked: 70 times
Been thanked: 83 times
Contact:

06 Nov 2010, 10:20

Computer-ul,chiar daca nu poti sa mergi cu el pe unde vrei este mai bun. :)
User avatar
aSh
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5384
Joined: 23 Jan 2009, 21:37
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 204 times
Been thanked: 265 times

06 Nov 2010, 10:42

Computerul pentru ca faci mai multe lucruri decat pe laptop :)
User avatar
Andrei.B
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 6479
Joined: 17 Aug 2009, 09:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Plecat pe mari si tari
Detinator server CS: Nu detin !
SteamID: andreybci94
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost Administrator
Nume anterior : bLack, Andrei,krusc
Contribuitor
Location: ConstanTa
Has thanked: 275 times
Been thanked: 557 times

06 Nov 2010, 11:33

De preferat Computer , dar votez LAPTOP .


Il poti lua oriunde vrei tu + un stick pentru net ...

Mereu in suflet culorile ( Roş -Albastru )
Image
ImageImage
User avatar
roby_the_dude
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4135
Joined: 13 Jun 2009, 18:53
Detinator Steam: Da
CS Status: Ce gay sunteți bă!
Detinator server CS: MIXERS.eXtreamCS.com
SteamID: delta_senzor
Reputatie: Fost eXtream mod
Fost eXtreamCS Addons Master
Nume anterior: Robert
Fost deținător CS.eXtreamCS.com
Location: Madrid, España.
Has thanked: 33 times
Been thanked: 814 times
Contact:

06 Nov 2010, 12:30

În viața mea n-am avut computer, am avut doar laptop și nici nu vreau să am un computer,deoarece este prea mare,ocupă prea mult spațiu și componentele unui computer se strică înainte. Am laptopul actual de 3 ani și încă bate multe calculatoare de pe piață; îmi merg aproape toate jocurile fără probleme + Windows 7 la perfecție. VOTEZ LAPTOP,e mai ușor de dus, poți să stai pe net aproape oriunde („Wif-i” power) și să știți că nu este deloc adevărat ceea ce zic ăștia de pe eXtream care se cred mari experți în calculatoare,mă refer la faptul că pe laptop nu poți să faci tot ceea ce faci pe un computer, e vrăjeală! Pe laptop poți să faci MULT mai multe. Choose the laptop dude,dar asigură-te să aibe o memorie destul de bună, atât memoria RAM cât și pe hard disk... și nici o placă video destul de bunicică nu ar strica. De asemenea pe un laptop nou și foarte performant poți să joci toate jocurile acestea noi care apar și tot apar,de parcă sunt scoase pe bandă, poți să folosești perfect programe gen Photoshop sau Illustrator la fps mare,ș.a.m.d.

@ După cum vezi, se scrie LAPTOP, nu leptop,că nu suntem de la țară. Și nu mai vreau să văd topicuri din astea pentru +1,gen „Laptop sau computer” , „Real Madrid sau Barça” , „Mere sau Pere”, s.a.m.d.. Data viitoare mut topicul la coș.
Câteva topicuri utile, făcute de mine pentru eXtream: Vrei un sv_downloadurl pentru serverul tău? Am făcut două site-uri, special pentru membrii eXtreamCS. Le puteți accesa aici: http://www.extreamcs.com/forum/diverse/ ... 93589.html
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

User avatar
trykA
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1158
Joined: 24 Feb 2008, 21:23
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni !
Has thanked: 58 times
Been thanked: 48 times

06 Nov 2010, 12:36

eu am votat LAPTOP , deoarece am si eu , si il folosesc de vreo jumatate de an si sunt foarte multumit , dar calculatorul este mai bun , am avut si eu , si am fost multumit
User avatar
sTr
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 11
Joined: 06 Nov 2010, 12:35
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nebun
Location: Iad
Contact:

06 Nov 2010, 12:48

leptop deoarece :[/color]

1. il poti lua oriunde
2. foarte bun nu sacadeaza jocurile , mie unu imi merge si Mafia 2 si GTA IV pe laptop si nu e nu stiu ce
3. merge f bine laptopul si daca ai linux + windows ca mine pe el : )
Electrokid ;x
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 17
Joined: 28 Oct 2010, 18:32
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Ban 3 luni !
Has thanked: 1 time
Contact:

06 Nov 2010, 12:55

dual boot :P pune-ti si windows si linux
Vizitatii www.bluegames.ro recrutam servere de cs
Cautam administratori !!!
Electrokid ;x
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 17
Joined: 28 Oct 2010, 18:32
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Ban 3 luni !
Has thanked: 1 time
Contact:

06 Nov 2010, 13:00

Robert wrote:În viața mea n-am avut computer, am avut doar laptop și nici nu vreau să am un computer,deoarece este prea mare,ocupă prea mult spațiu și componentele unui computer se strică înainte. Am laptopul actual de 3 ani și încă bate multe calculatoare de pe piață; îmi merg aproape toate jocurile fără probleme + Windows 7 la perfecție. VOTEZ LAPTOP,e mai ușor de dus, poți să stai pe net aproape oriunde („Wif-i” power) și să știți că nu este deloc adevărat ceea ce zic ăștia de pe eXtream care se cred mari experți în calculatoare,mă refer la faptul că pe laptop nu poți să faci tot ceea ce faci pe un computer, e vrăjeală! Pe laptop poți să faci MULT mai multe. Choose the laptop dude,dar asigură-te să aibe o memorie destul de bună, atât memoria RAM cât și pe hard disk... și nici o placă video destul de bunicică nu ar strica. De asemenea pe un laptop nou și foarte performant poți să joci toate jocurile acestea noi care apar și tot apar,de parcă sunt scoase pe bandă, poți să folosești perfect programe gen Photoshop sau Illustrator la fps mare,ș.a.m.d.

@ După cum vezi, se scrie LAPTOP, nu leptop,că nu suntem de la țară. Și nu mai vreau să văd topicuri din astea pentru +1,gen „Laptop sau computer” , „Real Madrid sau Barça” , „Mere sau Pere”, s.a.m.d.. Data viitoare mut topicul la coș.

da dar poate uni nu au sa dea 200 de milioane pentru un laptop pe care pti juca si jocuri sa aiba si placa video nvidia geforce 480 procesor intel hexa core 980x sunt laptopuri cu cerintele astea dar mai jso de 150-160 de milioane nu gasesti iti recomanda sony daca vrei ceva pentru jocuri si bun ... cu toate astea ti mai recomand sa nu iei din romania pentru ca aici sunt saraci si oameni vai de capul lor si maresc preturile dublu deci ia din alta tara dar ia-ti sony ... :P e cea mai buna marca dp piata nu numai la laptop-uri


get it http://www.sony.ro/product/vnp-z-series/vpcz13z9e-x sau asta
http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/sto ... ryId=16154 . oricum daca vrei un laptop pentru gaming trebuie sa bagi in le aproape 2000 de dolari
Vizitatii www.bluegames.ro recrutam servere de cs
Cautam administratori !!!
User avatar
roby_the_dude
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4135
Joined: 13 Jun 2009, 18:53
Detinator Steam: Da
CS Status: Ce gay sunteți bă!
Detinator server CS: MIXERS.eXtreamCS.com
SteamID: delta_senzor
Reputatie: Fost eXtream mod
Fost eXtreamCS Addons Master
Nume anterior: Robert
Fost deținător CS.eXtreamCS.com
Location: Madrid, España.
Has thanked: 33 times
Been thanked: 814 times
Contact:

06 Nov 2010, 13:32

@ Elektrokid ;x , eu stau în Spania și am plătit pe laptopul meu 900€ (nici mai mult,nici mai puțin) și nu se ajunge la suma de care spui tu pentru un laptop foarte bun.
Câteva topicuri utile, făcute de mine pentru eXtream: Vrei un sv_downloadurl pentru serverul tău? Am făcut două site-uri, special pentru membrii eXtreamCS. Le puteți accesa aici: http://www.extreamcs.com/forum/diverse/ ... 93589.html
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

User avatar
Syl
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2334
Joined: 30 Apr 2008, 22:48
Detinator Steam: Da
CS Status: -
SteamID: -
Reputatie: Fost moderator
Location: Bucuresti
Has thanked: 82 times
Been thanked: 114 times

07 Nov 2010, 00:03

Robert wrote:@ Elektrokid ;x , eu stau în Spania și am plătit pe laptopul meu 900€ (nici mai mult,nici mai puțin) și nu se ajunge la suma de care spui tu pentru un laptop foarte bun.
Ce laptop ai robert ?
Când ţi-e dor o să te doară
Dar tu să rămâi o fiară
Că-s hiene în jurul tău gata să sară


Image
»
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Semrush [Bot], trekA and 357 guests