Krond - escrocherie si santaj

Postarea in aceasta categorie se face doar cu DOVEZI DE INSELARE. Nu se permite reclama negativa sau pareri personale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Locked
User avatar
GYUKY
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 9280
Joined: 07 Apr 2008, 10:19
Detinator Steam: Da
CS Status: INACTIV !
Reputatie: Fost administrator
Membru Club eXtreamCS
Location: Germania
Has thanked: 193 times
Been thanked: 1156 times

03 Feb 2011, 02:06

japitza wrote:
cRkw0w~ wrote:Cum era de asteptat de la reply` tau Zooml3ss^ .. ai un server indungi primit spre administrare...playeri 0/32...se vede ca esti "pupin......." asa ca nu mai lasa reply la orele astea ca te cearta salmus ;)..ai primit bani pentru acest reply presupun ..go go go la somn este ora 1:57
Aici se vede ca esti in plus pe acest subiect cu o gandire foarte slab dezvoltata, te rog abtinete daca nu poti sta la subiect. De ce? Incalci regulamentul prin Off-topic.

S-au stai papagalul tau il sustine pe L@ur? Te mai lasa administratorii cateva zile.
Intai invata limba romana si apoi lasa reply-uri de inteligent pe aici.

CE NU INTELEGETI CA LAUR A VRUT SA SCOATA BANNERUL DIN HEADER SI SA PLATEASCA TOATE SERVICIILE OFERITE DE KROND ? da laur ii platea o suma sa ii tina pc-ul in datacenterul lor, platea serverul principal, dar salmus a vrut reclama neaparat in header la extreamcs si de aceea a facut ce a facut !
Image
RoyalServer 2
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

03 Feb 2011, 02:11

Unii vorbiti ca sa va bage si pe voi cineva in seama! Mai bine i-ati lasa pe astia care au treaba cu Krond si alte chestii legate de firme si Web/game hosting.

In primul rand nu va inteleg de unde atata ura pe voi ( il excludem pe Laur ). Daca il injurati pe Salmus nu cred ca rezolvati nimic si mai ales lui nu-i pasa.

Apropo de faza cu datele. Salmus ziceai ca esti om, la faza aia chiar ai dat dovada de prostie.


@Laur: Eu zic ca nu ar trebui sa-ti mai bati capul atat pentru nimic ( mai ales cu astia contra ta ). Omul se schimba pe zi ce trece. Unul se schimba in bine, altul se schimba in rau.In fond, aici totul tine de bani si de foame de bani. Si chiar nu cred ca trebuia sa pui tot ce scrie aici,pentru ca peste 75% din forum e pe langa ( cred ca te-ai prins ce am vrut sa zic ). Astea sunt chestii pe care tu ti le-ai rezolvat.Acum na, e greu, dupa 3 ani de colaborare s-a dus totul. Eu nu mai speram ca vei mai sta mult la Krond si uite ca asa a fost.

Chestia asta e pentru oameni mari si pentru cine intelege. ( nu zic ca sunt mare, dar inteleg si eu unele chestii )


PS: Hai sariti cu gura ca " ce stii tu la 16 ani"!
PS2: Nu sunt pupincurist si nu am fost niciodata!
Image
Image
Image
JeSS !
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 62
Joined: 16 Dec 2010, 22:12
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Been thanked: 2 times
Contact:

03 Feb 2011, 02:15

ZooMl3sS^ wrote:
Cum era de asteptat de la reply` tau Zooml3ss^ .. ai un server indungi primit spre administrare...playeri 0/32...se vede ca esti "pupin......." asa ca nu mai lasa reply la orele astea ca te cearta salmus ;)..ai primit bani pentru acest reply presupun ..go go go la somn este ora 1:57
rad cu lacrimi baietas =))
@ suferi ca nu iti da si tie mami niste banuti sa iti iei un server de "cantar" :)) ?
zoomles mai bine tqaceai la faza asta,uiti cand te rugai de mine sa iti fac serverul full cu redirectele mele si ma luai cu "iti dau steam frate ca nu am bani" ? habar nu ai pe ce lume traiesti da continui sa vorbesti de'an *&^%$ asa...

S-a muncit mult la eXtreamCS nu ca alti care iti fac comunitati cu domeniu .ro un sv de cs 1.6 de la fdns aka neh ..s.a.m.d s-a lucrat mult.
Ai server de cs 1.6 ? Esti smecher tu ai sv de cs te doare'n sex....

Atat am avut de spus in privinta ta cu toate ca nu meritai efortul sa-ti scriu
User avatar
AlExAlExAlEx
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1302
Joined: 16 Dec 2007, 23:20
Detinator Steam: Da
CS Status: Dau de pica curentu ;x
Detinator server CS: N/A
Reputatie: Fost detinator CS.eXtreamCS.com
Fost detinator SJ.eXtreamCS.com
Fost detinator DR.eXtreamCS.com
Fost detinator ZM.eXtreamCS.com
Fost detinator FUN.eXtreamCS.com
Fost detinator KZ.eXtreamCS.com
Fost sponsor eXtreamCS.com
Ban 3 luni !
(Ban scos de 1 mai!)
Location: ToP sEcReT
Has thanked: 19 times
Been thanked: 39 times

03 Feb 2011, 02:15

Majoritatea care au postat aici sunt niste pupincuristi, mai fratilor.
Salmus de 3 ani de zile ii ofera lui La@ur servicii gratuite/cu reducere 75% 3 ANI! 36 de luni! In 3 ani aia daca vindea serviciile alea la alt om isi lua de exemplu la neobux de 5ori mai mult vizite decat la banner.
Si dupa ce ca laur e in castig de 3 ani de zile deodata ii scoate banneru omului ca sa bage adense sau ce baga ? 100% are dreptate Salmus.
Daca eram in locul lui Salmus nici calculatorul nu il mai dadeam inapoi.Adica tu profiti de mine 3 ani de zile si dupa in 2-3 zile poc jos banneru ? bine ti-a facut Salmus.
Tu postezi aici un thread si zici ca Salmus e un escroc ? mai uitate si in "oglinda", uitate la actiunile tale inainte sa te uiti la ale altora si gandeste-te "Sunt mai bun ca Salmus?" ei ? esti ? Nu.
"I am so smart that sometimes I don’t understand a single word of what I am saying."
Image
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

03 Feb 2011, 02:18

IsTI37 wrote:Problema cu Salmus este ca vroia reclama mai valoroasa decat serviciile pe care le dadea el.
Webhostul de la Krond era bun, erau probleme cu limitarile, dar in rest mergea ok, rezolva problema in maxim o zi dar cu headerul acela ne putem promova mai bine propriul serviciu, ne putem face mai multi utilizatori sau mult mai multi bani in comparatie cu cat costa un server dedicat.

Nu i-a placut lui Salmus ca l-am ajutat si eu pe La@ur la server dar nu faceam nimic in locul lui, La@ur avea incredere in Salmus, credea ca in Ianuarie face serverul si il plateste, a pus adsense pentru ca vroia sa plateasca serviciile Krond despre care era vorba dar Salmus dupa cum stiu ezita sa primeasca bani.
La@ur avea proiecte in care investea, nu se astepta ca dupa 3 ani Salmus sa aibe fite. E vorba de Krond, nu Salmus, lui Krond (zeroping) ii trebuia reclama, problema cea mai mare nici macar nu e ca a decis sa nu ne mai gazduieasca ci a decis sa ne santajeze pentru datele noastre.

Escrocherie nu e, cat timp am avut bannerul si plateam serverele totul mergea ok, doar ca era scump serverul. Santaj si neseriozitate e, daca Salmus a acceptat sa puna serverul nostru la el la un anumit pret fara reclama si dupa spune ca nu mai are chef si ne taie si hostul chiar daca avem reclama lui va las pe voi sa decideti ce fel de om este.

E o problema serioasa, nu scrieti daca n-aveti ce scrie aici, La@ur nu-mi place limbajul pe care l-ai folosit in anunt, ti-am zis sa nu faci un asa subiect, in special cu un asa limbaj.
La@ur poate dovedi ca el este detinatorul cu martori, are facturi la domenii, are backupuri, imagini, se poate verifica oricand cat timp a avut extreamcs ns-ul lui krond, forumul are loguri la ipuri din 2007.
A citit cineva ce am scris mai sus ?
@japitza, nu intelegi ca nu mai avem nici o problema ca ne-a tras pe sfoara cu hostul, ne vrem datele, cine are chef sa fie santajat si lasat balta de krond daca ii creste site-ul ii recomand cu caldura gazduirea de calitate de la ei. Daca primim datele stergem subiectul pe loc.

Sunt 100% sigur ca krond facea bani buni cu reclama de pe forum, altfel n-am fi ajuns aici, nu era chiar o sponsorizare.
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6286
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 186 times
Been thanked: 792 times
Contact:

03 Feb 2011, 02:18

Sunt mai bun ca Salmus :) , din anumite puncte de vedere.

AlExAlExAlEx, stiu ca ai plecat cu niste frustrari dintre noi, dar asta nu inseamna ca trebuie sa fii mereu impotriva noastra.
User avatar
TIO
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1196
Joined: 26 Oct 2008, 09:48
Detinator Steam: Da
CS Status: Minunat.
Detinator server CS: Nu am
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior : kg_kinder , Acid Burn
Location: Cluj
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

03 Feb 2011, 02:20

AlExAlExAlEx wrote:Majoritatea care au postat aici sunt niste pupincuristi, mai fratilor.
Salmus de 3 ani de zile ii ofera lui La@ur servicii gratuite/cu reducere 75% 3 ANI! 36 de luni! In 3 ani aia daca vindea serviciile alea la alt om isi lua de exemplu la neobux de 5ori mai mult vizite decat la banner.
Si dupa ce ca laur e in castig de 3 ani de zile deodata ii scoate banneru omului ca sa bage adense sau ce baga ? 100% are dreptate Salmus.
Daca eram in locul lui Salmus nici calculatorul nu il mai dadeam inapoi.Adica tu profiti de mine 3 ani de zile si dupa in 2-3 zile poc jos banneru ? bine ti-a facut Salmus.
Tu postezi aici un thread si zici ca Salmus e un escroc ? mai uitate si in "oglinda", uitate la actiunile tale inainte sa te uiti la ale altora si gandeste-te "Sunt mai bun ca Salmus?" ei ? esti ? Nu.
eXtream in mare parte a adus un numar destul de mare krond'ului si tot lafel clienti
Tot ei sunt in pierdere? Daca erau in pierdere nu faceau figuri cand la@ur a cerut ce e alui.
User avatar
piticanie
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 775
Joined: 23 Jun 2010, 20:04
Detinator Steam: Da
CS Status: PoC !
Detinator server CS: Nu
SteamID: 123456789
Reputatie: Restrictie PM !
Has thanked: 20 times
Been thanked: 76 times
Contact:

03 Feb 2011, 02:21

Nu contesta nimeni calitatea serviciilor de la Krond dar dupa asemenea "intamplari" iti cam dai seama cu cine ai de-a face. Poate nu e vina lui dar cand vrei sa ai foarte multi $ poti sa ajungi si la astfel de gesturi.
Oricum , ce a facut el cu datele lui Laur e imoral si in primul rand ilegal .
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

03 Feb 2011, 02:25

AlExAlExAlEx wrote:Majoritatea care au postat aici sunt niste pupincuristi, mai fratilor.
Salmus de 3 ani de zile ii ofera lui La@ur servicii gratuite/cu reducere 75% 3 ANI! 36 de luni! In 3 ani aia daca vindea serviciile alea la alt om isi lua de exemplu la neobux de 5ori mai mult vizite decat la banner.
Si dupa ce ca laur e in castig de 3 ani de zile deodata ii scoate banneru omului ca sa bage adense sau ce baga ? 100% are dreptate Salmus.
Daca eram in locul lui Salmus nici calculatorul nu il mai dadeam inapoi.Adica tu profiti de mine 3 ani de zile si dupa in 2-3 zile poc jos banneru ? bine ti-a facut Salmus.
Tu postezi aici un thread si zici ca Salmus e un escroc ? mai uitate si in "oglinda", uitate la actiunile tale inainte sa te uiti la ale altora si gandeste-te "Sunt mai bun ca Salmus?" ei ? esti ? Nu.
Incearca sa faci pe neobux un anunt cu hosting de servere de cs. Ti se termina creditul si nu vinzi un server.
Intrebati clientii Krond de unde stiu de firma, majoritatea vor raspunde cu e....
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6286
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 186 times
Been thanked: 792 times
Contact:

03 Feb 2011, 02:27

piticanie wrote:Nu contesta nimeni calitatea serviciilor de la Krond dar dupa asemenea "intamplari" iti cam dai seama cu cine ai de-a face. Poate nu e vina lui dar cand vrei sa ai foarte multi $ poti sa ajungi si la astfel de gesturi.
Oricum , ce a facut el cu datele lui Laur e imoral si in primul rand ilegal .
Imi place foarte mult raspunsul tau.
Asa as fi raspuns eu, intr-o zi mai cu soare.
User avatar
AlExAlExAlEx
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1302
Joined: 16 Dec 2007, 23:20
Detinator Steam: Da
CS Status: Dau de pica curentu ;x
Detinator server CS: N/A
Reputatie: Fost detinator CS.eXtreamCS.com
Fost detinator SJ.eXtreamCS.com
Fost detinator DR.eXtreamCS.com
Fost detinator ZM.eXtreamCS.com
Fost detinator FUN.eXtreamCS.com
Fost detinator KZ.eXtreamCS.com
Fost sponsor eXtreamCS.com
Ban 3 luni !
(Ban scos de 1 mai!)
Location: ToP sEcReT
Has thanked: 19 times
Been thanked: 39 times

03 Feb 2011, 02:27

La@ur wrote:Sunt mai bun ca Salmus :) , din anumite puncte de vedere.

AlExAlExAlEx, stiu ca ai plecat cu niste frustrari dintre noi, dar asta nu inseamna ca trebuie sa fii mereu impotriva noastra.
Laur, credema eu mereu am dat dreptate celui care are dreptate, dar aici chiar nu ai.
Daca tu nu ii scoteai banneru nu era nebun sa iti suspende serviciile, tu l-ai "provocat" dupa accea omu ti-a facut un pret ca sa iti dai seama cat ti-a oferit gratis in astia 3 ani si tu ai inceput sa te enervezi ca de ce te taxeaza.
Si nu am plecat cu niste frustari, ai impus niste conditii care nici daca as fii furat banii nu as fii continuat cu ele asa ca am zis ca numai continui, am salutat si am plecat.Daca la tine asta este frustare..
Nu vezi ce s-a ales de eXtreamCS? dintr-o categorie cu servere (vreo 8-9-10) s-a ajuns la 1, doar pentru ca impui aceleasi conditii anormale.
De exemplu laleagane(sper ca nu ma iei cu reclama, ca nu exista persoana sa nu fii auzit de comunitate), uitate ce conditii au ei daca tii server la ei.Uitate, apoi compara cu ce mi-ai impus mie, apoi uitate cate servere au ei, cate servere ai tu.
Aici iarasi ai fost exagerat.Asa ai facut si cu salmus, apoi l-a facut escroc, asa ai facut si cu mine si acum mi-ai zis ca am plecat cu frustrari..vezi cum esti ?
"I am so smart that sometimes I don’t understand a single word of what I am saying."
Image
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6286
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 186 times
Been thanked: 792 times
Contact:

03 Feb 2011, 02:36

Alex, nu o sa iti mai raspund fiindca:
- tin minte ca motivul plecarii tale a fost unul stupid
- ceea ce spui tu este irelevent, niciodata nu mi-am stabilit punctele esentiale ale comunitatii in SERVERE; noi suntem eXtream prin productie si nu prin servere CS
- luandu-ma dupa tine, nu ar mai exista eXtreamCS, iar tu sustii asta
Te las sa te certi cu altii.
Locked

Return to “Security zone”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 37 guests