Laptop vs tastatura usb x7

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
Cristof0r
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 5
Joined: 22 Jan 2011, 00:12
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Contact:

24 Feb 2011, 07:34

Buna dimineata,in primul rand imi cer scuze daca am postat gresit si rog pe cineva sa mute acest topic acolo unde ii este locul.Deci problema sta in felul urmator,am un laptop HP Pavilion dv5,iar ieri mi-am cumparat o tastatura A4Tech x7 cu mufa rotunda pe care am conectat-o la laptop cu ajutorul unui adator in care intra mufa rotunda de la tatatura si iese usb pentru conectarea la laptop.Am intrat in Counter Strike,iar cand am vrut sa joc am observat ca,la tastatura, nu pot apasa w + a simultan.Practic daca doresc sa merg in stanga,normal tin apasat w iar dupa fara sa iau mana de pe el apas pe a,merge in stanga dar cand iau degetu de pe a nu mai merge inainte,trebuie iar sa apas inainte.Acesta o fost un exemplu,de asemenea,nici cu tastele d respectiv s nu merge.Am citit pe net ca un laptop/pc poate executa comanda a 3 respectiv 6 taste deodata,asta depinzand de performanta acestuia.Din cate cred eu,cand eu apas de exemplu pe w la tastatura cumparata,se apasa automat si la laptop,si daca laptop-ul meu este capabil sa execute 3 taste apasate,asta inseamna ca daca apas w + a la tastatura separata se apasa automat si la el si practic numarul de apasari ajunge la 4.

Va rog sa ma ajutati cumva,as fi recunoscator,mai ales ca nu imi convine sa tin tastatura in cutie datorita acestei neplaceri.
PS: Am OS Windows 7,dar nu cred ca ar putea fi o problema de la windows.
Multumesc,astept un raspuns cat mai durand de la cei care imi poate spune ce am ce facut sau de la cei care au un raspuns concret in aceasta situatie.
RoyalServer 2
User avatar
CryWolf
Administrator
Administrator
Posts: 6505
Joined: 07 Aug 2008, 16:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Fost Scripter
Manager CS2.eXtream.Ro
Fost Detinator ZM.eXtream.Ro
Fost manager CS.eXtream.Ro
Fost manager CSGO.eXtream.Ro
Fost manager global
Location: Botosani
Discord: crywolf1989
Has thanked: 202 times
Been thanked: 850 times
Contact:

24 Feb 2011, 08:26

Mutat la discutii Generale.
NU IMI MAI DA-TI PM CU CERERE AJUTOR/SAMD, FOLOSITI FORUMUL, CITESC MAJORITATEA TOPICURILOR.
www.dark-arena.com , SERVERE CS / CS2 / L4D AU REVENIT ONLINE.
www.diasporaiptv.ro - SERVICII PREMIUM IPTV

Image

Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information