Durere intepatoare.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

JkERT
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1725
Joined: 30 Jul 2010, 23:57
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost Moderator
Nume anterior: sNNNappi, ARSHAViN
Ban 6 luni !
Has thanked: 127 times
Been thanked: 148 times
Contact:

14 Mar 2011, 18:38

Nu cred ca depun prea mult efort fizic... si pana acum tot asta faceam si nu ma durea. O sa ma duc la medic sa vad ce-am, la faza cu respiratu asa fac si eu.
User avatar
ShoSeTzIk
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 956
Joined: 13 Jul 2010, 12:49
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu mă vedeţi, nu sunt aici.
SteamID: Nu am !
Location: Caraibe
Has thanked: 48 times
Been thanked: 56 times

14 Mar 2011, 18:47

Osaka wrote:
TzaCaNeL wrote:Nu inteleg de ce nu te duci la un medic sa te consulte sau sa-ti intrebi parintii. Pe forum, oricine poate sa zica ca ai ceva, dar pana nu te consulta un medic, tot degeaba.
Medicul de familie te trimite la un medic care face operatii doar la copii si ala cand ti-a apasat acolo te doare de te ca.ci pe tine, stiu din proprie experienta. Nici daca ar fi apasat mama sau tata, nu m-ar fi durut asa. Si ... te trimite la operatie in ziua urmatoare, asa mi s-a intamplat.. Oricum, operatia de hernie e banala, e mai nasoala cea de apendicita ca nu mananci si nu bei o zi intreaga.. + n-ai voie sa faci efort 3 luni pe cand la hernie, dupa 3 ore poti manca, iar dupa o luna poti depune efort.
"medic care face operatii doar la copii" se numeste medic pediatric si te apasa cu o forta care considera el ca este necesara pentru a vedea care este problema. Ca nu degeaba a facut 2 sau poate mai multe facultati si etc... numai sa te taie pe tine asa de dragul de a fi medic.
User avatar
Ciprian
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 5172
Joined: 10 May 2008, 21:29
Detinator Steam: Da
CS Status: ^^
SteamID: crazycipry
Reputatie: Fost administrator
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Supervizor CS.eXtreamCS.com
Fost Unbanner ZM.eXtreamCS.com
Fost Contribuitor
Nume anterior: crazy.cipry
Location: Baia Mare
Has thanked: 177 times
Been thanked: 405 times

14 Mar 2011, 19:22

Sigur e partea stanga? Din poza pare a fi partea dreapta...
Ma rog, daca e cum zici tu, din cele enumerate de tine poate fi doar splina in stanga, dar si aceea eu stiu ca e pozitionata mai sus decat ce ai incercuit tu in poza.
Si da, e normal sa te doara splina cand depui mult efort fizic, deoarece se ard mai multe globule rosii si splina trebuie sa le distruga si nu face fata. ( acesta fiind rolul ei ). Totusi daca durerea persista e cazul sa vizitezi un medic. EL este in masura sa-ti spuna ce si cum :)

Zicea unul mai sus de ceva hernie... E foarte putin probabil. Hernia te deranjeza mai tot timpul si o poti "vedea" cu ochii tai ca sa zic asa deoarece ori iti apare o umflatura anormala mai jos pe abdomen ori iti coboara in scrot si coboara in jos...
Osaka
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 145
Joined: 01 Feb 2011, 15:20
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Been thanked: 4 times
Contact:

14 Mar 2011, 19:24

Ciprian wrote:Sigur e partea stanga? Din poza pare a fi partea dreapta...
Ma rog, daca e cum zici tu, din cele enumerate de tine poate fi doar splina in stanga.
Si da, e normal sa te doara splina cand depui mult efort fizic, deoarece se ard mai multe globule rosii si splina trebuie sa le distruga si nu face fata. ( acesta fiind rolul ei ). Totusi daca durerea persista e cazul sa vizitezi un medic. EL este in masura sa-ti spuna ce si cum :)

Zicea unul mai sus de ceva hernie... E foarte putin probabil. Hernia te deranjeza mai tot timpul si o poti "vedea" cu ochii tai ca sa zic asa deoarece ori iti apare o umflatura anormala mai jos pe abdomen ori iti coboara in scrot si coboara in jos...
Tu stii ce-i scrotul ? =))))) Cum sa coboare hernia in scrot, MAI JOS ? =))))))))))))))))
User avatar
Ciprian
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 5172
Joined: 10 May 2008, 21:29
Detinator Steam: Da
CS Status: ^^
SteamID: crazycipry
Reputatie: Fost administrator
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Supervizor CS.eXtreamCS.com
Fost Unbanner ZM.eXtreamCS.com
Fost Contribuitor
Nume anterior: crazy.cipry
Location: Baia Mare
Has thanked: 177 times
Been thanked: 405 times

14 Mar 2011, 19:28

Osaka wrote:
Ciprian wrote:Sigur e partea stanga? Din poza pare a fi partea dreapta...
Ma rog, daca e cum zici tu, din cele enumerate de tine poate fi doar splina in stanga.
Si da, e normal sa te doara splina cand depui mult efort fizic, deoarece se ard mai multe globule rosii si splina trebuie sa le distruga si nu face fata. ( acesta fiind rolul ei ). Totusi daca durerea persista e cazul sa vizitezi un medic. EL este in masura sa-ti spuna ce si cum :)

Zicea unul mai sus de ceva hernie... E foarte putin probabil. Hernia te deranjeza mai tot timpul si o poti "vedea" cu ochii tai ca sa zic asa deoarece ori iti apare o umflatura anormala mai jos pe abdomen ori iti coboara in scrot si coboara in jos...
Tu stii ce-i scrotul ? =))))) Cum sa coboare hernia in scrot, MAI JOS ? =))))))))))))))))
Aşa, râzi ca proasta la p _ _ ă .
JkERT
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1725
Joined: 30 Jul 2010, 23:57
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost Moderator
Nume anterior: sNNNappi, ARSHAViN
Ban 6 luni !
Has thanked: 127 times
Been thanked: 148 times
Contact:

14 Mar 2011, 19:42

Cred ca e cum zice Ciprian, am intrebat-o pe profa de bio si mi-a zis ceva legat de globulele rosii... dar nu ar fi normal sa ma doara si in timpul efortului, nu doar dupa? cum am mai zis, in timpu meciului nu simt nici o durere
Mai pe romaneste, hernia de care ziceti voi = pica c0ayele, nu? :))))))
User avatar
Ciprian
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 5172
Joined: 10 May 2008, 21:29
Detinator Steam: Da
CS Status: ^^
SteamID: crazycipry
Reputatie: Fost administrator
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Supervizor CS.eXtreamCS.com
Fost Unbanner ZM.eXtreamCS.com
Fost Contribuitor
Nume anterior: crazy.cipry
Location: Baia Mare
Has thanked: 177 times
Been thanked: 405 times

14 Mar 2011, 19:48

JkERT wrote:Cred ca e cum zice Ciprian, am intrebat-o pe profa de bio si mi-a zis ceva legat de globulele rosii... dar nu ar fi normal sa ma doara si in timpul efortului, nu doar dupa? cum am mai zis, in timpu meciului nu simt nici o durere
Mai pe romaneste, hernia de care ziceti voi = pica c0ayele, nu? :))))))
Nu, aia e cazul nefericit cand iti coboara maţu' in scrot si iti ajung la genunchi :)) ca sa zic asa :))
Hai ca asta cu cazutu e =)) =)) =))
User avatar
ShoSeTzIk
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 956
Joined: 13 Jul 2010, 12:49
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu mă vedeţi, nu sunt aici.
SteamID: Nu am !
Location: Caraibe
Has thanked: 48 times
Been thanked: 56 times

14 Mar 2011, 19:48

JkERT wrote:Cred ca e cum zice Ciprian, am intrebat-o pe profa de bio si mi-a zis ceva legat de globulele rosii... dar nu ar fi normal sa ma doara si in timpul efortului, nu doar dupa? cum am mai zis, in timpu meciului nu simt nici o durere
Mai pe romaneste, hernia de care ziceti voi = pica c0ayele, nu? :))))))
Din cate stiu si am citit hernia este de mi-a multe tiputi inghinala, de disc etc :-@ Dar vreau sa spun ca hernia apare in zona inghinala si apare si o umflatura in cazurile cand nu este tratata la vreme. Asa cum a spus si Ciprian coboara si scrot care se umfla si apar dureri.


Dar cel mai sigur mergi la doctor. Nu iti fie frica. Nu cred ca este nevoie de vreo interventie chirurgicala. Poate niste creme sau comprese. Depinde :)
Osaka
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 145
Joined: 01 Feb 2011, 15:20
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Been thanked: 4 times
Contact:

14 Mar 2011, 19:49

edit: rad ca mama la pu..la , suna mai bine, nu?
Last edited by Ciprian on 14 Mar 2011, 19:50, edited 1 time in total.
Reason: Ai primit avertisment pentru atac la persoana !
User avatar
Ciprian
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 5172
Joined: 10 May 2008, 21:29
Detinator Steam: Da
CS Status: ^^
SteamID: crazycipry
Reputatie: Fost administrator
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Supervizor CS.eXtreamCS.com
Fost Unbanner ZM.eXtreamCS.com
Fost Contribuitor
Nume anterior: crazy.cipry
Location: Baia Mare
Has thanked: 177 times
Been thanked: 405 times

14 Mar 2011, 19:50

Osaka wrote:
Ciprian wrote:
Osaka wrote: Tu stii ce-i scrotul ? =))))) Cum sa coboare hernia in scrot, MAI JOS ? =))))))))))))))))
Aşa, râzi ca proasta la p _ _ ă .
Vezi ca esti un terminat ? Stii macar ce-i ala scrot ? Pielea de la c0ai3, robotule. Cum sa coboare hernia la c0ai3, gandesti? Doamne .... documenteaza-te inainte de a vorbi daca stii ca stai prost la capitolul asta.
Documenteaza-te tu.
Osaka wrote:edit: rad ca mama la pu..la , suna mai bine, nu?
=))) =))) =))) =)))
JkERT
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1725
Joined: 30 Jul 2010, 23:57
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost Moderator
Nume anterior: sNNNappi, ARSHAViN
Ban 6 luni !
Has thanked: 127 times
Been thanked: 148 times
Contact:

14 Mar 2011, 19:53

Oricum, hernie nu am...
Acum am intrebat-o pe maicamea si mi-a zis ca e de la efort si ca aia ce ma doare pe mine e splina...
User avatar
Ciprian
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 5172
Joined: 10 May 2008, 21:29
Detinator Steam: Da
CS Status: ^^
SteamID: crazycipry
Reputatie: Fost administrator
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Supervizor CS.eXtreamCS.com
Fost Unbanner ZM.eXtreamCS.com
Fost Contribuitor
Nume anterior: crazy.cipry
Location: Baia Mare
Has thanked: 177 times
Been thanked: 405 times

14 Mar 2011, 19:55

JkERT wrote:Oricum, hernie nu am...
Acum am intrebat-o pe maicamea si mi-a zis ca e de la efort si ca aia ce ma doare pe mine e splina...
Probabil ca da, cand te doare nu te doare numai acolo unde ai incercuit tu, te doare aproape toata partea stanga a abdomenului :)
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information