Scoala inutila?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply

Cum vezi tu scoala?

Inutila
41
32%
Folositoare
42
32%
Fara scoala nu ajungi nimic in viata
47
36%
 
Total votes: 130
User avatar
zeus4s
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2621
Joined: 02 May 2010, 08:54
Detinator Steam: Da
CS Status: I'm back.
Reputatie: Ban 3 luni
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: New York
Has thanked: 4 times
Been thanked: 300 times
Contact:

16 Mar 2011, 22:29

Robert951 wrote:Te sustin George ! Pana la urma cine vrea sa invete invata cine nu NU! De invatat toti putem dar trebe sa avem vointa ! ;)
Daca esti prost nu ai cum sa inveti , iti zic eu ;)
Chiar daca inveti , retii pentru scurt timp :)
RoyalServer
User avatar
raiden
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3260
Joined: 22 Jun 2009, 22:56
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Location: Bucharest
Has thanked: 81 times
Been thanked: 218 times

16 Mar 2011, 22:29

ei nu sunt **** stai calm..cat de cat ma descurc vorbeam in general cine nu intelege din prima ceva..degeaba...
User avatar
Dav1d
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1265
Joined: 20 Oct 2009, 07:27
Detinator Steam: Nu
Location: Ploiesti
Has thanked: 103 times
Been thanked: 153 times

16 Mar 2011, 22:38

Atunci de ce mai te duci la scoala daca ti se pare inutila? Pune mana frate pe lopata si dai si sapa santuri , ca doar e vorba aia " unu cu mapa , altu cu sapa " ; cred ca te incadrezi cu succes in a 2a categorie.

Cum sa spui frate ca Romana e inutila, mi se pare jenant sa nu stii timpurile verbale, rolul partilor de vorbire in propozitie si chestii care tin strict de ortografie ( cum ar fi folosirea virgulelor , cratime , puncte de suspensie ). Nu-ti place literatura si cum le spui tu "alea scrise acum nu stiu cati ani cu 12112 tarani" inseamna ca nu ai citit in viata ta o carte.

Si as putea sa iti dau 'nspemii de argumente ca esti putin cam redus mintal si nu poti sa vezi mai departe de lucrurile banale. Daca vroiai sa te axezi pe o anumita meserie , trebuia sa te duci la profesionala si sa te faci tamplar sau instalator si cand terminai liceu stateai cu 10 mil pe luna si nu aveai bani nici sa iesi la un suc in oras. E logic ca in liceu sa inveti mai multe materii care sa te ajute in diferite cariere pe care vrei sa le urmezi. E logic ca daca vrei sa te faci economist sa stii ceva matematica din liceu , daia sunt zeci de ecuatii pe care oricum nu le pricepi , ca doar tie iti trebuie in viata doar 1+2=3 , corect , iti trebuia asta in viata daca te faci tractorist si trebuie sa calculezi hectarele de pamant pe care le lucrezi in fiecare zi... Daca vrei sa te faci controlor de trafic e normal sa stii ceva engleza , nu de la reviews dupa youtube.

Da e normal sa gandesti asa ca ai abea 16 ani, crezi ca banu se face la capsuni in Spania, sa iti vezi familia o data la 12 luni...
Last edited by Dav1d on 16 Mar 2011, 22:39, edited 1 time in total.
Vreau sa fiu o stea, eu pot sa stralucesc
Si nu ma pune la perete, acum ca pot s-o dovedesc
Lasa-ma sa lupt, tu nu vezi ca nu cedez?
Lasa-ma macar in gand, fericirea s-o vanez !
User avatar
Ellement
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1433
Joined: 01 Feb 2011, 18:46
Detinator Steam: Da
CS Status: D:\Counter-Strike 1.6 eXtream
SteamID: woofy700
Location: Resita
Has thanked: 151 times
Been thanked: 82 times
Contact:

16 Mar 2011, 22:39

Folositoare si in legatura cu istoria au murit toti ai dreptate ;)
VyPeR
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 233
Joined: 30 Nov 2009, 20:27
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 1 luna !
Location: Tg-Jiu
Has thanked: 11 times
Been thanked: 6 times

16 Mar 2011, 22:41

Nu poti spune ca scoala e chiar inutila...cateodata mi se par interesante unele lucruri da unele sunt chiar in plus manualele sunt din 2004 ce d.r.q unele si din 2000. Daca vrei inveti daca nu faci ce vrei ;) pana intr-a opta scoala mi se parea banala acuma sunt in extaz cand fac singur o problema la mate :-j
dav1d ai dreptate e chiar jenant sa nu stii chestile alea de baza da pe net cine mai zice "m-am dus" ? din graba nimeni nu scrie cu cratima cu virgula si alte chestii...unele nici pe caiet nu le scriu bine :-$
Last edited by VyPeR on 16 Mar 2011, 22:44, edited 1 time in total.
User avatar
Ellement
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1433
Joined: 01 Feb 2011, 18:46
Detinator Steam: Da
CS Status: D:\Counter-Strike 1.6 eXtream
SteamID: woofy700
Location: Resita
Has thanked: 151 times
Been thanked: 82 times
Contact:

16 Mar 2011, 22:44

daca nu ar exista fizica chimie si matematica ar fi a mai tare scoala :X cui i se pare corect ??
User avatar
ZooMl3sS^
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 776
Joined: 22 Apr 2010, 11:23
Detinator Steam: Da
CS Status: Ma joc..
Location: Satu-Mare
Has thanked: 128 times
Been thanked: 22 times

16 Mar 2011, 22:44

VyPeR wrote:Nu poti spune ca scoala e chiar inutila...cateodata mi se par interesante unele lucruri da unele sunt chiar in plus manualele sunt din 2004 ce d.r.q unele si din 2000. Daca vrei inveti daca nu faci ce vrei ;) pana intr-a opta scoala mi se parea banala acuma sunt in extaz cand fac singur o problema la mate :-j
la tine 2000 e mult ?
eu am si din 1993 :-j
User avatar
Dav1d
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1265
Joined: 20 Oct 2009, 07:27
Detinator Steam: Nu
Location: Ploiesti
Has thanked: 103 times
Been thanked: 153 times

16 Mar 2011, 22:45

VyPeR wrote:Nu poti spune ca scoala e chiar inutila...cateodata mi se par interesante unele lucruri da unele sunt chiar in plus manualele sunt din 2004 ce d.r.q unele si din 2000. Daca vrei inveti daca nu faci ce vrei ;) pana intr-a opta scoala mi se parea banala acuma sunt in extaz cand fac singur o problema la mate :-j

Manualu nu e ca maneaua cu cat mai nou cu atat mai bun. Crezi ca s-a schimbat Matematica din 2000 sau 2004 pana in 2011 ? Crezi ca acuma ecuatiile se rezolva altfel ? Daca te referi la faptul ca sunt in stare proasta, asta e fratica, sunt primite moca, daca altii n-au avut grija de ele, acum tragi tu si pentru ce-au stricat altii, daca nu-ti convine cumpara-ti altele noi...
Last edited by Dav1d on 16 Mar 2011, 22:46, edited 1 time in total.
Vreau sa fiu o stea, eu pot sa stralucesc
Si nu ma pune la perete, acum ca pot s-o dovedesc
Lasa-ma sa lupt, tu nu vezi ca nu cedez?
Lasa-ma macar in gand, fericirea s-o vanez !
aime #eXtreamCS

16 Mar 2011, 22:46

Mie scoala mi se pare inutila
Este adevarat ca inveti ceva nou mereu dar in Romania si cu scoala asta nu faci nimic.
Cum era si in melodia Americandrim "La scoala invatatu e pe banda dar ce rost are intr-o tara de doi bani ce sta sa cada ?"
QuickHub
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 27
Joined: 23 Mar 2010, 14:03
Detinator Steam: Da
CS Status: Nothing here..
SteamID: -
Reputatie: Ban 3 luni!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

16 Mar 2011, 22:47

Eu am renuntat sa mai frecventez scoala inca din clasa a 6-a.
INUTILA !! Pot ajunge cineva in viata si fara ea!
You're Looking 4 Free image hosting? Click here
User avatar
zeus4s
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2621
Joined: 02 May 2010, 08:54
Detinator Steam: Da
CS Status: I'm back.
Reputatie: Ban 3 luni
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: New York
Has thanked: 4 times
Been thanked: 300 times
Contact:

16 Mar 2011, 22:47

aime #eXtreamCS wrote:Mie scoala mi se pare inutila
Este adevarat ca inveti ceva nou mereu dar in Romania si cu scoala asta nu faci nimic.
Daca zici ca scoala este inutila fa muschi si dute pe santier ;)
@QuitHub - ar trebui sa te lauzi ca nu te mai duci la scoala din clasa a VI-a , si ar mai trebui sa te lauzi cu prostia :))
VyPeR
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 233
Joined: 30 Nov 2009, 20:27
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 1 luna !
Location: Tg-Jiu
Has thanked: 11 times
Been thanked: 6 times

16 Mar 2011, 22:49

Manualu nu e ca maneaua cu cat mai nou cu atat mai bun. Crezi ca s-a schimbat Matematica din 2000 sau 2004 pana in 2011 ? Crezi ca acuma ecuatiile se rezolva altfel ? Daca te referi la faptul ca sunt in stare proasta, asta e fratica, sunt primite moca, daca altii n-au avut grija de ele, acum tragi tu si pentru ce-au stricat altii, daca nu-ti convine cumpara-ti altele noi...
Nu ma refer la starea in care sunt, majoritatea sunt noi da' exista materie nefolositoare care ar trebui redusa ;) unele sunt moca unele cum ar fi ale de engleza trebuie cumparate dar mai bine sa cumperi una decat pe toate
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 413 guests