Reliable Channel Overflow | CL_FlushEntity

Discutii despre problemele aparute in jocul Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
[E]xPeRiEnCe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1671
Joined: 31 Oct 2009, 15:25
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Location: CLUJ-NAPOCA
Has thanked: 45 times
Been thanked: 147 times

18 Apr 2011, 14:10

Un prieten de-al meu intra pe un server ,iar dupa 1 minut ,ii da aceasta eroare in consola Reliable Channel Overflow | CL_FlushEntity .A incercat acel tutorial ,nu are mess-ul deschis ,nimic si tot eroare .Ce e de facut !?
RoyalServer 2
User avatar
seNN
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 661
Joined: 22 Jan 2011, 16:51
Detinator Steam: Nu
CS Status: Copilaria s-a maturizat sever.
Detinator server CS: Nu
SteamID: Nu am
Location: Arad
Has thanked: 60 times
Been thanked: 68 times
Contact:

18 Apr 2011, 16:11

Daca primiti eroarea de joc : You have been disconnected from server. Reason: Reliable channel overflow.

sau

Dacă primeşti Avertizări CL_FlushEntityPacket, aceasta, în mod normal, semnifică cel puţin una din următoarele:

1. Conexiunea ta de internet sau conexiunea de internet a serverului are probleme.
2. Ai un program P2P sau similar cu acesta care rulează pe sistem, trimiterea de email va cauza probleme, de asemenea.
3. Sunt alte computere în reţeaua ta locală care folosesc conexiunea ta de internet.
4. Serverul pe care eşti are conexiunea proprie supraîncărcată (prea mulţi jucători sau trimite email ori altceva).
5. Eşti pe conexiune wireless.
6. Ai o infecţie cu un Virus , Trojan sau Vierme de Internet care face trafic.
7. Eşti conectat la internet folosind un modem analog (56K).
8. Ai setările de rată sau cl_updaterate sau cl_cmdrate prea rapide pentru conexiunea ta de internet.

Poţi ajuta să identifici şi să elimini sursa problemei tale urmând paşii de mai jos:

1. Închide toate programele ne-necesare de pe computerul tău înainte de a juca.
2. Deconectează toate calculatoarele din reţeaua de acasă pentru a vedea dacă ele cauzează problema.
3. Scanează toate computerele din reţeaua de acasă pentru a identifica eventuali viruşi/troieni şi spyware. Ce e de Făcut cu în Caz de Spyware şi Probelem cu Viruşi!
4. Dacă rulezi pe o reţea wireless, înceară să te conectezi utilizând un cablu ethernet direct şi să vezi dacă problema dispare. De asemenea, va trebui probabil să dezactivezi serviciul "Wireless Zero" în timp ce joci.
5. Urmează proceduri recomandate de reglare pentru conexiunea pe modem 56K (dar aşteaptă-te ca această eroare să apară din când în când cu modemurile analoge). Ghidul de ajutor 56K pentru Avansaţi al Dr Tweak
6. Rata standard este de 3500 până la 5000 pentru Modem 56K, 7500 pentru DSL şi 9999 pentru Cablu/T1, ar trebui să utilizezi setările potrivite pentru conexiunea ta. Poţi seta aceasta în consola jocului (~ în mode normal) introducând: rate 7500
7. cl_updaterate implicit este 20, setând valoarea la un număr mai mare creşte cererea de download (descărcare) pe conexinea ta. Setează aceasta în consolă: cl_updaterate 20
8. cl_cmdrate implicit este 30, setând valoarea la un număr mai mare creşte cererea de upload (încărcare) pe conexiunea ta internet. Setează aceasta în consolă: cl_cmdrate 30


Sursa: cs-gothic[dot]ro
Tot ce-a fost cum a fost m-a decis sa uit de toate
Sa pun totul pe foc, sa nu mai privesc in spate
Sa privesc cum arde tot ce ma racea odata
"Gandul din trecut c-am iubit si eu o fata...".
La fel ca altii, si la sfarsit mi-am luat teapa,
Asa se intampla cand esti bun de fiecare data
Sentimente transparente si pui botu' ca prostu',
Iar cand te desparti spune tu care e rostul..


Y!M Adress: senn_cstrike
Post Reply

Return to “Probleme in jocul Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 34 guests