Romania - limba, si tara insasi

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
aSh
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5383
Joined: 23 Jan 2009, 21:37
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 204 times
Been thanked: 265 times

10 Jul 2011, 09:05

1.Romania adevarata a existat intre ani 1866 si pana 1940 cand Romania Mare a cazut si nu a mai revenit niciodata :(
Datorita celor mai mari regi din istorie Carol I si Ferdinand I,Romania a intrat pentru prima oara in rand cu celelalte tari incepand cu secolul 19 si inceputul secolul 20,dar din pacate am pierduto ca l-am pus pe licheaua de rege Carol II si in 1947,fara nici o vina Mihai I a fost obligat sa abdice in fata totalitaristilor comunisti sustinuti de sovietici :|
Cei care cred ca noi suntem inteligenti,va inselati,deoarece daca am fi,nu am fi o tara de bizari care habar nu am fost in stare sa facem nimic concret,nu stim ce inseamna libertatea,democratia,etc si in fiecare zi Romania pare ca se indreapta spre un viitor negru..

Romania va renaste peste 100-200 de ani asta daca mostenitorii nostrii nu vor face aceleasi greseli care facem noi generatia actuala si stramosii nostrii...

Calitatile nostre de astazi nu numai ca nu sunt sustinute,dar nici macar nu stim sa le aplicam cum se cuvine..,dar avem mai multe defecte care se acentueaza pe zi ce trece: prostia,superstitia si miorita
Last edited by aSh on 10 Jul 2011, 10:49, edited 2 times in total.
RoyalServer
User avatar
knight
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1968
Joined: 15 Oct 2008, 20:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: A fost odata ca ...
SteamID: knightamxx
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Location: Constanța, România
Been thanked: 191 times
Contact:

10 Jul 2011, 10:47

Roby, problema nu e aia. Problema e undeva 'sus' la conducere. Nimeni n-a mai condus tara cum trebuie de la revolutie incoa, si nici in urmatorii 30 de ani nu ma astept. Nimeni n-a promovat ce trebuie, toti au stiut doar sa fure. Toti oamenii inteligenti si care n-au mai putut face fata hotiei s-au retras la timp din politica. A, si problema mai este si cea a televiziunilor si a porcariilor televizate autohtone.
Kituri:
Urban-CS v1.0

Pluginuri:
Alien [AMXX]

Addonuri:
Addons Funny X-mas v1.0
Addons Funny X-mas v1.1
Addons Funny X-mas v1.2c
Addons Funny X-mas v1.3r
Addons Funny X-mas v1.4u
New 2009: Addons Funny X-mas v1.5
Addons Funny X-mas v1.5 Beta
Addons Funny X-mas v1.5 Final Release
GunGame Special Edition CSO Addons
GunGame Addons CSO Tech + Halo MOD

Servere gata facute:
AMXX Server (47) - Public Gata Facut v1.0 - Protocol 47
Funny X-mas (Server gata facut - Protocol 47)
Funny X-mas v2.0 (Server gata facut - Protocol 47)

knight © 2008-2011

RETIRED
User avatar
fcsb ;X
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 125
Joined: 12 Mar 2010, 19:22
Detinator Steam: Da
CS Status: Pleaca ciobane! Dute si lasane
Detinator server CS: Da
Location: Mizil
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times
Contact:

10 Jul 2011, 10:56

Foarte bun topicul. Eu ma tot intreb de ce unii se prostesc si "o ard aiurea in engleza" in timp ce poarta o discutie :-/?. As vrea sa pot sa inteleg raspunsul la intrebarea asta. Parerea mea despre aceste persoane este una simpla: "prosti, dar multi".
JUST ONBUX

Citeste regulamentul. Data viitoare primesti avertisment.
User avatar
pastile_
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 395
Joined: 12 Nov 2010, 21:58
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 29 times
Been thanked: 14 times
Contact:

10 Jul 2011, 10:59

La ma ca ma fac eu mare :-j Ajung eu presedinte si va impusc pe totii, o sa vedetii :-j =)))))
Pentru Toti CONSTANTENII!!
http://steamcommunity.com/groups/cta1s
User avatar
aSh
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5383
Joined: 23 Jan 2009, 21:37
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 204 times
Been thanked: 265 times

10 Jul 2011, 11:01

pastile_ wrote:La ma ca ma fac eu mare :-j Ajung eu presedinte si va impusc pe totii, o sa vedetii :-j =)))))
o sa devii Vadim Tudor II :(,nu mersi :| :D =))

Imnul Romaniei "Desteapta-te romane" nu ne foloseste la nimic daca nu-l intelegem deloc >:P
User avatar
dau bine #
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 393
Joined: 28 May 2010, 23:03
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 62 times
Been thanked: 25 times
Contact:

10 Jul 2011, 11:18

Ma uit acuma pe realitatea si vad: "Bute a boxat pentru o suma prea mare de bani, pentru o tara ca Romania."
User avatar
CarnageRO
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 286
Joined: 19 Apr 2011, 23:30
Detinator Steam: Da
CS Status: Any
Detinator server CS: cs.indungi.ro
SteamID: carnage_spaniolu
Location: Cluj
Has thanked: 12 times
Been thanked: 59 times
Contact:

10 Jul 2011, 11:26

Multi oameni pleaca in strainantate pentru asi creea un trai de viata mai bun , decat sa iei un salariu de rahat 6-7 milioane , dc sa nu castigi 20-30 in alta tara ?!
Tu daca ai fi ce ai alege ? Acum sincer.
@ DAU MAGIE LA PACHET
User avatar
dau bine #
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 393
Joined: 28 May 2010, 23:03
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 62 times
Been thanked: 25 times
Contact:

10 Jul 2011, 11:30

CarnageRO wrote:Multi oameni pleaca in strainantate pentru asi creea un trai de viata mai bun , decat sa iei un salariu de rahat 6-7 milioane , dc sa nu castigi 20-30 in alta tara ?!
Tu daca ai fi ce ai alege ? Acum sincer.
Da, da nu te intorci inapoi in tara si uiti de unde ai plecat.
Eu nu m-am referit la asta.
User avatar
amE
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1435
Joined: 19 Dec 2009, 16:48
Detinator Steam: Nu
CS Status: beep.
Reputatie: Membru Club eXtreamCS ( o luna)
Has thanked: 133 times
Been thanked: 108 times

10 Jul 2011, 11:38

România are calităţi pe care alte ţări şi le-ar dori. Regi / Domnitori / Teritorii / si multe altele. Daca am fi ramas pe mainile unui adevarat conducator putem spune ca Rusia ar fi spus: "Am facut decât să terzim un colos adormit", dar in fine sa nu mai creem probleme mult mai mari. România inseamna Gurile Nistrului si Bugului, pana in Campia Panonica si pana in Balcani ceea ce acum nu mai exista. România a avut momente de fala fata de glob, fara fabricile romanesti din al doilea razboi mondial globul ar fi ars de viu. Fara strategia militara a domnitorilor [Stefan cel Mare, Mircea cel Batran, Vlad Tepes] sau a regilor care merita sa fie valori nationale si mentionate zilnic [Carol I de Hohenzollern, Ferdinand I ] Romania ar fi fost inecata in poporul de barbari unguri. Valorile nationale culturale precum Eminescu, Iorga, Racovita, Romania ar fi fost jos de tot. Romania are numai valori / calitati de care noi am uitat datorita presiuni exercitate de regimul Basescu cu legi de tot rahatul. Romania este vazuta ca o javra in ochi Europei, dar aminte in popoarele asiatice, acolo suntem ca un purice poate si mai rau datorita iresponsabilitati.
User avatar
CarnageRO
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 286
Joined: 19 Apr 2011, 23:30
Detinator Steam: Da
CS Status: Any
Detinator server CS: cs.indungi.ro
SteamID: carnage_spaniolu
Location: Cluj
Has thanked: 12 times
Been thanked: 59 times
Contact:

10 Jul 2011, 11:40

amE wrote:România are calităţi pe care alte ţări şi le-ar dori. Regi / Domnitori / Teritorii / si multe altele. Daca am fi ramas pe mainile unui adevarat conducator putem spune ca Rusia ar fi spus: "Am facut decât să terzim un colos adormit", dar in fine sa nu mai creem probleme mult mai mari. România inseamna Gurile Nistrului si Bugului, pana in Campia Panonica si pana in Balcani ceea ce acum nu mai exista. România a avut momente de fala fata de glob, fara fabricile romanesti din al doilea razboi mondial globul ar fi ars de viu. Fara strategia militara a domnitorilor [Stefan cel Mare, Mircea cel Batran, Vlad Tepes] sau a regilor care merita sa fie valori nationale si mentionate zilnic [Carol I de Hohenzollern, Ferdinand I ] Romania ar fi fost inecata in poporul de barbari unguri. Valorile nationale culturale precum Eminescu, Iorga, Racovita, Romania ar fi fost jos de tot. Romania are numai valori / calitati de care noi am uitat datorita presiuni exercitate de regimul Basescu cu legi de tot rahatul. Romania este vazuta ca o javra in ochi Europei, dar aminte in popoarele asiatice, acolo suntem ca un purice poate si mai rau datorita iresponsabilitati.
Chiar trebuia sa dai copy/paste ?!
@ DAU MAGIE LA PACHET
User avatar
claudiu25
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3282
Joined: 18 Dec 2010, 22:43
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: nu detin
SteamID: nu am
Has thanked: 98 times
Been thanked: 420 times
Contact:

10 Jul 2011, 11:46

ma . daca scrieti ceva, scrieti ma ceva de la voi, daca nu scrieti de la voi puneti si voi sursa, ca uneori iti dai seama prea repede ca e COPY/PASTE =)) !!
Aşa cum pot renunţa la fumat pentru că nu fumez,
Nu pot să renunţ la scris pentru că nu am talent.


- Marin Sorescu
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information