Cerere tutorial amx_who.redirect si problema server war

Discutii legate de instalarea, configurarea si modificarea unui server de Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
uNkd
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 25
Joined: 14 Nov 2009, 01:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!

20 Nov 2009, 15:22

La amx_who ... am nevoie de niste informatii cum sa fac ca atunci cand intra un player pe server si da amx_who sa i apara ca nu are dreptul la aceasta comanda [adminii sa poata accesa aceasta comanda]

La redirect ... nu stiu ce are ca imi zice "Could not establish connect to steam servers" si nu mi redirecteaza nici un player si nici la fav nu apar [mentionez ca am ip dinamic - net cu rds :-j ]
Am doar acel redirect de la krond care mi merge ... dar se deschid doar 6 :| si am nevoie de mai multe ... e singurul redirect care mi merge

Am gasit un server war complet si bun ... are o singura problema ! imi da aceea eroare cu steam ticket ... ma joc vreo 10 min si ma da afara !!!

SOLUTII ? :D Mersi :)
RoyalServer
uNkd
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 25
Joined: 14 Nov 2009, 01:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!

20 Nov 2009, 21:29

Se uita cineva si aici ? :)
User avatar
scorpi
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4355
Joined: 25 May 2008, 09:23
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream mod
Nume anterior: scorpi, shotskat, xqvs
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Bacau
Has thanked: 66 times
Been thanked: 117 times

23 Nov 2009, 10:03

Intra in:
HLDS / AmxModX / Scripting / admincmd
Dupa care , cauti linia:
register_concmd("amx_who", "cmdWho", ADMIN_ADMIN, "- displays who is on server")
unde pui o virgula ( ; ) in fata ei.
;register_concmd("amx_who", "cmdWho", ADMIN_ADMIN, "- displays who is on server")
* Din cate am inteles din ce ai zis, ai cerut sa poata vedea si jucatorii adminii prin comanda amx_who :) .
Image
uNkd
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 25
Joined: 14 Nov 2009, 01:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!

24 Nov 2009, 17:21

eu am zis ca atunci cand un player fara rang pe server acceseaza comanda amx_who in consola ori sa nu i apara nimic ori sa i spuna ca nu are acces la aceasta comdanda sau un oricare alt mesaj scris de mine ... deci adminii cand dau in consola amx_who sa vada cine e admin dar cand da un player fara rang sa nu vada ... acum sper ca m am facut inteles :D


P.S : Cu problema asta poate ma rezolva scorpions ... dar cu celelalte 2 probleme ma poate ajuta cineva? :D
User avatar
GYUKY
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 9280
Joined: 07 Apr 2008, 10:19
Detinator Steam: Da
CS Status: INACTIV !
Reputatie: Fost administrator
Membru Club eXtreamCS
Location: Germania
Has thanked: 193 times
Been thanked: 1156 times

24 Nov 2009, 20:52

Mutat in Board index » eXtream - Counter-Strike 1.6 » Probleme la servere dedicate de Counter-Strike!

Redirect : http://extreamcs.com/forum/viewtopic.php?f=35&t=52313 e foarte bun ^^.
Image
Post Reply

Return to “Probleme la servere dedicate de Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 79 guests