Ceva iesit din comun...

Discutii legate de instalarea, configurarea si modificarea unui server de Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
cosminnxd
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 36
Joined: 20 Dec 2011, 16:39
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Been thanked: 3 times
Contact:

03 Jan 2012, 13:23

Salut,
Am un server de Hide'N'Seek configurat bine, nu am probleme cu el, am avut dar le-am rezolvat. Dar ceva nu imi place si anume:
- am 55 de harti pe server de HNS bineinteles, nu mai folosesc mapcycle si nici maps.ini pentru ca am mapchooser4 (ala cu rtv) care sa-mi aleaga hartile pentru vot din folder-ul maps in ultimele 3 min. Ceea ce ma enerveaza este ca apar harti pe server ca datacore.... @-) ce o fi si asta si mutle altele railyard si inca destule, dar faza este ca nu am aceste harti in folderul maps ci server-ul le face pe loc cum ar veni si cand ma uit in folder nu gasesc de exemplu datacore.bsp simplu apare doar datacore.bsp.zmpt la fel si al celelalte harti, in fine hartile sunt aiurea.... nu le-am jucat in viata mea.
As vrea sa stiu cum sa scap de asta si sa foloseasca doar hartile pe care le am in maps. Trebuie sa folosec ceva ? , Ceva nu e facut bine ?... Este prima data cand mi se intampla asta.
Ce harti mai am (astea mi-au aparut in noaptea asta): snark_pit.bsp.zmpt , undertow.bsp.zmpt si altele..
RoyalServer 2
User avatar
nr13theking
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 82
Joined: 09 Mar 2015, 08:03
Detinator Steam: Da
SteamID: -
Fond eXtream: 0

11 Mar 2015, 23:21

aceasi problema o am si eu pe un server de zm outstanding .... de la ce poate vi aceasta problema ??
User avatar
unpack
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1899
Joined: 07 May 2013, 20:48
Detinator Steam: Da
CS Status: SlowHack Legion.
Detinator server CS: Da
Reputatie: Fost moderator ajutator
Utilizator neserios ( tepar )
Restrictie moderator
Nume anterior: unpackRo, HyperDesk, -Hyperion-
Location: Delphi \ .Net \ C++ \ Php \ Pawn.
Has thanked: 76 times
Been thanked: 70 times
Contact:

12 Mar 2015, 08:51

Daca nu ai sv_downloadurl sau si chiar daca ai mi se pare cand un jucator nu are acea mapa serverul o pregateste pentru download cu extensia .zmpt si cred eu ca din cauza sa nu afecteze jocul in timpul downloadarii.Oricum nu are nimic daca iti apar fisiere dinalea lafel cu numele la mapa si cu extensia .zmpt.Daca gresesc va rog sa ma scuzati. :)
www.Ms-Boost.com - Counter-Strike 1.6 Server Boost.

Cu Stima,
Unpack - www.Ms-Boost.com

Image
User avatar
MzQ*
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3473
Joined: 07 Jul 2014, 18:30
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times
Contact:

14 Mar 2015, 09:09

iti trebe file_remover nu stiu cum se numeste sigur dar stiu ca ruleaza cu orpheu si nu iti mai da acele fisiere .zmpt
acele fisiere .zmpt sunt din cauza ca cand intra un jucator si nu are resursele i se descarca si apare alea .zmpt a avut dreptate hyperion
Image
User avatar
Ganja*
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 539
Joined: 27 Jun 2011, 19:33
Detinator Steam: Da
CS Status: Loading...
SteamID: Ganja
Has thanked: 31 times
Been thanked: 36 times

14 Mar 2015, 09:18

Ai cvar-ul asta pus in amxx.cfg ?

amx_mapchooser_mapsloc 0/1/2 - 0 =amx_mapchooser_mapsfile , 1=mapcycle , 2=maps folder

Acest cvar seteaza unde anume sa caute hartile pe care le pune la vot recomand sa-l pui pe 2, adica sa-ti puna la vot hartile care se afla in folder-ul maps de pe server .
Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta, nu piept, mai am sapte serii
Post Reply

Return to “Probleme la servere dedicate de Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 113 guests