counter strike lista de server depe net [Rezolvat]

Discutii legate de instalarea, configurarea si modificarea unui server de Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
Refleks
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 96
Joined: 04 Dec 2010, 11:21
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: DA
SteamID: n-am
Location: Moldova/Chisinau
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Contact:

27 Feb 2011, 20:34

salut, am o problema la cs , numi apare lista depe internet a serverilor va arat o poza, daca stii ce sa fac ca sa-mi apara, ziceti-mi va rog ! MS

Image
Last edited by Refleks on 02 Mar 2011, 17:17, edited 1 time in total.
RoyalServer 2
!UL!@N
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4194
Joined: 29 Aug 2008, 21:51
Detinator Steam: Da
CS Status: In Activ
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS
Has thanked: 29 times
Been thanked: 283 times

27 Feb 2011, 23:22

setti wrote:1. Descărcați: Masterservers.vdf
2. Copiați Masterservers.vdf în directorul config\ al jocului suprascriind fișierul actual

*pentru non-Steam directorul poate fi acesta: C:\games\Counter-Strike Source\platform\config\

*pentru Steam directorul este acesta: C:\Program Files\Steam\config\

*NOTĂ: Dacă masterserver2.vdf este în același director cu masterservers.vdf atunci îl înlocuiți și pe acesta cu masterservers.vdf cu mentiunea să-i mențineti numele de masterserver2.vdf

3. Schimbați proprietățile fișierului masterservers.vdf "numai citire" (read only)

* Click dreapta pe fișier, selectați "Proprietăți" și apoi selectați "numai citire" (read only)

Aduceți-vă aminte să faceți fișierul "numai citire" (read only)

Schimbând fișierul .vdf "numai citire" (read only) preveniți ca jocul sau Steam să facă sprascriere în anumite cazuri.

Actualizarea Masterservers.vdf pentru orice tip de joc din clasa (CS:S, CS1.6, DoD:S, TF2, L4D, L4D2, ...) trebuie să meargă. Toate modulele de HalfLife si HalfLife2 folosesc același mecanism de interogare la server.

Browserul de server Steam funcționează cu Setti Masterserver. După suprascrierea fișierului masterservers.vdf, toate jocurile bazate pe HL1 și HL2 lansate prin interfața Steam vor folosi Setti Masterserver. Pentru exemplu Team Fortress 2 și Left 4 Dead merg prin Steam.
( ´ ▽ ` )ノ


ImageImage
Post Reply

Return to “Probleme la servere dedicate de Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Yandex [Bot] and 105 guests