Crash Server

Discutii legate de instalarea, configurarea si modificarea unui server de Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

User avatar
DevilBoy.eXe
Super moderator
Super moderator
Posts: 1678
Joined: 05 Jun 2016, 23:04
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: GO.WARED.RO
SteamID: DevilBoy_eXe
Reputatie: Super Moderator
Fond eXtream: 0
Location: beyond the time
Discord: zeux.
Has thanked: 15 times
Been thanked: 71 times
Contact:

13 Aug 2019, 14:21

Sau și mai bine îți iei un vps de la o firma care are protecție dos/ddos bună și îți faci serverul cum vrei tu, fara sa mai stai sa te chinui cu buildurile învechite și dezbinate ale firmelor
RoyalServer 2
MarcoReusNr1
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 36
Joined: 19 May 2019, 10:07
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0

14 Aug 2019, 01:18

DevilBoy.eXe wrote:
13 Aug 2019, 14:21
Sau și mai bine îți iei un vps de la o firma care are protecție dos/ddos bună și îți faci serverul cum vrei tu, fara sa mai stai sa te chinui cu buildurile învechite și dezbinate ale firmelor
Nu i rea deloc ideea, stii o firma de unde pot lua? Si cum se instaleaza addons, pluginuri pe vps, adica e greu? :-?
MarcoReusNr1
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 36
Joined: 19 May 2019, 10:07
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0

14 Aug 2019, 01:20

Jucator wrote:
13 Aug 2019, 14:09
MarcoReusNr1 wrote:
13 Aug 2019, 00:59
Jucator wrote:
12 Aug 2019, 23:56
Da nu mai are memorie suficenta la server de la ce host ai cumparat?
HZone, de ce? Probabil ca am dat sa mi se salveze tot din consola sv ului intr un fisier screenlog si de aceea s a umplut memoria. L am sters acum si astept sa vad daca mai pica
Pentru ca HZone din cate am auzit, nu ofera spatiu nelimitat si maxim 700-900mb.
Mai bine cumparai host de la https://www.zeroping.ro sau https://www.krond.org/cart.php si nu ai probleme :)
Mersi fain de sfat si recomandari, sa vad poate o sa iau un vps daca e mai bine
@IONUTZ
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 284
Joined: 17 Dec 2017, 23:11
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

14 Aug 2019, 13:30

MarcoReusNr1 wrote:
14 Aug 2019, 01:20
Jucator wrote:
13 Aug 2019, 14:09
MarcoReusNr1 wrote:
13 Aug 2019, 00:59


HZone, de ce? Probabil ca am dat sa mi se salveze tot din consola sv ului intr un fisier screenlog si de aceea s a umplut memoria. L am sters acum si astept sa vad daca mai pica
Pentru ca HZone din cate am auzit, nu ofera spatiu nelimitat si maxim 700-900mb.
Mai bine cumparai host de la https://www.zeroping.ro sau https://www.krond.org/cart.php si nu ai probleme :)
Mersi fain de sfat si recomandari, sa vad poate o sa iau un vps daca e mai bine
Tu crezi ca-i asa simplu cu vps-ul nu? :(( la hzone dai 10 euro, asa ca poti sa-ti ei de la tni sau gazduirejocuri tot la banii aia si nu te mai complici ai gamepanel din care oricand poti da restart, reinstall fara a mai intra in putty si in primul rand nu cred ca stii tu sa-l configurezi pe vps cu download rapid, iptables pentru unele exploituri, etc.
User avatar
DevilBoy.eXe
Super moderator
Super moderator
Posts: 1678
Joined: 05 Jun 2016, 23:04
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: GO.WARED.RO
SteamID: DevilBoy_eXe
Reputatie: Super Moderator
Fond eXtream: 0
Location: beyond the time
Discord: zeux.
Has thanked: 15 times
Been thanked: 71 times
Contact:

14 Aug 2019, 13:47

Ce treabă are iptables cu exploitu jocului :))
Daca are protecție dos/ddos firma nu mai trebuie configurat iptables
Poți folosi Linuxgsm sau faci totul manual
Descarci steamcmd iar din Steamcmd descarci hlds in folderul root la hlds pui ultima vers de rehlds bagi metamod, amxmodx, reunion, reauthchecker daca vrei anticheat bagi rechecker iar pentru exploituri minore krond functions postat de mine sau rom protect
@IONUTZ
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 284
Joined: 17 Dec 2017, 23:11
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

16 Aug 2019, 20:11

DevilBoy.eXe wrote:
14 Aug 2019, 13:47
Ce treabă are iptables cu exploitu jocului :))
Daca are protecție dos/ddos firma nu mai trebuie configurat iptables
Poți folosi Linuxgsm sau faci totul manual
Descarci steamcmd iar din Steamcmd descarci hlds in folderul root la hlds pui ultima vers de rehlds bagi metamod, amxmodx, reunion, reauthchecker daca vrei anticheat bagi rechecker iar pentru exploituri minore krond functions postat de mine sau rom protect
Deci protectia dos/ddos nu are treaba cu exploiturile engine-ului cs16 clar da :(( reauthchecker blocheaza fake players, de ce sa pui krond functions cu antilicenta :(( mai bine pui rom protect ca e open source si ca sa cumperi un vps bun cum zici tu cu protecție dos/ddos costa undeva peste 10 euro :boundlessly_laughing: eu zic ca ar iesi mai bine daca ai cumpara un serviciu gazduire jocuri, exemplu un server de 32 sloturi 500fps 10 euro - tni si include download rapid, gamepanel, etc ce vrei mai mult de atat :((
User avatar
DevilBoy.eXe
Super moderator
Super moderator
Posts: 1678
Joined: 05 Jun 2016, 23:04
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: GO.WARED.RO
SteamID: DevilBoy_eXe
Reputatie: Super Moderator
Fond eXtream: 0
Location: beyond the time
Discord: zeux.
Has thanked: 15 times
Been thanked: 71 times
Contact:

16 Aug 2019, 20:37

Ionute spun asta din experiența, am sv de 3 ani de zile in acest fel hostat și nu am avut nici un fel de problema, am un vps cu 2gb RAM 1 core și 2 ip-uri de la hzone pe care dau 10 euro
Cât despre download url se poate face direct in vps
PS: Am postat tutorial aici pe forum cum sa faci download url pe vps
Daca știi să folosești terminalu nu ai nevoie de gamepanel
@IONUTZ
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 284
Joined: 17 Dec 2017, 23:11
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

16 Aug 2019, 20:55

DevilBoy.eXe wrote:
16 Aug 2019, 20:37
Ionute spun asta din experiența, am sv de 3 ani de zile in acest fel hostat și nu am avut nici un fel de problema, am un vps cu 2gb RAM 1 core și 2 ip-uri de la hzone pe care dau 10 euro
Cât despre download url se poate face direct in vps
PS: Am postat tutorial aici pe forum cum sa faci download url pe vps
Daca știi să folosești terminalu nu ai nevoie de gamepanel
Perfect de acord cu tine dar tu crezi ca MarcoReusNr1 stie sa faca toate astea? :((
Pentru download url uite aici un tutorial care l-am folosit si eu pentru fastdl-ul serverelor mele in trecut https://c-s.net.ua/forum/topic67228.html
User avatar
levin
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3844
Joined: 24 Aug 2011, 12:24
Detinator Steam: Da
CS Status:
Detinator server CS: ☯∴
SteamID: riseofevo
Reputatie: Scripter eXtreamCS
Nume anterior: Adryyy
Location: ҳ̸Ҳ̸ҳ
Discord: devilclass
Has thanked: 36 times
Been thanked: 594 times
Contact:

17 Aug 2019, 14:05

nu știam că doar tni include sv dwd url și gamepanel...sau poate tu nu știai că și restu oferă???
Pentru ajutor, faceți cerere bine detaliată, completând și respectând modelul corespunzător.
Nu-mi mai dați cereri doar pentru a mă avea în lista de prieteni.
Dacă te ajut, și mă ignori/etc > te adaug în „foe”.
Aveți grijă la cei ce încearcă să mă copieze sau să dea drept mine..Puteți lua legătura cu mine prin STEAM dacă aveți o problemă/nelămurire în acest caz! Cont de forum am doar aici.
În cazul în care utilizați ceva din ce am postat(ex: aici), e bine să fiți la curent cu modificările aduse și de aici, iar dacă sunt ceva probleme nu ezitați să luați legătura cu mine. Actualizarea unor coduri nu se vor afișa public, doar dacă se găsește ceva critic/urgent de remediat, unele fiind coduri vechi iar unele refăcute chiar recent dar private.
* Nume pe cs1.6: eVoLuTiOn \ Nume vechi: eVo
* Atelierul meu - post2819572.html#p2819572 (închis, click link ca să vedeți de ce)
@IONUTZ
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 284
Joined: 17 Dec 2017, 23:11
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

17 Aug 2019, 17:07

L E V I N wrote:
17 Aug 2019, 14:05
nu știam că doar tni include sv dwd url și gamepanel...sau poate tu nu știai că și restu oferă???
Da numai ei ofera :(( eu i-am recomandat tni, probleme gogule??? recomanda si tu pe cine vrei :((
Post Reply

Return to “Probleme la servere dedicate de Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 57 guests