Creare server cu router !? Se poate!?

Discutii legate de instalarea, configurarea si modificarea unui server de Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

User avatar
play()
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 147
Joined: 04 Apr 2012, 23:14
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Furien.DiaVoLa.Ro
SteamID: play_diavola
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times
Contact:

20 Aug 2012, 16:33

Smimey wrote:Ma omule am net de la RDS "nu e ip static" mi-am facut DNS cu no-ip si merge.
Poti sa zici ce vrei...
1:Stiu ca merge 100%
2:Poti sa crezi ce vrei
Am si eu o intrebare? Tu esti batut in cap? Tu vezi macar ce vrea omu asta? La RDS NU AI ROUTER si din cate vad topicul are si in titlu CREARE SERVER CU ROUTER iar pe router acel program NU MERGE deoarece pe router PORTURILE SUNT INCHISE si trebuiesc deschise manual.
Va gasiti voi destepti sa dati sfaturi fara sa cititi macar despre ce e topicul, mai va credeti si "smecherasi cunoscatori" pentru a strange posturi pe forum.

@Ionutz4x17 lasa modelul de router si iti arat cum faci port.
Armin van Buuren, Andrew Rayel, Above and Beyond, Markus Schulz, Paul Van Dyk, Tenishia,tyDi, Deadmau5
, Dash Berlin, Gareth Emery, Ferry Corsten, Ashley Wallbridge, Aly & Fila, W&W ....

Muzica Noua
RoyalServer 2
Smimey
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 95
Joined: 06 Aug 2012, 15:57
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: Sud.NextCs.Net
SteamID: nu
Has thanked: 13 times
Contact:

20 Aug 2012, 16:41

play() eu zic sa te calmezi ca esti cam tare in gura tu, nu eu!
Mai usor sa nu iti creasca tensiunea nu te mai ambala asa;)
Stai Chill,si vezi cum vorbesti.
Image
User avatar
play()
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 147
Joined: 04 Apr 2012, 23:14
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Furien.DiaVoLa.Ro
SteamID: play_diavola
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times
Contact:

20 Aug 2012, 16:44

Smimey wrote:play() eu zic sa te calmezi ca esti cam tare in gura tu, nu eu!
Mai usor sa nu iti creasca tensiunea nu te mai ambala asa;)
Stai Chill,si vezi cum vorbesti.
Nu suport persoanele care se trezesc sa faca pe desteptii si ei de fapt habar n-au, postati pentru +1post.
Si stai fara griji, eu sunt calm, dar am incercat sa iti explic pe intelesul tau, iar tie ti s-a parut ca m-am "ambalat" si ca sunt tare in gura.
Iar in felul cum vorbesc, vorbesc cum vreau cand cineva posteaza ca sa fie si el prezent, asa ca nu mai fa off-topic si lasa baiatu' sa isi rezolve problema, de d'astia ca tine...
Last edited by raiden on 24 Aug 2012, 15:02, edited 1 time in total.
Reason: Ai primit un avertisment pentru offtopic
Armin van Buuren, Andrew Rayel, Above and Beyond, Markus Schulz, Paul Van Dyk, Tenishia,tyDi, Deadmau5
, Dash Berlin, Gareth Emery, Ferry Corsten, Ashley Wallbridge, Aly & Fila, W&W ....

Muzica Noua
Smimey
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 95
Joined: 06 Aug 2012, 15:57
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: Sud.NextCs.Net
SteamID: nu
Has thanked: 13 times
Contact:

20 Aug 2012, 16:47

Ok "play()" sa fie cum zici tu,numai vreau sa ma contrazic cu tine pe aici "degeaba".
Crezi ce vrei,tu esti ala destept care stie tot;),am inteles.
T/C.
Last edited by raiden on 24 Aug 2012, 15:03, edited 1 time in total.
Reason: Ai primit un avertisment pentru offtopic
Image
User avatar
play()
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 147
Joined: 04 Apr 2012, 23:14
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Furien.DiaVoLa.Ro
SteamID: play_diavola
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times
Contact:

20 Aug 2012, 16:51

Smimey wrote:Ok "play()" sa fie cum zici tu,numai vreau sa ma contrazic cu tine pe aici "degeaba".
Crezi ce vrei,tu esti ala destept care stie tot;),am inteles.
T/C.
Nu "sa fie" , ci e cum zic eu, si nu vreau sa par destept si ca stiu tot, acea persoana esti tu, te contrazici cu mine si habar nu aveai despre ce e subiectul, nici macar nu ai citit la ce se refera topicul, vi cu raspunsuri care nu au nici o legatura si cand cineva iti atrage atentia incepi cu "stiu cu ce sa mananca" cand defapt nu stii nimic.
O sa cedez eu, cu persoanele ca tine o sa ajunga topicul plin de pagini cu off-topic.
Astept sa raspunda persoana care a facut topicul ca sa il pot ajuta, nu vad de ce zici tu T/C , pentru ca nu esti nici din staff iar problema inca nu a fost rezolvata!
Armin van Buuren, Andrew Rayel, Above and Beyond, Markus Schulz, Paul Van Dyk, Tenishia,tyDi, Deadmau5
, Dash Berlin, Gareth Emery, Ferry Corsten, Ashley Wallbridge, Aly & Fila, W&W ....

Muzica Noua
Post Reply

Return to “Probleme la servere dedicate de Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 118 guests