cum scad choke/loss ...

Discutii legate de instalarea, configurarea si modificarea unui server de Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
3viSc3raToR
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 151
Joined: 20 Jul 2007, 18:10

30 Aug 2007, 15:24

sal all .. am si eu o problema #-o playerii de pe serverul meu au choke ..lag nu au pentru ca eu tin tab apasat mai mereu si lagul nu sare de 60-70 la NICIUN player .. dar din cand pe unele mapi ( nu stiu cum este la altii dar daca eu joc cel putin la mine ) se misca greoi si imi arata ca am choke 100 .. cateodata si loss .. cum pot sa fac sa scad chokeul de pe server .. :(? si va rog sa terminati cu posturile de gen " iati net mai bun " sau " iati pc mai bun " pentru ca pcu meu este foarte performant .. cat despre net am DSL cu 100mbps .. as vrea un booster ff bun sau un plugin ceva care sa scada CHOKE nu LAG
Imaginea ta depaseste limita de pe forum. Data viitoare primesti avertisment!
RoyalServer
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

30 Aug 2007, 16:00

cred ca de aici toti avem net prin retea de 100/1000 mb/s eu insumi am retea gigabit lan prin upc-metropolitan si nu imi merge cu 200 mb/s downloadul de pe net ... , vezi ce viteza ai pe http://speedtest.net , vezi sa scoti amxmodxul si sa pui un addons de al lui mutant cu adminmod si statsme ...
3viSc3raToR
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 151
Joined: 20 Jul 2007, 18:10

30 Aug 2007, 16:46

BA DE CE IMI TOT ZICETI MA SA PUN ADDONSU NU STIU CUI? :| daca nu exista un plugin sau un booster care scade si choke mai bine ZICETI ASA !! eu am addonsu meu m-am chinuit la el de mau luat dracii sa fac pluginuri sa bag acolo sa arate misto .. am incercat sa ii pun pluginuri care combinate arata frumos .. am uwc3 pe el .. si voi ma puneti mereu sa iau addonsu nu stiu cui .. NU VREAU alte addonsuri vreau doar un plugin !! nu am luat in viata mea munca altuia miam facuto cu mana mea !! nu sunt la stadiul la care sa pot sa imi creez propriile pluginuri si nu stiu cine ar putea sa ma invete ca as face singur nu vas mai cere ajutoru ..

viteza mea de download este de 2708 kbps si upload 652 kbps .. alte dati imi arata mult mai mult .. :|
Imaginea ta depaseste limita de pe forum. Data viitoare primesti avertisment!
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

30 Aug 2007, 16:59

e prea mic uploadul tau ..... nu exista nici un plugin , hlbooster e ca sa iti scada folosirea processorului ... si stiu clar ca la tine sunt pluginuri care fac lag full si uwc3 e imposibil sa nu aibe choke , serverul tau e full de toate prostiile , arata bine dar nu seamana a cs ... si clar vine cu lag ... pune serverul pe high daca nu l-ai pus :| si pune serverul pe linux si joacate pe linux ...
3viSc3raToR
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 151
Joined: 20 Jul 2007, 18:10

30 Aug 2007, 21:32

sv meu nu e full de toate prostiile man .. ;) ai intrat tu vreodata pe sv meu sa vezi .. :(? este facut in asa fel incat toate pluginurile sa arate super bine credema .. nu l-am impopotonat sa downloadezi 100 de ani .. am rezolvat problema cu lagu si cu chokeul ..

p.s. ook imi convine sa pun linux vi tu si ma ajuti :-/ ca eu nu stiu :|

Inca ceva !!! acum la speed test am asa : download 2711 si upload 2362 :|
Imaginea ta depaseste limita de pe forum. Data viitoare primesti avertisment!
mut2nt
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 807
Joined: 07 Jul 2007, 23:23
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Been thanked: 6 times
Contact:

30 Aug 2007, 22:29

Nu va inteleg deloc....va faceti servere cu toate tampeniile!UWC3..doamne...cine a facut modul ala a fost chiar tampit...il folosesti si inca nu stiti ca e INCOMPLET!Parerea mea..foloseste admin mod+statsme...ceva clasic si frumos..
P.S. Nu exista plugin/mod care sa iti scada din lag!
pentru suport amxmodx & statsme add cfg_mut2nt
Post Reply

Return to “Probleme la servere dedicate de Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 155 guests