nu functioneaza adminele! [rezolvat]

Discutii legate de instalarea, configurarea si modificarea unui server de Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
User avatar
bL@dE
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 99
Joined: 27 Jun 2007, 19:19
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Location: Bucuresti
Contact:

27 Jun 2007, 19:24

Deci mi-am facut si eu un server ... totul merge bine, chiar foarte bine dar cand pun pe Internet serverul se umple dar nu mai merg adminele .... nici unul .... dar daca pun la loc pe Lan merg toate :|:| nu am mai vazut asa ceva ... . Poate o fi gresit admin_who creat de mine ... dar nu cred ca am creat de 2 ori .... si accesele sunt diferite .. poate imi dati voi unul ... care sa mearga daca acesta ar fi motivul... si alta problema tot la admin_who cand intru pe server si dau admin_who vad jucatori care au admini fara sa le fi dat eu ... De ce? Si le merge, tot unu chiar a dat ban la toti de pe server .. please help
RoyalServer 2
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

27 Jun 2007, 19:36

In primul rand te rog sa folosesti limba romana asa cum trebuie ;) . Ti-am corectat eu greselile..insa data viitoare vei primi avertisment ;)
Problema ta am mai cunoscut-o..AdminMod este depasit, acela este BUG de la mod (faza cu admin la jucatori diversi) si nu de la pluginul admin_who. Admin_who afiseaza doar accesele fiecarui jucator.
Ti-as recomanda ori sa refaci addonsul cu AdminMod reinstalat de la 0 ori sa bagi AmxModX care nu are BUG-uri de genul acesta ;)
User avatar
bL@dE
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 99
Joined: 27 Jun 2007, 19:19
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Location: Bucuresti
Contact:

27 Jun 2007, 19:48

ok sry nu stiam ca e interzis sa folosesc "libajul messului adica prescurat :)) "

dar faza cu Lan si Internet ? ....

PS:ar merge daca iau creator server fac serverul si pe urma copiez ce am ? adica pluginuri etc ... ar merge si faza cu Lan ?
MadMax
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 89
Joined: 08 May 2007, 23:52
Detinator Steam: Nu
Been thanked: 1 time

27 Jun 2007, 21:52

Eu iti recomand AmxModX. Deoarece AdminMod este un mod foarte vechi, din anul 2004 chiar cu foarte multe buguri nefixate si lasate poate chiar si nedetectabile. N-are nici o treaba cu Admin_who, incearca sa te loghezi cu varianta 1, cand intri pe server pui in consola:

Code: Select all

admin_password PAROLA DIN USERS.ini
Dupa, mergi in options (menu) si-ti schimbi numele in cel de admin cu privilegii si comenzi in plus. Cu varianta 2 e mai greu de crezut sa mearga adminele, ca in acest caz. Iti recomand sa folosesti varianta 1 de logare.
Post Reply

Return to “Probleme la servere dedicate de Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Petal [Bot] and 107 guests