Problema cheater

Discutii legate de instalarea, configurarea si modificarea unui server de Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
sivo
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 2
Joined: 16 Jun 2018, 19:00
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

16 Jun 2018, 19:11

Am si eu o problema cu un codat, daca il banez pe steam id(e valver, dar are steam id) intra din nou dupa cateva secunde, probabil ca are steam id changer. Daca ii dau ban pe IP, iar la fel intra dupa cateva secunde. Si am observat ca isi poate schimba nickul extrem de rapid, la secunda. La steam id am inteles cum il poate schimba, dar IP-ul cum poate sa il schimbe asa de repede? Si ce solutie ar fi? Nu as dori o solutie de genul slowhack.
RoyalServer 2
User avatar
levin
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3844
Joined: 24 Aug 2011, 12:24
Detinator Steam: Da
CS Status:
Detinator server CS: ☯∴
SteamID: riseofevo
Reputatie: Scripter eXtreamCS
Nume anterior: Adryyy
Location: ҳ̸Ҳ̸ҳ
Discord: devilclass
Has thanked: 36 times
Been thanked: 594 times
Contact:

16 Jun 2018, 20:47

valver cu steam id, 2 contracdicții
dc nu vrei ceva de genul slowhack? te crezi pe allied?
Pentru ajutor, faceți cerere bine detaliată, completând și respectând modelul corespunzător.
Nu-mi mai dați cereri doar pentru a mă avea în lista de prieteni.
Dacă te ajut, și mă ignori/etc > te adaug în „foe”.
Aveți grijă la cei ce încearcă să mă copieze sau să dea drept mine..Puteți lua legătura cu mine prin STEAM dacă aveți o problemă/nelămurire în acest caz! Cont de forum am doar aici.
În cazul în care utilizați ceva din ce am postat(ex: aici), e bine să fiți la curent cu modificările aduse și de aici, iar dacă sunt ceva probleme nu ezitați să luați legătura cu mine. Actualizarea unor coduri nu se vor afișa public, doar dacă se găsește ceva critic/urgent de remediat, unele fiind coduri vechi iar unele refăcute chiar recent dar private.
* Nume pe cs1.6: eVoLuTiOn \ Nume vechi: eVo
* Atelierul meu - post2819572.html#p2819572 (închis, click link ca să vedeți de ce)
sivo
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 2
Joined: 16 Jun 2018, 19:00
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

16 Jun 2018, 20:54

Stiu ca e contradictie, dar am vazut ca este posibil. Am intrat de pe cs non-steam si cand dau status in consola imi arata ca am steam id.
Sa inteleg ca alta solutie nu ar fi decat pika destroy etc?
User avatar
DevilBoy.eXe
Super moderator
Super moderator
Posts: 1678
Joined: 05 Jun 2016, 23:04
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: GO.WARED.RO
SteamID: DevilBoy_eXe
Reputatie: Super Moderator
Fond eXtream: 0
Location: beyond the time
Discord: zeux.
Has thanked: 15 times
Been thanked: 71 times
Contact:

16 Jun 2018, 21:06

Vezi daca merge cu asta amxmodx/extreme-bancfg-2-t66564.html
User avatar
levin
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3844
Joined: 24 Aug 2011, 12:24
Detinator Steam: Da
CS Status:
Detinator server CS: ☯∴
SteamID: riseofevo
Reputatie: Scripter eXtreamCS
Nume anterior: Adryyy
Location: ҳ̸Ҳ̸ҳ
Discord: devilclass
Has thanked: 36 times
Been thanked: 594 times
Contact:

17 Jun 2018, 15:52

pika destroy etc nu mai sunt „soluții”
soluții sunt multe, depinde de ce variantă de hlds folosești, atât pentru dproto cât și pentru reunion există setări pentru eliminarea valorii de „steam id fake” prin .cfg-ul acestora;sunt câteva plugine precum dop ban,fresh ban,cfg ban,restrict,etc..care sunt bune
pentru faza cu schimbarea rapidă a nick-ului pe server, există plugine, care ori blochează de tot schimbarea, ori te lasă să schimbi la x secunde, sau îți dau kick...
sunt multe chestii, da nu cauți tu unde trebuie, caută la ruși,bulgari,polonezi
Pentru ajutor, faceți cerere bine detaliată, completând și respectând modelul corespunzător.
Nu-mi mai dați cereri doar pentru a mă avea în lista de prieteni.
Dacă te ajut, și mă ignori/etc > te adaug în „foe”.
Aveți grijă la cei ce încearcă să mă copieze sau să dea drept mine..Puteți lua legătura cu mine prin STEAM dacă aveți o problemă/nelămurire în acest caz! Cont de forum am doar aici.
În cazul în care utilizați ceva din ce am postat(ex: aici), e bine să fiți la curent cu modificările aduse și de aici, iar dacă sunt ceva probleme nu ezitați să luați legătura cu mine. Actualizarea unor coduri nu se vor afișa public, doar dacă se găsește ceva critic/urgent de remediat, unele fiind coduri vechi iar unele refăcute chiar recent dar private.
* Nume pe cs1.6: eVoLuTiOn \ Nume vechi: eVo
* Atelierul meu - post2819572.html#p2819572 (închis, click link ca să vedeți de ce)
Post Reply

Return to “Probleme la servere dedicate de Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 35 guests