Problema logare admini

Discutii legate de instalarea, configurarea si modificarea unui server de Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
User avatar
Mir3l
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 228
Joined: 30 Oct 2007, 18:34
Detinator Steam: Da
CS Status: Momentan fac stau ...

07 Dec 2007, 13:02

1.Cum fac sa apara la admini cand incearca sa intre pe server chestia aia cu setinfo _ pentru ca tin serverul la internet si trebuie sa scriu cand sunt pe server admin_password pass si vreau sa apara faza cu setinfo sa aibe loc rezervat ca asa intra ca jucator normal si trebuie sa scrie acolo in consola :| .Folosesc adminmod,amxx,statsme si vreau doar sa imi ziceti cum pot sa fac nu sa sterg adminmod sa las numai amxx sau nu stiu ce,vreau doar sa aflu daca merge asa cum e el acuma! :)
2.Cand dau sa vad cine are steam imi arata ca au toti :| ce trebuie sa fac sa ii arate numai pe cei cu steam . Raspundeti si voi daca stiti cat mai repede !
RoyalServer 2
eNd^
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 75
Joined: 14 Oct 2007, 13:33
Detinator Steam: Da
CS Status: ..

09 Dec 2007, 16:01

1 . Adminmod are buguri .. exemple (setinfo nu merge, banul nu merge , llama nu merge ) .
2 . Daca ai swds.dll pentru internet este normal sa nu mearga .. deoarece acel swds face serverul sa apare la internet steam servers .. de unde rezulta ca atunci cand dai status la toti o sa apara steam_id_lan in loc de valve_id_lan .

P.S : Sa vorbesti si tu mai clar ..
NuTu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 188
Joined: 24 Aug 2007, 12:25
Detinator Steam: Da
CS Status: SteaM ON
Detinator server CS: Niciunul
Location: Galati
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

03 Jan 2008, 20:26

Cand un admin se conecteaza pe server,spune-i sa scrie in consola admin_login parola si ai sa vezi ca ii merge ;)
Pac-Pac
Post Reply

Return to “Probleme la servere dedicate de Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 38 guests