Problema picare server [Rezolvat]

Discutii legate de instalarea, configurarea si modificarea unui server de Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

User avatar
AMX Tiger
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 36
Joined: 15 Aug 2012, 10:58
Detinator Steam: Da
Been thanked: 1 time

17 May 2015, 11:33

@Nonamed wrote:Nu se poate intampla nimic deoarece Carnacior e un baiat de nota 10 . Si nu isi ia lumea in cap asa ca gura mica. Eu am folosit protectia si nu am luat macar 1 flood pe o durata de 3 luni.
Se vede ca esti paralel cu scripting-ul. Nu poti constientiza lucrul cu socket-uri pentru a descarca un fisier cand nu exista nicio validare asura fisierului. Daca esti asa de devotat asupra acestui plugin de "protectie", spune-mi te rog cum i s-a sters omului "liblist.gam"? Singurul vinovat de stergerea fisierului este pluginul R4ge, el descarca "liblist.gam". Cand i-am spus lui Carnacior de aceasta problema si ca ar fi cazul sa o repare, raspunsul lui a fost "n-am scris socket direct pentru ca nu mi-a iesit niciodata, am avut mereu probleme cu el, e doar facut cu http2, nu stiu ce sa ii fac".

PS: Deci, stai jos si taci.
Image
RoyalServer
Lux0R^
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 1222
Joined: 13 Jul 2013, 16:31
Detinator Steam: Da
Reputatie: Scripter eXtreamCS
Moderator ajutator
Has thanked: 15 times
Been thanked: 12 times

17 May 2015, 14:43

AMX Tiger wrote:
@Nonamed wrote:Nu se poate intampla nimic deoarece Carnacior e un baiat de nota 10 . Si nu isi ia lumea in cap asa ca gura mica. Eu am folosit protectia si nu am luat macar 1 flood pe o durata de 3 luni.
Se vede ca esti paralel cu scripting-ul. Nu poti constientiza lucrul cu socket-uri pentru a descarca un fisier cand nu exista nicio validare asura fisierului. Daca esti asa de devotat asupra acestui plugin de "protectie", spune-mi te rog cum i s-a sters omului "liblist.gam"? Singurul vinovat de stergerea fisierului este pluginul R4ge, el descarca "liblist.gam". Cand i-am spus lui Carnacior de aceasta problema si ca ar fi cazul sa o repare, raspunsul lui a fost "n-am scris socket direct pentru ca nu mi-a iesit niciodata, am avut mereu probleme cu el, e doar facut cu http2, nu stiu ce sa ii fac".

PS: Deci, stai jos si taci.
verificare se poate face, daca descarca fisierul cu un alt nume, iar doar apoi cel existent este sters si inlocuit cu cel nou (daca cel nou trece de verificare, prin marimea fisierului sau prin alte tehnici)
Pauza pana in iulie... licenta ^^

Fara pm-uri pentru pluginuri de zm/furien + tot ce tine de vip.

Codul Scripterului: scripting/codul-scripterului-t362300.html#p2754224
User avatar
AMX Tiger
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 36
Joined: 15 Aug 2012, 10:58
Detinator Steam: Da
Been thanked: 1 time

17 May 2015, 15:12

Lux0R^ wrote: verificare se poate face, daca descarca fisierul cu un alt nume, iar doar apoi cel existent este sters si inlocuit cu cel nou (daca cel nou trece de verificare, prin marimea fisierului sau prin alte tehnici)
Normal ca se poate, dar Carnacior nu stie sa lucreze cu socket-uri. Totul depinde de API-ul creat sau de cel folosit.
Image
User avatar
TenebroHD
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 288
Joined: 19 May 2013, 12:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Train Insane Or Remain The Same
Detinator server CS: ZE.LaLeagane.Ro
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Location: My Kingdom is not in this World
Contact:

17 May 2015, 18:23

Am revenit la Wargods Shield, nu era instalat bine. Se pare ca tot asta e cel mai bun, doar ca atunci cand primeam exploituri nu era instalat cum trebuie, lipseau 2 cvar-uri din server.cfg pentru ca schimbasem hostul si am uitat de alea 2 cvar-uri.
Lux0R^
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 1222
Joined: 13 Jul 2013, 16:31
Detinator Steam: Da
Reputatie: Scripter eXtreamCS
Moderator ajutator
Has thanked: 15 times
Been thanked: 12 times

18 May 2015, 10:22

TenebroHD wrote:Am revenit la Wargods Shield, nu era instalat bine. Se pare ca tot asta e cel mai bun, doar ca atunci cand primeam exploituri nu era instalat cum trebuie, lipseau 2 cvar-uri din server.cfg pentru ca schimbasem hostul si am uitat de alea 2 cvar-uri.

una din cele mai proste idei a fost sa ceri support unui site care nu incurajeaza dproto si nici nu avea revelanta cu problema ta : https://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=262960
Pauza pana in iulie... licenta ^^

Fara pm-uri pentru pluginuri de zm/furien + tot ce tine de vip.

Codul Scripterului: scripting/codul-scripterului-t362300.html#p2754224
User avatar
TenebroHD
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 288
Joined: 19 May 2013, 12:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Train Insane Or Remain The Same
Detinator server CS: ZE.LaLeagane.Ro
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Location: My Kingdom is not in this World
Contact:

20 May 2015, 12:05

Si ce legatura are acel site cu problema pe care am avut-o? Puneti tiglele pe casa baiete.
Lux0R^
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 1222
Joined: 13 Jul 2013, 16:31
Detinator Steam: Da
Reputatie: Scripter eXtreamCS
Moderator ajutator
Has thanked: 15 times
Been thanked: 12 times

20 May 2015, 21:26

TenebroHD wrote:Si ce legatura are acel site cu problema pe care am avut-o? Puneti tiglele pe casa baiete.
are legatura, ca sa iti dai seama cat se pricepe persoana care cere ajutorul
Pauza pana in iulie... licenta ^^

Fara pm-uri pentru pluginuri de zm/furien + tot ce tine de vip.

Codul Scripterului: scripting/codul-scripterului-t362300.html#p2754224
Post Reply

Return to “Probleme la servere dedicate de Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 66 guests