Problema CS GO Remake

Discutii legate de instalarea, configurarea si modificarea unui server de Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

User avatar
Syko
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 131
Joined: 14 Apr 2019, 21:45
Detinator Steam: Da
CS Status: Good
SteamID: sykozawr
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Discord: sykozawr
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times
Contact:

25 Jul 2019, 00:26

L E V I N wrote:
25 Jul 2019, 00:12
problema clar e de la tine, nu oferi informații concrete nu am ce să fac, mai citește pe forum
Spune-mi ce informatii doresti, iti pot da serverul de teste (care e de la aceasi firma de host) sa incerci tu, apoi vei vedea care este problema, mai multe detalii nu stiu cum sa ti dau, pun modul, schimb mapa si pica.
RoyalServer
User avatar
Syko
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 131
Joined: 14 Apr 2019, 21:45
Detinator Steam: Da
CS Status: Good
SteamID: sykozawr
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Discord: sykozawr
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times
Contact:

25 Jul 2019, 21:09

L E V I N wrote:
25 Jul 2019, 00:12
problema clar e de la tine, nu oferi informații concrete nu am ce să fac, mai citește pe forum
LEVIN

cereri-pluginuri/rezolvare-csgo-remake-t364497.html
uite un topic cu fix aceasi problema pe care o am si eu.
poate de la el ai inteles mai bine.

Edit:
Modul nu mai merge fara o licenta valida, am vorbit cu cativa baieti si m-am convins si eu.
Eventual daca stiti vreunu sa faceti un fix.
Singura versiune care mai functioneaza este 1Fa care are bug la meniu.
User avatar
levin
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3844
Joined: 24 Aug 2011, 12:24
Detinator Steam: Da
CS Status:
Detinator server CS: ☯∴
SteamID: riseofevo
Reputatie: Scripter eXtreamCS
Nume anterior: Adryyy
Location: ҳ̸Ҳ̸ҳ
Discord: devilclass
Has thanked: 36 times
Been thanked: 594 times
Contact:

08 Aug 2019, 01:39

dacă încă nu ați rezolvat vă pot ajuta zilele astea, am fost incativ ceva vreme
Pentru ajutor, faceți cerere bine detaliată, completând și respectând modelul corespunzător.
Nu-mi mai dați cereri doar pentru a mă avea în lista de prieteni.
Dacă te ajut, și mă ignori/etc > te adaug în „foe”.
Aveți grijă la cei ce încearcă să mă copieze sau să dea drept mine..Puteți lua legătura cu mine prin STEAM dacă aveți o problemă/nelămurire în acest caz! Cont de forum am doar aici.
În cazul în care utilizați ceva din ce am postat(ex: aici), e bine să fiți la curent cu modificările aduse și de aici, iar dacă sunt ceva probleme nu ezitați să luați legătura cu mine. Actualizarea unor coduri nu se vor afișa public, doar dacă se găsește ceva critic/urgent de remediat, unele fiind coduri vechi iar unele refăcute chiar recent dar private.
* Nume pe cs1.6: eVoLuTiOn \ Nume vechi: eVo
* Atelierul meu - post2819572.html#p2819572 (închis, click link ca să vedeți de ce)
User avatar
ZwiReK
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 5
Joined: 04 Aug 2019, 23:38
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Location: Buzau
Contact:

09 Aug 2019, 13:19

Salut, am testat si eu modul asta si functioneaza, nu perfect dar merge!
Daca ai mai avut modul pe server probabil ai observat ca daca adaugi skin-uri noi o sa se faca bug, in loc de awp o sa ai M4, in loc de Knife o sa ai awp in loc de deagle glock si asa mai departe...Nu stiu de unde poate fi aceasta eroare + ca daca ai un fastdll bun pe server la skinuri-le noi adaugate o sa stea cate 30-50 secunde pana se vor downloada, chiar daca tu ai pus sv_downloadurl, in concluzie, cred ca te pot ajuta eu, dar problemele de la sus vor exista !
Aici daca stii tu sa le rezolvi, iti urez succes !
Am sa-iti las aici un addons cu tot ce iti trebuie pentru a nu mai pica serverul dupa ce se da changemap, si cateva sma-uri acolo care iti vor fi defolos, ai sursa antilicenta a lui magister pe care o compilezi si o folosesti !
In rest pui tot exact cum este in addons ! Si o sa mearga modul, dar ti-am zis o sa functioneze cu skinuri-le actuale, daca incerci sa pui altele o sa descoperi bug-uri, se vor amesteca v_model, si p_models intre ele ! Uite aici addons-ul, testeaza-l si astept reply, dupa ce pui modul, vreau sa adaugi cateva skin uri noi si sa imi spui daca ai si tu aceasta problema ! Sunt curios !
Uite aici addons-ul:

https://www.mediafire.com/file/uwqa2hje ... o.rar/file

Vreau sa mentionez ca addon-ul este facut din pluginuri-le de pe net, dar le-am pus pe toate intr-un document .rar sa fie mai usor !
Aici ve-ti gasi tot ce aveti nevoie !
User avatar
levin
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3844
Joined: 24 Aug 2011, 12:24
Detinator Steam: Da
CS Status:
Detinator server CS: ☯∴
SteamID: riseofevo
Reputatie: Scripter eXtreamCS
Nume anterior: Adryyy
Location: ҳ̸Ҳ̸ҳ
Discord: devilclass
Has thanked: 36 times
Been thanked: 594 times
Contact:

09 Aug 2019, 14:40

ce spui tu nu e real,decât dacă nu ai alte plugine care să afecteze
Pentru ajutor, faceți cerere bine detaliată, completând și respectând modelul corespunzător.
Nu-mi mai dați cereri doar pentru a mă avea în lista de prieteni.
Dacă te ajut, și mă ignori/etc > te adaug în „foe”.
Aveți grijă la cei ce încearcă să mă copieze sau să dea drept mine..Puteți lua legătura cu mine prin STEAM dacă aveți o problemă/nelămurire în acest caz! Cont de forum am doar aici.
În cazul în care utilizați ceva din ce am postat(ex: aici), e bine să fiți la curent cu modificările aduse și de aici, iar dacă sunt ceva probleme nu ezitați să luați legătura cu mine. Actualizarea unor coduri nu se vor afișa public, doar dacă se găsește ceva critic/urgent de remediat, unele fiind coduri vechi iar unele refăcute chiar recent dar private.
* Nume pe cs1.6: eVoLuTiOn \ Nume vechi: eVo
* Atelierul meu - post2819572.html#p2819572 (închis, click link ca să vedeți de ce)
Post Reply

Return to “Probleme la servere dedicate de Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 43 guests