Problema server

Discutii legate de instalarea, configurarea si modificarea unui server de Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
User avatar
vLd.#
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 454
Joined: 28 Jun 2013, 12:54
Detinator Steam: Da
CS Status: Loading...
SteamID: amx_vld
Location: Bucuresti, Romania
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

10 Jan 2015, 16:28

Salutari.
Acum 2 zile am achizitionat un server de CS de la HLINK. Am o problema, totu' a decurs bine pana in momentul cand am intrat pe server, este un lag enervant mai exact se inteapa odata la 5 secunde cand trag sau cand arunc he sau cand ma misc rapid. (de la fps 99 pica undeva la 20-30).
Am un prieten care are un server populat la Hlink si pe acel server imi merge perfect chiar si cel de la host mi-a dat un server unde sa testez si era un furien populat cu 100 de plugine si chiar si pe acela imi mergea mult mai bine decat a meu, un server default .
Am incercat mai multe rezolvari, am schimbat sv.cfg, ip si l-a mutat pe serverul unde e si serverul prietenului meu care e populat si pe care nu am probleme si tot am lag pe serverul meu.
O intrat cel de la host pe server si o zis ca ii merge bine, 100 fps fix pe cand mie imi merge foarte prost si nu numai mie ci si la vreo 3-4 prieteni ce i-am adus pe server.
Am chemat un baiat caruia ii merge ok, o zis ca nu ii se inteapa..dar mie si prietenilor nostri ne merge prost.

Baiatului care ii merge bine isi poate seta ex_interp 0.01 iar noua care ne merge prost nu ne permite sa ne setam ex_interp 0.01 si ne da eroarea "ex_interp forced up to 28 msec".

E problema de la server? E problema de la Host? Am dat banii degeaba? E vreo rezolvare?
Am mai vazut pe forum ca au zis unii ca sunt ok Hlink, am vazut un pret mai mic si am zis sa-mi deschid un server de cs clasic unde suntem vreo 5 prieteni sa ne jucam (mai jucam cs 1.6 de placere). Nu-mi recomandati firme gen Krond/0ping pentru ca nu vreau sa dau 100 de lei pe un server, deoarece cs 1.6 e cam mort si..
RoyalServer 2
User avatar
VegaS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 5963
Joined: 28 Sep 2014, 16:12
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Fost membru Club eXtreamCS
Fond eXtream: 0
Location: Zalău, Sălaj

11 Jan 2015, 02:41

Problema poate fi de la
host
addon
internetul vostru.

Ce-aș putea eu să-ți răspund la întrebarea asta? Faptul că un mod furien cu 100 de plugin-uri n-are lag și are clasicul nu înseamnă/dovedește nimic. Nu se pot compara cele 2 moduri. Rămân la părerea că addonul tău e de vină.
Pozitia mea preferata este CEO.
User avatar
Jorj
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3494
Joined: 13 Aug 2013, 18:10
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Furien.LsZ.Ro
SteamID: clic_lsz
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS (patru luni)
Nume anterior: Clic
Location: Piatra Neamt
Has thanked: 1 time
Been thanked: 20 times
Contact:

11 Jan 2015, 08:24

@ Mutat in categoria corespunzatoare.
Intermediez tranzactii cand am chef si timp ! :)

Image
User avatar
vLd.#
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 454
Joined: 28 Jun 2013, 12:54
Detinator Steam: Da
CS Status: Loading...
SteamID: amx_vld
Location: Bucuresti, Romania
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

11 Jan 2015, 08:33

E server default din gamepanel-ul lor fara pic de plugin, prietenii astia ai mei sunt din alte orase, au net de la RDS si cand intra pe server au ping 5-10 deci nu cred ca este problema de NET. Am intrat si cs reinstalat fara nici o modificare si la fel am lag, iar pe celelalte servere nu am deci nu cred ca problema este de la noi.
User avatar
DaNNe.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2811
Joined: 08 Nov 2013, 20:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Activitate scăzută
SteamID: /id/FurienMaster
Reputatie: Nick anterior: DnD. Gold, Emrys
0.5/3
Fost moderator ajutator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 244 times
Been thanked: 129 times
Contact:

11 Jan 2015, 16:08

Hlink e destul de ok, din ce am vazut la diferite servere, merge destul de bine.
Problema poate fi de la netul tau, sau de la addons.
User avatar
pisoi.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 961
Joined: 29 Jul 2012, 02:29
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: cs.lafraguri.ro
SteamID: pisoi-ucs
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior : pisoino1
Location: Targoviste.
Has thanked: 93 times
Been thanked: 31 times
Contact:

12 Jan 2015, 10:33

Poate ip-ul a fost floodat si din cauza asta e lag , spune-i sa-ti schimbe ip-ul , asa mi s-a intamplat si mie cand am achizitionat de la o firma un server de cs , pe al meu era un lag infernal si pe alte servere mergea perfect. Mi-a schimbat ip-ul si dupa a mers perfect.
CS.LAFRAGURI.RO - SERVER CS 1.6 STEAM ONLY
https://lafraguri.ro/forum/index.php
Image
Post Reply

Return to “Probleme la servere dedicate de Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 108 guests