Problema cu spartul serverului

Discutii legate de instalarea, configurarea si modificarea unui server de Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

User avatar
SkillartzHD
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1096
Joined: 08 Feb 2013, 19:43
Detinator Steam: Da
CS Status: HLDS Vulnerability
Detinator server CS: GoldSrc
SteamID: SkillartzHD_hlds
Reputatie: Fost Moderator ajutator
Location: Bucuresti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times
Contact:

15 Jul 2015, 23:23

assasinul2000 wrote:
Clic wrote:Poate adminii tai intra pe un server care foloseste setinfo stealer
Prima data cand am avut problema asta nu am avut setinfo _pw ... a fost setinfo _pas si tot ne spargea serverul ... Am urmat un tutorial de la Krond pentru securitate si in tot tutorialul ala era si o chestie legata de setinfo care imi recomanda sa il las "_pw" si l-am pus la loc pe _pw ... acum nu stiu ce sa zic :(
Sincer sa-ti zic am incercat si protectia asta pe server probabil e foarte buna dar zic probabil pentru ca atunci cand bag aceasta protectie pe unii jucatori nu ii lasa sa se conecteze ... Am tinut-o o zi intreaga si din 32/32 imi tinea serveru 12/32 eventual 15/32 cu tot cu spectatori ...
Ce versiune dproto folosesti ?
Este o problema cu hlds-shield si dproto peste 4xx , trebui doar sa configurezi 2 comenzi din dproto
RoyalServer
assasinul2000
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 6
Joined: 20 May 2015, 00:50
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

15 Jul 2015, 23:57

SkillartzHD wrote:
assasinul2000 wrote:
Clic wrote:Poate adminii tai intra pe un server care foloseste setinfo stealer
Prima data cand am avut problema asta nu am avut setinfo _pw ... a fost setinfo _pas si tot ne spargea serverul ... Am urmat un tutorial de la Krond pentru securitate si in tot tutorialul ala era si o chestie legata de setinfo care imi recomanda sa il las "_pw" si l-am pus la loc pe _pw ... acum nu stiu ce sa zic :(
Sincer sa-ti zic am incercat si protectia asta pe server probabil e foarte buna dar zic probabil pentru ca atunci cand bag aceasta protectie pe unii jucatori nu ii lasa sa se conecteze ... Am tinut-o o zi intreaga si din 32/32 imi tinea serveru 12/32 eventual 15/32 cu tot cu spectatori ...
Ce versiune dproto folosesti ?
Este o problema cu hlds-shield si dproto peste 4xx , trebui doar sa configurezi 2 comenzi din dproto
Am dat Copy/Paste la ce scrie in Game Panel de la Krond, in concluzie folosesc: dProto 0.9.519 - Non-Steam
Daca e cum zici tu spune-mi si mie comenzile sa le modific si eu ...
assasinul2000
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 6
Joined: 20 May 2015, 00:50
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

16 Jul 2015, 00:08

VegaS wrote:Păi de unde iei plugin-urile/addon-urile? De pe site-uri cu 10 membri?
extreamcs - alliedmodders și câteva utile mai găsești pe îndungi.
Atât. Pe altele n-ai de ce să intri, că vezi ce pățești.
WarGods_Shield.amxx ; Securitate WarGhost
;file_watcher.amxx ; Securitate anti Raiz0
astea-s bălării, n-am mai pomenit așa ceva pe servere krond/0ping
zici că e classic? îl vrei classic?
fă-mi o listă cu toate plugin-urile care le vrei, dă reinstall la server și facem un server ca lumea din nou
ceea ce ai acuma e 0
aștept reply/pm
Vegas serverul asta in mare parte e luat de pe alliedmodder si extreamcs dar recunosc sunt unele luate si din alte parti, altele sunt luate de pe stickul personal adica gen mi-a placut un plugin si l-am salvat pe stick ... chestii care nu se prea gasesc pe internet ... O sa fac un efort si o sa-l iau de la 0 cu TOATE pluginele schimbate sa vad ce se mai intampla ... Serverul a fost facut de la 0, nu e luat addons direct ...
Post Reply

Return to “Probleme la servere dedicate de Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 45 guests