Putin ajutor va rog? Ml_notfound vip aaarnas

Discutii legate de instalarea, configurarea si modificarea unui server de Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
Archeon
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 64
Joined: 06 Aug 2019, 01:51
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 12 times

06 Aug 2019, 11:27

Salut!
Am nevoie de puţin ajutor cu plugin-ul de VIP al lui aaarnas (ultima versiune 2.0 https://forums.alliedmods.net/showthrea ... ost1494240) .. tot primesc eroare "ML_NOTFOUND" cand incerc comenzile de vip. Am încercat fişierul lang postat de el.. care cică ar rezolva eroare.. dar nu a funcţionat, am încercat eu să-l salvez ca ANSI/UTF-8/Unicode dar nu a funcţionat, aceeaşi eroare.
Vreo rezolvare? Celălalt plugin de VIP al lui (1.7) merge foarte bine fără erori mai puţin happy hour care la fel am încercat şi versiunea lui în care cică a rezolvat-o.. dar nu prea a rezolvat-o :)).
Am cautat pe forum, am observat ca au și alții problema dar în cele din urma nu au funcționat "rezolvările" de prin topic-uri.. Sau cel puțin nu au funcționat la mine.

Mulţumesc!
RoyalServer
Archeon
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 64
Joined: 06 Aug 2019, 01:51
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 12 times

07 Aug 2019, 14:16

Sus?
User avatar
Laurentiu P.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2549
Joined: 10 Jul 2013, 21:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Fond eXtream: 100
Has thanked: 26 times
Been thanked: 62 times
Contact:

07 Aug 2019, 21:05

da-mi link cu vipul sa-l verific
  • lang la server trebuie setat pe en
  • primul limbaj din fisierul din data/lang trebuie sa fie [en]
no...
Archeon
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 64
Joined: 06 Aug 2019, 01:51
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 12 times

08 Aug 2019, 19:59

Laurentiu P. wrote:
07 Aug 2019, 21:05
da-mi link cu vipul sa-l verific
  • lang la server trebuie setat pe en
  • primul limbaj din fisierul din data/lang trebuie sa fie [en]
1. Lang-ul server-ului e setat pe "en", de asemenea am încercat şi pe multi dar face la fel
2. Primul din fişier este "en"
3. Acum am văzut că nu s-a pus link-ul bine, aici este link-ul bun: https://forums.alliedmods.net/showthrea ... 9?t=119719 (zm_vip_1.9.1_BETA.zip este cel cu problema)
Iar aici este link-ul cu lang file-ul postat de el: https://forums.alliedmods.net/showpost. ... tcount=534
User avatar
levin
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3844
Joined: 24 Aug 2011, 12:24
Detinator Steam: Da
CS Status:
Detinator server CS: ☯∴
SteamID: riseofevo
Reputatie: Scripter eXtreamCS
Nume anterior: Adryyy
Location: ҳ̸Ҳ̸ҳ
Discord: devilclass
Has thanked: 36 times
Been thanked: 594 times
Contact:

08 Aug 2019, 20:26

verifică configurația pe server pentru lang și cvarurile sale
deschide .txt cu probleme în amxx editor și vezi prima linie să nu conțină simboluri ciudate
Pentru ajutor, faceți cerere bine detaliată, completând și respectând modelul corespunzător.
Nu-mi mai dați cereri doar pentru a mă avea în lista de prieteni.
Dacă te ajut, și mă ignori/etc > te adaug în „foe”.
Aveți grijă la cei ce încearcă să mă copieze sau să dea drept mine..Puteți lua legătura cu mine prin STEAM dacă aveți o problemă/nelămurire în acest caz! Cont de forum am doar aici.
În cazul în care utilizați ceva din ce am postat(ex: aici), e bine să fiți la curent cu modificările aduse și de aici, iar dacă sunt ceva probleme nu ezitați să luați legătura cu mine. Actualizarea unor coduri nu se vor afișa public, doar dacă se găsește ceva critic/urgent de remediat, unele fiind coduri vechi iar unele refăcute chiar recent dar private.
* Nume pe cs1.6: eVoLuTiOn \ Nume vechi: eVo
* Atelierul meu - post2819572.html#p2819572 (închis, click link ca să vedeți de ce)
Archeon
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 64
Joined: 06 Aug 2019, 01:51
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 12 times

08 Aug 2019, 21:43

L E V I N wrote:
08 Aug 2019, 20:26
verifică configurația pe server pentru lang și cvarurile sale
deschide .txt cu probleme în amxx editor și vezi prima linie să nu conțină simboluri ciudate
Verificat, totul este setat pe "en" iar în amxx editor nimic ciudat. celălalt vip al lui (1.7) fucţionează fără probleme (mă refer la lang), nu înţeleg ce are ăsta.
În cazul în care tot nu se poate rezolva problema asta, îmi poate recomanda cineva un alt plugin pentru VIP,? Zombie Plague 4.3 fix6a
User avatar
levin
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3844
Joined: 24 Aug 2011, 12:24
Detinator Steam: Da
CS Status:
Detinator server CS: ☯∴
SteamID: riseofevo
Reputatie: Scripter eXtreamCS
Nume anterior: Adryyy
Location: ҳ̸Ҳ̸ҳ
Discord: devilclass
Has thanked: 36 times
Been thanked: 594 times
Contact:

08 Aug 2019, 22:14

o să verific când am timp, mmcs e de la lang
verifică vault.ini
setează amx_setlang + meniul de joc, vezi să nu ai un plg care umblă prin vault.ini
Pentru ajutor, faceți cerere bine detaliată, completând și respectând modelul corespunzător.
Nu-mi mai dați cereri doar pentru a mă avea în lista de prieteni.
Dacă te ajut, și mă ignori/etc > te adaug în „foe”.
Aveți grijă la cei ce încearcă să mă copieze sau să dea drept mine..Puteți lua legătura cu mine prin STEAM dacă aveți o problemă/nelămurire în acest caz! Cont de forum am doar aici.
În cazul în care utilizați ceva din ce am postat(ex: aici), e bine să fiți la curent cu modificările aduse și de aici, iar dacă sunt ceva probleme nu ezitați să luați legătura cu mine. Actualizarea unor coduri nu se vor afișa public, doar dacă se găsește ceva critic/urgent de remediat, unele fiind coduri vechi iar unele refăcute chiar recent dar private.
* Nume pe cs1.6: eVoLuTiOn \ Nume vechi: eVo
* Atelierul meu - post2819572.html#p2819572 (închis, click link ca să vedeți de ce)
Archeon
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 64
Joined: 06 Aug 2019, 01:51
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 12 times

08 Aug 2019, 23:02

amx_setlang, făcut.
Meniu joc, făcut.
Am doar un plugin care foloseşte vault dar nu are nevoie de lang, doar salvează ammo automat, în vault.ini e setat pe "en".

Edit: Am pus "en" în debug (amxx.cfg) şi apar erori de genul în consolă:

Code: Select all

[AMXX] Language key "MENU_ZCLASS_TITLE" not found for language "en", check "zombie_plague40.amxx"
Nu doar la "MENU_ZCLASS_TITLE" ci la cam orice.. :)). Să fie de la asta problema? Adică totul merge bine cu şi fără debug, nu sunt erori la limbă în joc.
Post Reply

Return to “Probleme la servere dedicate de Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 102 guests