Schimbare knife

Discutii legate de instalarea, configurarea si modificarea unui server de Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

User avatar
Doctor whO? <3
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1191
Joined: 21 Jun 2013, 12:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 109 times
Been thanked: 74 times
Contact:

10 Nov 2017, 20:06

EleCtr0zZz wrote:
A k c 3 n 7 wrote:

Code: Select all

#define V_MODEL "models/model_cutit.mdl" 
pui ce nume vrei unde scrie: model_cutit.mdl ex: cutit_xmas.mdl si modelul il pui in cstrike/models
Nu ai inteles ce am spus. Unde pun ce ai pus tu in spoiler. Modelul stiu il pun in models . Dar din spoiler unde pun.
Frate tu iti faci server si n-ai habar cum se baga pluginurile pe server? Pai atunci inchide-l si nu mai deschide altu daca n-ai habar. Ce ti-a dat el acolo copiezi si faci un .txt document unde salvezi tot ce e acolo cu extensia .sma si dupa intrii pe freakz compiler si compilezi sursa. Cauta tutoriale pe net ca eu nu am chef sa explic cv atat de simplu.
User avatar
EleCtr0zZz
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 428
Joined: 25 May 2015, 07:27
Detinator Steam: Da
SteamID: =
Fond eXtream: 0
Has thanked: 3 times
Contact:

10 Nov 2017, 20:53

Doctor whO? <3 wrote:
EleCtr0zZz wrote:
A k c 3 n 7 wrote:

Code: Select all

#define V_MODEL "models/model_cutit.mdl" 
pui ce nume vrei unde scrie: model_cutit.mdl ex: cutit_xmas.mdl si modelul il pui in cstrike/models
Nu ai inteles ce am spus. Unde pun ce ai pus tu in spoiler. Modelul stiu il pun in models . Dar din spoiler unde pun.
Frate tu iti faci server si n-ai habar cum se baga pluginurile pe server? Pai atunci inchide-l si nu mai deschide altu daca n-ai habar. Ce ti-a dat el acolo copiezi si faci un .txt document unde salvezi tot ce e acolo cu extensia .sma si dupa intrii pe freakz compiler si compilezi sursa. Cauta tutoriale pe net ca eu nu am chef sa explic cv atat de simplu.
Nu inteleg de ce faci asa? Fiindca si eu sunt la inceput cu acest server si vreau sa invat. Parca v-am dat in cap..
Daca aveti timp poate va puteti uita si la acel plugin vip care as vrea sa fie editat..
*Or!g!naL*
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1367
Joined: 16 Feb 2014, 16:28
Detinator Steam: Nu
CS Status: N-avem!
Detinator server CS: Zm.Darkcs.ro
Reputatie: Fost moderator ajutator
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

11 Nov 2017, 00:20

EleCtr0zZz wrote:
A k c 3 n 7 wrote:

Code: Select all

#define V_MODEL "models/model_cutit.mdl" 
pui ce nume vrei unde scrie: model_cutit.mdl ex: cutit_xmas.mdl si modelul il pui in cstrike/models
Nu ai inteles ce am spus. Unde pun ce ai pus tu in spoiler. Modelul stiu il pun in models . Dar din spoiler unde pun.
Bai, de unde veniti ma ? Nu stii ce sa faci cu liniiile alea si vrei sa iti deschizi server? Daca ai eu zic sa il inchizi.
Nici macar atat nu stiti ? Nimeni nu s-a nascut invatat dar macar sa citit ce spun alti sau sa va informati.
Acel cod il pui intr-un fisier cu extensia .sma si il compilezi local sau pe https://amx.freakz.ro
Image
Post Reply

Return to “Probleme la servere dedicate de Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 29 guests