Se tot descarcă fişierele şi alte erori

Discutii legate de instalarea, configurarea si modificarea unui server de Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
TheCartman
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 8
Joined: 11 Sep 2013, 20:14
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Contact:

11 Sep 2013, 20:26

Salutări!
Am şi eu mai multe probleme legate de serverul meu...
1. Am luat un webhost gratuit de la 000webhost, şi mi-am facut pe el downloadurl, căci fără mi se descărca în 10 ani tot ce am băgat pe server, toate bune, chestia e că mereu, dar mereu, când te conectezi la server trebuie să aştepţi să-ţi verifice toate fişierele şi asta durează destul de mult. (în jur de 40-60 de secunde)
2. Când încerc să schimb mapa din GameCP îmi dă crash la server, am setat în server.cfg "rcon_password <parola>", în panou în GameCP am pus rcon-ul, dar atunci când dau să schimbe mapa îmi apare în consola că s-a schimbat şi apoi iau crash.
3. Până acum CT aveau 1 smoke, 1 he, 2 flashuri, iar T aveau 1 smoke, 1 he, 1 flash din start (adica imd după ce se respawnau primeau astea), acum T nu mai are nimic, iar CT are 1he, 2flash-uri şi 70 de smoke-uri. :| Cum le pot schimba?

Poate trebuie să precize că serverul meu este de furien, am addons-ul lui CLAU pentru linux.
Vă rog e urgent!
RoyalServer
TheCartman
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 8
Joined: 11 Sep 2013, 20:14
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Contact:

12 Sep 2013, 16:16

UP...
M3taph0riK
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2127
Joined: 16 Jan 2013, 12:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Utilizator Serios
SteamID: Utilizator Serios
Reputatie: Restrictie moderator
Nume anterior: RzV24
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 60 times
Been thanked: 250 times

12 Sep 2013, 19:54

Pentru up trebuia sa-ti trimit topicul la cos... asta ca fapt divers.

Inainte sa-ti pui acel download url facea la fel ? ma refer la verificarea resurselor. Parerea mea e ca webhostul ala cere asta.
TheCartman
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 8
Joined: 11 Sep 2013, 20:14
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Contact:

15 Sep 2013, 15:21

Da, tot la fel facea, am pus acel downloadurl in speranta ca o sa se incarce mai rapid verificarea, dar degeaba...

Dar m-am gandit intr-un timp sa sterg acele sunete si spre surprinderea mea, acele sunete nici macar nu exista in server, ma refer la folderul "wide_sound".
M3taph0riK
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2127
Joined: 16 Jan 2013, 12:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Utilizator Serios
SteamID: Utilizator Serios
Reputatie: Restrictie moderator
Nume anterior: RzV24
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 60 times
Been thanked: 250 times

16 Sep 2013, 12:38

In cazul asta nu stiu ce anume determina verificarea resurselor la fiecare conectare sau mai exact ce ingreuneaza atat de mult procesul asta care in mod normal ar trebuie sa tina 4/5 secunde. Oricum pana se gaseste o solutie incearca addonul pe alt server sa vezi daca nu este setat ceva in sv tau.
Post Reply

Return to “Probleme la servere dedicate de Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 57 guests