Un mic segmentation fault la inceput de mapa[REZOLVAT]

Discutii legate de instalarea, configurarea si modificarea unui server de Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

serban16
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 108
Joined: 28 Nov 2011, 10:26
Detinator Steam: Da
CS Status: connect zm.cloud-center.ro
Detinator server CS: zm.cloud-center.ro
Location: Calarasi
Has thanked: 3 times
Contact:

09 Feb 2013, 14:58

Tot pica cu segmentation fault, cand se schimba harta
Image
RoyalServer
serban16
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 108
Joined: 28 Nov 2011, 10:26
Detinator Steam: Da
CS Status: connect zm.cloud-center.ro
Detinator server CS: zm.cloud-center.ro
Location: Calarasi
Has thanked: 3 times
Contact:

11 Feb 2013, 11:01

UP
Va rog ma ajuta cineva?
Image
User avatar
CryWolf
Administrator
Administrator
Posts: 6505
Joined: 07 Aug 2008, 16:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Fost Scripter
Manager CS2.eXtream.Ro
Fost Detinator ZM.eXtream.Ro
Fost manager CS.eXtream.Ro
Fost manager CSGO.eXtream.Ro
Fost manager global
Location: Botosani
Discord: crywolf1989
Has thanked: 202 times
Been thanked: 850 times
Contact:

11 Feb 2013, 11:16

serban16 wrote:UP
Va rog ma ajuta cineva?
Cred ca cei de la tni.ro au OS Debian de aia da eroarea cu GLIBC va trebui sa trimiti tiket de suport la ei si sa le spui.

Oricum mai incearca sa
- Scoti si celalalt plugin tni fix sau cum e
- Adauga Metamod-p32
- Pune AMX Mod X 1.8.1

Ia posteaza si orumatoarele outputuri din consola
meta list
meta version
amx_modules
amx_plugins

Sa ne uitam mai atent!
NU IMI MAI DA-TI PM CU CERERE AJUTOR/SAMD, FOLOSITI FORUMUL, CITESC MAJORITATEA TOPICURILOR.
www.dark-arena.com , SERVERE CS / CS2 / L4D AU REVENIT ONLINE.
www.diasporaiptv.ro - SERVICII PREMIUM IPTV

Image

Image
serban16
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 108
Joined: 28 Nov 2011, 10:26
Detinator Steam: Da
CS Status: connect zm.cloud-center.ro
Detinator server CS: zm.cloud-center.ro
Location: Calarasi
Has thanked: 3 times
Contact:

11 Feb 2013, 11:25

AzaZeL wrote:
serban16 wrote:UP
Va rog ma ajuta cineva?
Cred ca cei de la tni.ro au OS Debian de aia da eroarea cu GLIBC va trebui sa trimiti tiket de suport la ei si sa le spui.

Oricum mai incearca sa
- Scoti si celalalt plugin tni fix sau cum e
- Adauga Metamod-p32
- Pune AMX Mod X 1.8.1

Ia posteaza si orumatoarele outputuri din consola
meta list
meta version
amx_modules
amx_plugins

Sa ne uitam mai atent!

Code: Select all

meta list
Currently loaded plugins:
      description      stat pend  file              vers      src   load  unlod
 [ 1] dproto           RUN   -    dproto_i386.so    v0.9.179  ini   Start Never
 [ 2] AMX Mod X        RUN   -    amxmodx_mm_i386.  v1.8.2-d  ini   Start ANY
 [ 3] AntiDlFile       RUN   -    antidlfile_i386.  v1.4      ini   Start Never
 [ 4] Fun              RUN   -    fun_amxx_i386.so  v1.8.2-d  pl2   ANY   ANY
 [ 5] Engine           RUN   -    engine_amxx_i386  v1.8.2-d  pl2   ANY   ANY
 [ 6] FakeMeta         RUN   -    fakemeta_amxx_i3  v1.8.2-d  pl2   ANY   ANY
 [ 7] CStrike          RUN   -    cstrike_amxx_i38  v1.8.2-d  pl2   ANY   ANY
 [ 8] CSX              RUN   -    csx_amxx_i386.so  v1.8.2-d  pl2   ANY   ANY
 [ 9] Ham Sandwich     RUN   -    hamsandwich_amxx  v1.8.2-d  pl2   ANY   ANY
 [10] NetDB            RUN   -    netdb_amxx_i386.  v1.1      pl2   ANY   ANY
10 plugins, 10 running

meta version
Metamod v1.19p32  2007/08/12 (5:13)
by Will Day
   http://www.metamod.org/
 Patch: Metamod-P (mm-p) v32
 by Jussi Kivilinna
    http://metamod-p.sourceforge.net/
compiled: Aug 12 2007, 18:57:40 EET (optimized)

amx_modules
Moduluri incarcate:
nume                    versiune    autor                statut
Fun                     1.8.2-dev   AMX Mod X Dev Team   running
Engine                  1.8.2-dev   AMX Mod X Dev Team   running
FakeMeta                1.8.2-dev   AMX Mod X Dev Team   running
GeoIP                   1.8.2-dev   AMX Mod X Dev Team   running
nVault                  1.8.2-dev   AMX Mod X Dev Team   running
CStrike                 1.8.2-dev   AMX Mod X Dev Team   running
CSX                     1.8.2-dev   AMX Mod X Dev Team   running
Ham Sandwich            1.8.2-dev   AMX Mod X Dev Team   running
NetDB                   1.1         ahtoh                running
RegEx                   1.8.2-dev   AMX Mod X Dev Team   running
10 moduluri

amx_plugins
Currently loaded plugins:
       name                    version     author            file             status
 [  1] Admin Base              1.8.2       AMXX Dev Team     admin.amxx       running
 [  2] Admin Commands          1.8.2       AMXX Dev Team     admincmd.amxx    running
 [  3] Admin Help              1.8.2       AMXX Dev Team     adminhelp.amxx   running
 [  4] Advanced Admin Slots    0.1.0       SAMURAI           steamslot.amxx   running
 [  5] Multi-Lingual System    1.8.2       AMXX Dev Team     multilingual.am  running
 [  6] Menus Front-End         1.8.2       AMXX Dev Team     menufront.amxx   running
 [  7] Commands Menu           1.8.2       AMXX Dev Team     cmdmenu.amxx     running
 [  8] Players Menu            1.8.2       AMXX Dev Team     plmenu.amxx      running
 [  9] Maps Menu               1.8.2       AMXX Dev Team     mapsmenu.amxx    running
 [ 10] Plugin Menu             1.8.2       AMXX Dev Team     pluginmenu.amxx  running
 [ 11] Admin Chat              1.8.2       AMXX Dev Team     adminchat.amxx   running
 [ 12] Anti Flood              1.8.2       AMXX Dev Team     antiflood.amxx   running
 [ 13] Scrolling Message       1.8.2       AMXX Dev Team     scrollmsg.amxx   running
 [ 14] Info. Messages          1.8.2       AMXX Dev Team     imessage.amxx    running
 [ 15] Admin Votes             1.8.2       AMXX Dev Team     adminvote.amxx   running
 [ 16] NextMap                 1.8.2       AMXX Dev Team     nextmap.amxx     running
 [ 17] Nextmap Chooser         1.8.2       AMXX Dev Team     mapchooser.amxx  running
 [ 18] TimeLeft                1.8.2       AMXX Dev Team     timeleft.amxx    running
 [ 19] Pause Plugins           1.8.2       AMXX Dev Team     pausecfg.amxx    running
 [ 20] Stats Configuration     1.8.2       AMXX Dev Team     statscfg.amxx    running
 [ 21] StatsX                  1.8.2       AMXX Dev Team     statsx.amxx      running
 [ 22] Bug Fix by TNI          1.1         TNI.RO            bug_fix.amxx     running
 [ 23] ForceDS-CS-Functions 2  2.1-LITE    mut2nt            forceds_cs_func  running
 [ 24] Fix AutoBuy Bug         1.0         PomanoB & UFPS.T  autobuyfix.amxx  running
 [ 25] Show IP                 2.0         TNI.RO            amx_showip.amxx  running
 [ 26] High Ping Mode          0.2         FireW@ll          hpk_F.amxx       running
 [ 27] Zombie Plague Advance   1.6.1       MeRcyLeZZ, @bdul  zombie_plague_a  debug
 [ 28] Parachute               1.3         KRoT@L/JTP10181   amx_parachute.a  running
 [ 29] PsychoListen            1.0         PsychoGuard       psycholisten.am  running
 [ 30] Reset Score             1.0         Silenttt          resetscore.amxx  running
 [ 31] FUCKOFF                 2.Translat  Un_Dylau          amxx_fuckoff.am  running
 [ 32] Ultimate SS             1.2         Hack              ultimate_ss.amx  running
 [ 33] informatii server       1.0         k!nG UnK          informatii.amxx  running
 [ 34] Admin Check             1.51        OneEyed           admin_check.amx  running
 [ 35] Autoresponder/Advertis  0.5         MaximusBrood      advertisements.  running
 [ 36] SpecInfo                1.3.1       Ian Cammarata     specinfo.amxx    running
 [ 37] Advance Gag             2.1         anakin_cstrike/   advanced_gag.am  running
 [ 38] Admin Free Look         2.0         Jim               admin_freelook.  running
 [ 39] Advanced Bullet Damage  1.0         Sn!ff3r           abd.amxx         running
 [ 40] No Name Change          0.1         VEN               no_change_name.  running
 [ 41] Ultimate KillStreak Ad  0.7         SAMURAI           ut_killstreak_a  running
 [ 42] Laser/Tripmine Entity   2.3         SandStriker       zpa_lasermine.a  running
 [ 43] [ZP] Sub Plugin: Ultim  1.1         93()|29!/<, Rand  zp_sub_bank.amx  running
 [ 44] [ZP] Sub-Plugin: Semic  0.2         Maslyak, 93()|29  zp_anti_block.a  running
 [ 45] [ZP] Class : Healing Z  1.0.6       Fry!              zp_zclass_heali  running
 [ 46] [ZP] Wallclimb          1.0         WallClimb by Pyt  zp_class_climb.  running
 [ 47] [ZP] Camouflage Zombie  0.1         Johnny            zp_camouflagezo  running
 [ 48] [ZP] Class : Healing Z  1.0.6       Fry!              zp_zclass_Regen  running
 [ 49] [ZP] Class : [A]dvance  1.0.8       Fry!              zp_zclass_ai_zo  running
 [ 50] [ZP] Additional Zombie  0.1         Predator          zp_zombie_class  running
 [ 51] ZM VIP                  1.7.2       aaarnas           zm_vip.amxx      running
 [ 52] [ZP] Extra Item: Plasm  1.0         Sh0oT3R           zm_vip_extra_pl  running
 [ 53] [ZP] Extra Item: Chain  0.9         meTaLiCroSS       zm_vip_extra_ch  running
 [ 54] [ZP] Extra Item : Flam  0.8.6       Fry!              zm_vip_extra_fl  running
 [ 55] [ZP] S/N Buy            1.1         aaarnas           zm_vip_extra_bu  running
 [ 56] [ZP] Extra Item: Advan  0.6         meTaLiCroSS       zm_vip_extra_ad  running
 [ 57] [ZP] Extra Item: Multi  1.0         pharse            zp_extra_multij  running
 [ 58] Extra Item Jetpack+Baz  3.2         B!gBud            zp_extra_jetpac  running
 [ 59] [ZP] Extra Item: Gauss  0.6         meTaLiCroSS       zp_extra_gauss.  running
 [ 60] [ZP] Extra: Unlimited   1.0         MeRcyLeZZ         zp_extra_unlimi  running
 [ 61] [ZP] Extra: Anti-Infec  1.0         MeRcyLeZZ         zp_extra_human_  running
 [ 62] [ZP] Extra item: Gas M  2.1         H.RED.ZONE        zp_extra_item_g  running
 [ 63] [ZP] Buy Health Points  1.0         T[h]E Dis[as]teR  zp_buy2000hp.am  running
63 plugins, 63 running
Cei de la tni mi-au spus ca este de la mine
Cica este de la vreun model sau de la vreun plugin.
Image
serban16
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 108
Joined: 28 Nov 2011, 10:26
Detinator Steam: Da
CS Status: connect zm.cloud-center.ro
Detinator server CS: zm.cloud-center.ro
Location: Calarasi
Has thanked: 3 times
Contact:

12 Feb 2013, 10:15

UP!!!
Si acum ce mai fac?
Image
User avatar
CryWolf
Administrator
Administrator
Posts: 6505
Joined: 07 Aug 2008, 16:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Fost Scripter
Manager CS2.eXtream.Ro
Fost Detinator ZM.eXtream.Ro
Fost manager CS.eXtream.Ro
Fost manager CSGO.eXtream.Ro
Fost manager global
Location: Botosani
Discord: crywolf1989
Has thanked: 202 times
Been thanked: 850 times
Contact:

12 Feb 2013, 10:23

Personal iti spun daca ar fi serverul meu as scoate asa

Code: Select all

[ 3] AntiDlFile       RUN   -    antidlfile_i386.  v1.4      ini   Start Never
Motiv: Este fixat bugul in ultimul update HLDS

Code: Select all

[10] NetDB            RUN   -    netdb_amxx_i386.  v1.1      pl2   ANY   ANY
E server Steam si Non.Steam fii serios ce folos are ?

Nu inteleg de ce ti-s on majoritatea modulelor in special cauta o banca sa salvezi prin MySQL creditele si ammo etc, nVault provoaca caderea Serverului, RegEX etc ia si blocheaza toate modulele in modules.ini cu ; nu te teme ca cele necesare vor fi incarcate automat, eu tot asa am.

Pluginuri

Code: Select all

[ 13] Scrolling Message       1.8.2       AMXX Dev Team     scrollmsg.amxx   running
[ 14] Info. Messages          1.8.2       AMXX Dev Team     imessage.amxx    running
[  7] Commands Menu           1.8.2       AMXX Dev Team     cmdmenu.amxx     running
[ 22] Bug Fix by TNI          1.1         TNI.RO            bug_fix.amxx     running
[ 23] ForceDS-CS-Functions 2  2.1-LITE    mut2nt            forceds_cs_func  running
[ 24] Fix AutoBuy Bug         1.0         PomanoB & UFPS.T  autobuyfix.amxx  running
Si cand vorbesc, vorbesc serios omule scoate-le acolo 24 de ore sa vezi cum se comporta serverul, vad ca trebuie sa ma rog eu sa incercat, eu ti-am spus opinia mea daca vrei sa faci ok, daca mai vii cu reply si nu ai facut ceea ce ti-am spus eu mai sus, nu mai are rost sa iti raspund, ca VORBESC degeaba ca si mai sus.
NU IMI MAI DA-TI PM CU CERERE AJUTOR/SAMD, FOLOSITI FORUMUL, CITESC MAJORITATEA TOPICURILOR.
www.dark-arena.com , SERVERE CS / CS2 / L4D AU REVENIT ONLINE.
www.diasporaiptv.ro - SERVICII PREMIUM IPTV

Image

Image
serban16
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 108
Joined: 28 Nov 2011, 10:26
Detinator Steam: Da
CS Status: connect zm.cloud-center.ro
Detinator server CS: zm.cloud-center.ro
Location: Calarasi
Has thanked: 3 times
Contact:

12 Feb 2013, 20:07

Azazel in legatura cu AntiDlFile si NetDB asa a venit server cu ele deci nu le-am adaugat eu (am zis sa nu ma bag ca cine stie ce mai fac =)) )
Autobuyfix NU trebuie sters. Sa faci si tu un test pui in cstrike acest autobuy.txt

Code: Select all

deagle
m4a1
ak47
famas
galil
p90
mp5
primammo
secammo
defuser
vesthelm
vest
hegren
flash
flash
sgren
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Sa intri pe un server de Linux fara a avea autobuyfix.amxx si sa apesi butonul autobuy sa vezi si ce se intampla :))...... Seg fault


Am rezolvat problema era de la bug_fix.amxx care nici macar nu stiam ce facea ca nu au vrut sa imi spuna ce corectaeaza nici nu mai vorbesc de sma
Acum server este on de :
Server Uptime: 0D:20H:12Min:55Sec

aaaaa si sa nu ii mai aud pe unii gen scoate zombie_plague_advance ca din cauza lui pica

S-a este REZOLVAT
T/C
Image
User avatar
CryWolf
Administrator
Administrator
Posts: 6505
Joined: 07 Aug 2008, 16:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Fost Scripter
Manager CS2.eXtream.Ro
Fost Detinator ZM.eXtream.Ro
Fost manager CS.eXtream.Ro
Fost manager CSGO.eXtream.Ro
Fost manager global
Location: Botosani
Discord: crywolf1989
Has thanked: 202 times
Been thanked: 850 times
Contact:

12 Feb 2013, 20:12

ok daca zici tu ca nu trebuie sters fie asa, doar am vrut sa iti spun ca bugul nu mai exista daca ai ultimul update HLDS.

Daca este de la acel plugin dupa cum observ din descriere este facut de cei de la hostul tau dale tiket si spunele poate au scriptat ceva gresit si de asta ar fi ok sa ii atentionezi sau pe forum etc deoarece poate mai au si altii bugul si nu stiu de la ce este!
NU IMI MAI DA-TI PM CU CERERE AJUTOR/SAMD, FOLOSITI FORUMUL, CITESC MAJORITATEA TOPICURILOR.
www.dark-arena.com , SERVERE CS / CS2 / L4D AU REVENIT ONLINE.
www.diasporaiptv.ro - SERVICII PREMIUM IPTV

Image

Image
serban16
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 108
Joined: 28 Nov 2011, 10:26
Detinator Steam: Da
CS Status: connect zm.cloud-center.ro
Detinator server CS: zm.cloud-center.ro
Location: Calarasi
Has thanked: 3 times
Contact:

12 Feb 2013, 20:20

Nu le mai zic nimic ca ei o tin pe a lor ca nu are absolut nimic plugins
Cei care au si ei acest bug sa intre pe extreamcs.com si o sa afle cum sa il corecteze :D>-
Image
Post Reply

Return to “Probleme la servere dedicate de Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 62 guests